Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 8 9 10 -->
zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Zaparcia u dzieci.

13 gru 2010 - 17:55:01

Jak zapobiegać i leczyć zaparcia niemowląt i małych dzieci ?
Wszystko to znajdziesz w tym wątku.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-13 17:57 przez CHRUPEK.

Zaparcia u dzieci.

11 kwi 2010 - 20:42:32

Drogie mamy pomóżcie mój synio cały dzień strasznie krzyczy, to nie jest płacz tylko rozpacz i przy tym furka... i prezy sie, a jak zrobi kupke (po czopu na przykład - bo w takim ataku to daje mu czopek) to od razu jest cichutko i pada ze zmęczenia. Gdyby tak nie plakał to moze bym sie tak nie przejmowała, ale on krzycząc aż sie poci i rozglada błagalnie by mu ktos pomógł. .. Podaje mu Debridat i jakoś to nie pomaga, a z czopkami nie chce przesadzać bo podobno rozleniwiają jelitka. Proszę o rady .

Zaparcia u dzieci.

11 kwi 2010 - 20:48:37

a w jakim wieku jest dziecko?
jeśli ma ponad 6 miesięcy podawaj pokarmy działające rozluźniająco na stolec- buraczki, jabłka, śliwki suszone
pozatym zasięgnij porady pediatry

Zaparcia u dzieci.

11 kwi 2010 - 21:11:05

ja dawałam espumisan dla dzieci i pomogło, bo moja też tak krzyczała. Straszne to było, ale po tym jej przeszło :)

zweryfikowana
Posty: 360
Ostrzeżenia: 2/5

Zaparcia u dzieci.

11 kwi 2010 - 21:12:08

witam jezeli podajesz mu debridat to podejrzewam ze jest malutki moja niunia miala tak samo zaczelo sie ze nie mogla zrobic kupki dostala debridat ale to niestety nie pomagalo :( okazalo sie ze to byl początek kolki , wiec praktycznie tak bylo do 3 miesiecy a jak skonczyla 3 miesiace wszystko przeszlo pozdrawiam

Zaparcia u dzieci.

11 kwi 2010 - 21:16:38

Noworodek to nie dziecko, które ma 6 miesięcy!!!
Idź do lekarza i nie podawaj nic na własną rękę.
To jest maleństwo i radząc się na forum szybciej zaszkodzisz niż pomożesz maleństwu.
Tu decyzje powinien podjąć pediatra.
Tak zrobiłabym ja, choć mam połowę rodziny lekarskiej to wierzę tylko temu, kto zbada moje dziecko!!!

Zaparcia u dzieci.

11 kwi 2010 - 21:23:40

Ja również miałąm problem z moim synkiem,który jak miał około 5 mies. to nie mógł się wypróżniać i nic nie pomagało.Raz się zdarzyło że przez 10 dni nie zrobił kupki i był niespokojny,wiec wybrałam sie z nim do szpitala.Ale tam sie okazało że z synkiem jest wszystko w porządku,bo wyniki badań były dobre.Kaszali tylko doraznie raz na jakiś czas dać czopek,ale nie za często bo tak jak piszesz- rozleniwiają jelitka.
Ale z czasem sie to unormowało,podawałam mu wiecej picia-herbatki,soczki i jakoś pomału zaczął robić częsciej.Teraz ma prawie 9 mies. i robi nawet 2 razy dziennie.
Ja na Twoim miejscu wybrałabym sie do lekarza bądz szpitala,bo tam odrazu zrobią mu badania i może się wszystko wyjaśni.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 165

Zaparcia u dzieci.

11 kwi 2010 - 21:24:39

Chyba sam tytuł wątku "Problem z kupką u noworodka" wskazuje w jakim wieku jest dziecko ...

Ja na Twoim miejscu wybrałabym sie z takim maluszkiem do lekarza a nie podawała mu czopków na wlasna reke !!

Zaparcia u dzieci.

11 kwi 2010 - 21:39:55

Dzięki za rady . U pediatry byłam i brak efektów Nikodem ma 2 tygodnie ciężko patrzeć na takie cierpiące maleństwo, Debridat bierze 3 dzień więc moze jeszcze musze poczekać na efekty,trochę panikuje. Może któras mama stosowała domowe sposoby na bolący brzuszek, jeśli tak to jakie?Karmię piersią ,wyeliminowałam nabiał z diety i może cos powinnam pić oprócz herbatki z kopru,czy sok jabłkowy to dobry pomysł?

