Obecnie rozmawiamy o:

pudełka kartonowe

gorący temat

Gdzie na wakacje?

dzisiaj o 18:19

osprzęt przepięciowy

dzisiaj o 17:26

Własna firma

dzisiaj o 17:07

atrakcyjne przedszkole

dzisiaj o 16:58

Gl 4 80w90

dzisiaj o 16:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Problem ze snem u 2.5-latka

11 gru 2010 - 21:46:46

Witam wszystkie mamy,mam pytanie czy któraś z was miała podobny problem.Mam synka który w Maju skończy 3latka od ponad 3tygodni nie wiem co się z nim stało nie chce spać w dzień co zawsze kładłam go o 12 i spał dobre 3godz,wstał,nakarmiłam go i się bawił,godz.18.30 mycie kolacja i o 19godz.kład się spac bez problemów,a teraz wogule nie chce spać w dzień, a jak go kładę wieczorem już do spania to jest jeden płacz,poleży trochę na swoim łóżeczku i zaraz przychodzi do mnie do pokoju i mówi ze już się wyspał i ze z tatusiem będzie oglądał film i zasypia o 24..

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-16 19:53 przez moderator.

11 gru 2010 - 21:50:26

oooooo mam to samo i zaczeło sie jak córcia miała 2 lata teraz ma 3 i nic sie zmieniło. przestała spać w dzień i do późna w nocy szaleje. w domu już cisza mąź i starsza córka śpią a ja siedze co noc z mała do północy... |Próbowałam już różnych rzeczy ... wymęczałałam ją na długich spacerach i nic....

11 gru 2010 - 21:55:49

Mój kończy 3 lata w marcu. Od paru dni mamy podobnie. Myślę, że to przez pogodę-wcześniej codziennie wychodziliśmy na dwór, po paru godzinach na powietrzu był tak zmęczony, że czasem ledwo po schodach wchodził ;) Jak się zaczęły mrozy, śniegi, wiatry, to skończyły nam się takie parogodzinne wyjścia (mam jeszcze 6ciomiesięcznego synka) i na jakimś ewentualnym krótkim spacerze już się tak nie wybiega itd. Ale przynajmniej wieczorem zasypia bez problemu.

11 gru 2010 - 23:28:22

ooo kurczę, jak czytam Wasze wypowiedzi to aż się boję... ;)

11 gru 2010 - 23:34:55

ha ha a co ja mam powiedzieć:)

Mój synek przestał spać w dzień jak miał 2 lata, teraz ma 2 lata i osiem miesięcy i nigdy nie zaśnie w ciągu dnia (czasami tylko w samochodzie w podróży), wstaje o 8 rano a kładzie się spać o 22 wieczorem i tak jest cały czas. Ja nic na to nie poradzę,czasami jestem w szoku ile on może wytrzymać, ja już nie daję rady a on nadal by się bawił. No cóż widocznie taki już urok mojego synusia.

11 gru 2010 - 23:41:46

zazdroszcze wam moja corka ma 2 latka od jakis 6 mieisecy nie chce spac w dzień a kładzie sie o 24 i wstaje o 7-8 rano przez cały dzien jest pełna energi amy z męzem padamy z nóg niemamowy o wieczoze we dwoje zanim nasz córcia zasnie my juz jestesmy kompletnie wykończeni ze zasypiamy odrazu :-)

12 gru 2010 - 00:04:48

To chyba normalka u większości dzieci, niestety ;)))

Mój starszy synalek ma 2.5 roku - wstaje ok 7 rano i szaleje do 22-giej.
O spaniu w dzień nie ma mowy już dawno ;(

Młodszy wstaje ok 6 rano, w dzień łapie najwyżej półgodzinne drzemki.

Ja wysiadam a oni mają energii za pięcioro!!!

Ratuje mnie kawa w dużych ilościach ;)))

12 gru 2010 - 00:39:28

Widzę że nie jestem sama z tym problemem.Mój synek tez skończył 2,5 lat i też mi już nie chce spać na początku usypiał o 12,potem13,potem14 a teraz już nawet o 15 i jak uśnie to śpi 2 do 2,5godz. i coraz to później idzie spać,myślę że jeszcze chwilkę to on już nie będzie spał.13 Wstanie 17- 17.30 no i potem z trudem usypia o 21.30-22.00 my już jesteśmy padnięci a on ma tyle energi że do końca szaleje.Czasem jest tak że nie śpi w dzień to pod wieczór robi wszystko na złość,dokucza i nie słucha.Mam koleżankę co jej córeczka jak skończyła 2 latka to przestała jej spać w dzień ale ona kładzie ją wieczorem zaraz po bajce, nawet w lecie jak jest jeszcze jasno to ona już jej spi a my jeszcze szalejemy na polu.Z jednej strony ma dobrze bo już o 20 dzieci jej śpią a ona może już odpocząć i coś zrobić w domu.

