Obecnie rozmawiamy o:

Domek w górach

gorący temat

wybór przedszkola

dzisiaj o 19:43

najtańsza apteka

dzisiaj o 19:23

rozwód

dzisiaj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

dzisiaj o 17:32

kupno samochodu

dzisiaj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

jedzenie jajek u chłopców

13 gru 2010 - 18:42:58

a co dobrego jest w jajkach? na samą myśl o niedogotowanym żółtku (na miękko) lub wysuszonym na wiór (na twardo) robi mi się słabo. Jeszcze jajecznicę na boczku zrobioną własnoręcznie to zjem albo raz na pół roku jajko w majonezie :) jedynie co lubię to jajka faszerowane (jajka skręcone przez maszynkę do mięsa z koperkiem, masłem, solą,pieprzem później tą masą jajeczną wypełnia się skorupki jajek przecięte na pół obtacza w bułce tartej i podsmaża na maśle) ale to tylko na Wielkanoc tak robię :)
do sałatek też raczej nie daję a jak już dodaję to samo białko :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-13 18:45 przez CHRUPEK.

jedzenie jajek u chłopców

13 gru 2010 - 18:56:18

Ja słyszałam, że chłopcy nie powinni zbyt dużo jajek jeść bo zwiększa to ich popęd seksualny w wieku dojrzewania. Kiedyś słyszałam taki tekst "jaja jajom pomagają"......
Myślę, że tak jak jedna mama napisała, że po prostu organizm potrzebuje jakieś składnika, który obecny jest w jajkach i jak się nasyci to przestanie tyle ich jeść. Ja sama miałam napad na sok pomidorowy i musiałam mieć go codziennie i wypijałam 1 litr/dzień przez jakieś 2tygodnie, później przeszło.
A może lubi jajka i tyle, inni mają coś innego ulubionego do jedzenia a on akurat jajka.

zweryfikowana
Posty: 674
Ostrzeżenia: 2/5

jedzenie jajek u chłopców

13 gru 2010 - 19:15:17

hehehehe:D
to chyba jakaś megabzdura:)

ok, jeśli chodzi o soję, to się zgodzę, za dużo soi u faceta i kłopoty z płodnością. ale jajka? hmmm....

jedzenie jajek u chłopców

13 gru 2010 - 19:20:29

O matko ja też stara i niedouczona w tym temacie.Mój maluch też uwielbia jajka,sam z lodówki wyjmuje i każe sobie gotować.czytałam w pewnej gazecie dla mam,że dziecko powinno jeść około 4 na tydzień i nic nie było że chłopcy są wyjątkiem.Pierwsze słyszę.mój je od 2 do 4 i raczej nie będę mu tego bronić.

jedzenie jajek u chłopców

13 gru 2010 - 19:37:44

Cytat
aandzik86
Cytat
maadi
NO comment.....

Dziękuję za pomoc, widzę krótko zwięźle i nie na temat!

Przecież napisałam Ci poniżej ,że to stary przesąd!!
i tak jak sama napisałaś poniżej Babcia Ci coś tam wspominała
pierwszy moment chciało mi się śmiać z tych jajek
że jeszcze takie głupoty ludzie gadają;-)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pomocy wymioty u dziecka??