Zaparcia u dzieci.

11 kwi 2010 - 21:56:42

koper u nas powodowal MEGA kolki!! podobnie jak probiotyk ,zreszta Twoje dziecię jest za malutkie na probiotyk.Hm czy malutki ma rowniez zatwardzenia?skoro piszesz o czopku to rozumiem,ze robi z oporem twarda kupke? choc na piersi to chyba rzadkosc twarda kupka,napisz cos wiecej,kiedy ma napady płaczu,czy codziennie,czu po jedzeniu?

Zaparcia u dzieci.

11 kwi 2010 - 22:04:09

dlaczego wyeliminowałaś nabiał?
na bolący brzuszek działało u nas przygięcie nóżek do brzuszka i masowanie brzuszka okrężnymi ruchami.

Zaparcia u dzieci.

11 kwi 2010 - 22:07:11

też to przerabiałam, krzyk preżenie ciałka. Lekarka nic mi nie poradziła, kazała dawac wiecej picia- wody, herbatke koperkową, esputikon, masowanie brzuszka zgodnie z ruchem wskazówek zegara ale nie głaskanie tylko delikatne uciskanie-wiadomo, trzeba mieć wyczucie, jak jest kolka to ciepły okład na brzuszek. Próbowałam wszystkiego i nie bardzo pomagało. Zaczęłam robić tak,że jak mała zaczynała sie wyginać to kładłam ją na przewijak zdejmowałam pieluche i zgięte nóżki delikatnie przyciskałam do brzuszka (nie wiem czy będziesz wiedziec o co mi chodzi) tak z sekundę miała po czym rozprostowywałam, i tak kilka razy. Po chwili mała zaczynała robić kupę. I było już dobrze, nie płakała. Tak miała długo do 9 miesiąca zycia tak się wypróżniała. dawałam soki, przeciery, piła dużo wody, herbatkę na trawienie. Nadszedł dzień że zrobiła kupę w pieluchę czego prędzej nie robiła i od tego czasu robi 1 raz dziennie bez problemu a czasami nawet 2-3 razy.
U mojej koleżanki córka tak miała i sie okazało, że mała miała skazę białkową i w ten sposób reagowała na nie własciwe mleko, problem ustał po kilku dniach jak zaczęła pić mieszankę mlekozastępcza ale najpierw przetestowała chyba wszystkie dostepne na rynku mleka (zalecenia lekarki) dopiero jak wylądowała w szpitalu to odrazu kazali mleko odstawić i dać Bebilon pepti.
Masz malutkie dziecko i moim zdaniem powinnaś zasiegnąć opinii lekarza. Na zaparcia jest syrop Lactulosum ale nie wiem czy mozna go podawac tak małemu dziecku.

Zaparcia u dzieci.

11 kwi 2010 - 22:08:32

musisz napisac czy dziecko cierpi na zaparcia czy na kolki a to dwie rozne sprawy.z moim malym przerabialam kolki,zaparcia,strzeliste kupy itp uff uff bylo ciezko;).Moj maly ma skaze,nietolerancje laktozy brr jak wspomne byla lekarke synka to mi slabo...ale nie schodze z tematu.Chetnie pomoge ale musisz wiecej napisac,jesli nie chcesz na forum to zapraszam na priv

Zaparcia u dzieci.

12 kwi 2010 - 08:06:31

Kupke zrobi luzną jest ok , tyle że gniecie się prężyi ma twardawy brzuszek cały dzionek żeby wylazła ,więc podawałam czopek nie mogłam patrzeć jak się męczy. Z tego prężenia wychodzą tylko małe bączki ból znika na minute i tak w kółeczko az do zbawiennej kupki.Strzeliste kupki też robił ale teraz to juz tylko miłe wspomnienie ;-)

Zaparcia u dzieci.

12 kwi 2010 - 08:17:40

ja podawałam swojej córce-herbatke z koperku

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pomocy wymioty u dziecka??