12 gru 2010 - 03:06:06

To ja jestem w gronie już mam nie śpiącego dziecka :)
Córcia skończyła w listopadzie 2 latka ale od jakiś 2-3 miesięcy nie śpi popołudniami, chyba że naprawdę spacer był męczący a Ona wstała o 7 rano, albo ma katar i wtedy samopoczucie nie najlepsze to wtedy udaje mi się ją położyć na drzemkę.
A tak normalnie wstaje 7:30-8:30, wcześniej czasami przebudza się ok 7, ale kładzie się jeszcze ze mną na godzinkę.
Pokłady energii rzeczywiście ma duże bo gdybym jej nie kładła ok. 21 to siedzi ile fabryka da, czyli kiedyś w gościach była jedynym dzieckiem z 4 które siedziało z nami do 2 w nocy. Usnęła dopiero w aucie i to też nie od razu :)
Jednak pilnuję rutyny jeżeli chodzi o spanie, przy lepszej pogodzie 2 spacery min po godzinie, od 19 to rutyna w każdym calu :) czyli 19 wieczorynka, w między czasie kolacja, kąpiel, butelka, tulenie i spanie.
Utulę, ucałuję, kładę bez rozmów, a mleko podaję jak w pokoju jest już ciemno, wychodzę i 15 minut potrzebny spokój w domu żeby bez problemu zasnęła. Godziny zasypiania to 20:30-21, bardzo rzadko zdarza się że 21:30.

Wydaje mi się że duże ma znaczenie rytuał czasu w którym się przygotowuje dziecko do spania, czyli zero zabaw pobudzających, zero bajek po 19:30, chyba że te czytane. Ulubiony misiu do spania, przyciemnione światło w pokoiku, czyli wszystko co będzie się kojarzyć ze spaniem każdego dnia.

Fakt że jak na 2 latkę która przechodzi okres buntu i głównie słyszę słowo "nie", to daje się skusić mlekiem i grzecznie maszeruje do pokoju. Póki co to jedyna metoda tzw. coś dla Głoda :)

12 gru 2010 - 08:06:48

hej, ja mam taki problem, moja zuza w lipcu skonczyła 2 lata i od lipca nie spi w dzien chodzi spac o 19-i spi do 7-8 rano.
a zawsze chodziła spac albo o 11 albo o 13 spała 2 godziny, ale pewnego dnia nie chciała sie położyc i tak jest do dziś. jzu sie z tym pogodziłam...

12 gru 2010 - 08:30:52

mój mały przestał sypiać w ciągu dnia jak skończyłm 1,5 roku, więc jak czytam, że 2,5 latek nie chce spać w ciągu dnia to w ogóle nie jestem zaskoczona

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-12 08:34 przez sylwia-weronika.

12 gru 2010 - 09:27:05

Hej jesteś zdziwiona że twoje prawie 3 letnie dziecko nie śpi juz w dzien? przecież to normalne dziecko jest już starsze i nie potrzebuje tyle snu co prędzej.... i tak powinnaś się cieszyć że tak długo spał w dzień bo moja córka już od 2 lat w dzień nie spała:/

16 sty 2011 - 14:01:48

Mam synka w wieku 2 latka i 2 miesiące. Od miesiąca położenie go o przyzwoitej porze do łożka graniczy z cudem! Nie wiem czemu sie tak dzieje i przede wszystkim jak nakłonić tego urwisa do kładzenia sie spać najpóźniej o 21!!!
Rytm dnia ma ten sam od urodzenia niemal, czyli ok 18-19 kąpanie, potem kolacja, potem trochę spokojnej zabawy, czytanie książeczek, mycie ząbków i do spania... i tu zaczyna się koszmar - położy się, za chwilę zaczyna wstawać, płacze i zanosi sie niesamowicie, wraza do nas do pokoju, jak chce go spowrotem zaprowadzić wyrywa się, szarpie, znowu wstaje, z tego całego zamieszania już tak płacze że nawet nie mam co myśleć o połozeniu go.
Chciałabym choć raz mieć wieczór dla siebie, poczytać gazetę, a wygląda to tak, że "męczymy się"z mężem do 23, 23.30 i dopiero jakimś cudem udaje się nam go położyc.
Nie mam już siły, macie jakieś sposoby? bo niedługo się wykończę...

16 sty 2011 - 14:15:48

U nas wygląda to tak: Jak syn śpi w dzień to potem trudno go położyć o tej 21 więc buszuje do 23 i nie da rady nic z tym zrobić.Najlepiej nie kłaść dziecka spać w dzień,lecz czasem to trudne jak jest śpiący.
Druga rada jest taka: Połóż dziecko spać,usiądż sobie koło łóżka i siedż dopóki dziecko nie zaśnie.Nie odzywaj się do niego,nie patrz na niego,nie reaguj na zaczepki,jak będzie wstawał to go kładż spowrotem,tylko bez słowa.U mnie to działało.syn usypiał,tylko co chwilę patrzył czy siedzę:) Teraz mu to przeszło,kładę go spać,daję herbatkę i wychodzę.Czasem jak nie chce spać to usiądę i tak siedzę.Spróbuj

16 sty 2011 - 14:16:42

:) ja juz podchodze humorystycznie bo zwyczajnie brak mi sił :) czego nie robiliśmy by poszła spac w chwili desperacji ja chyba przywiążę :D najgorzej ze mam sasiada paliwodę który dosłownie juz 3 razy wzywal policje :P za kazdym razem policja spisywała GO nie nas więc tylko czekać az zaloza mu sprawe za bezpodstawne wzywanie policji :) a ze znany jest z tego ze w "alternatywy"sie bawi to nastapi to szybciej niż pózniej dodam ze mam tak od 2 lat a obecnie ma 4

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-16 14:21 przez Limonka82.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pomocy bo boli jak piorun - łokieć tenisisty