Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Tomografia głowy - opinie

25 lis 2010 - 09:09:13

Witam Was moje drogie Szafkowiczki :)
Piszę z pytaniem: czy któraś z Was miała tomografię głowy?
Jeśli tak, to jak przebiegało u Was to badanie? Podobno nie jest za przyjemne podanie kontrastu dożylnie...:(
Mam dziś o 15:30 i trochę się stresuje. Może któraś z Was mnie trochę uspokoi i uświadomi dokładnie jak to przebiega wszystko. Badanie robię w Tychach na Alei Bielskiej 105 :)

Dziękuję z góry za odpowiedzi licząc, że takowe się pojawią ;)

Tomografia głowy - opinie

25 lis 2010 - 09:22:39

Ja nie miałam , ale moja mama miała. Co prawda było to wiele lat temu i może sprzęt się poprawił, ale nam podpowiedziano żeby wziąć stopery, bo wewnątrz tuby jest głośno i nieprzyjemnie. Ale to było jakieś 12 lat temu. Może kup w aptece po drodze i zapytaj pielęgniarki na miejscu czy użyć. A poza tym nie mam negatywnych skojarzeń. Wszystko będzie dobrze ! pozdrawiam

zweryfikowana
Moderator
Posty: 165

Tomografia głowy - opinie

25 lis 2010 - 09:28:20

Ja miałam wykonywaną tomografie kilka lat temu ( nie pamiętam już ale chyba 3 albo 4 lata temu) i jak dla mnie to badanie wcale nie było nieprzyjemne. Kazano polożyć mi się na stole, przykryto taką ciężką kapą i powoli wjeżdża się do tuby. Nie miałam żadnych stoperów, nic z tych rzeczy bo wcale nie było to głośne badanie, po prostu leżysz a aparatura wykonuje ci zdjecia. Nie wiem natomiast jak to jest w przypadku podania kontrastu bo nie miałam go podawanego.
Nic się nie denerwuj bo wszystko będzie dobrze i tak jak mówiłam na pewno nie jest to badanie z typu "nieprzyjemnych". Powodzenia !!

Tomografia głowy - opinie

25 lis 2010 - 09:29:15

Ja miałam tomograf nic się nie bój nie jest tak źle ;) Musisz być na czczo tzn nie jeść przynajmniej przez 6-8 godz ale to tylko w wypadku gdy tomograf jest z kontrastem... Kontrast to taka gęsta ciecz wiadomo jak wstrzykuje się do żył coś gęstszego trochę może piec ale naprawdę jest do zniesienia :)


A z jakiego powodu masz tomografię ??

Tomografia głowy - opinie

25 lis 2010 - 09:31:15

ja miałam w ubiegłym roku w lutym, ale bez kontrastu. Choć szłam z nastawieniem, że będzie właśnie z kontrastem.
Nie pamiętam żeby było to nieprzyjemne badanie. Wjeżdża się do takiej tuby, chwilę tam się jest i dziękuję.
Powiem szczerze, że nie pamiętam żadnych głośnych dźwięków, takich który by mnie strasznie raziły i powodowały jakiś dyskomfort, albo nie zwróciłam uwagi bo byłam po wypadku, tak że może skupiałam się na innych rzeczach.

Spokojnie, jak trzeba to trzeba. Czasem strach ma wielkie oczy. Trzymam kciuki żeby badanie wykazało, że wszystko jest OK

Tomografia głowy - opinie

25 lis 2010 - 09:36:02

Cytat
Motylek09
Ja miałam tomograf nic się nie bój nie jest tak źle ;) Musisz być na czczo tzn nie jeść przynajmniej przez 6-8 godz ale to tylko w wypadku gdy tomograf jest z kontrastem... Kontrast to taka gęsta ciecz wiadomo jak wstrzykuje się do żył coś gęstszego trochę może piec ale naprawdę jest do zniesienia :)


A z jakiego powodu masz tomografię ??

Często miewam uciążliwe bóle głowy i dlatego neurolog mnie skierował.
A zrobię też dla świętego spokoju żeby wykluczyć najgorsze.

Tomografia głowy - opinie

25 lis 2010 - 09:37:05

Aha to trzymam kciuki :)

zweryfikowana
Posty: 439
Ostrzeżenia: 1/5

Tomografia głowy - opinie

25 lis 2010 - 09:38:12

Głośne dźwięki są raczej przy rezonansie magnetycznym , wiem , bo miałam rezonans i dudniało jak diabli a chwilami to odgłos był taki jak bicie kościelnych dzwonów i ja sobie wtedy wyobrażałam najgorsze ale na szczęście rezonans nic nie wykazał , tomografia podobno jest o wiele przyjemniejsza niż rezonans i napewno oba badania są bezbolesne tak że nie masz się czego obawiać a w necie nie czytaj za dużo opinii bo ja czytałam i przez to właśnie miałam cykora przed badaniem :) powodzenia :)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 165

Tomografia głowy - opinie

25 lis 2010 - 09:39:00

Cytat
iwooo11
Cytat
Motylek09
Ja miałam tomograf nic się nie bój nie jest tak źle ;) Musisz być na czczo tzn nie jeść przynajmniej przez 6-8 godz ale to tylko w wypadku gdy tomograf jest z kontrastem... Kontrast to taka gęsta ciecz wiadomo jak wstrzykuje się do żył coś gęstszego trochę może piec ale naprawdę jest do zniesienia :)


A z jakiego powodu masz tomografię ??

Często miewam uciążliwe bóle głowy i dlatego neurolog mnie skierował.
A zrobię też dla świętego spokoju żeby wykluczyć najgorsze.

Ja też miałam robioną tomografię z powodu bólu głowy. Na studiach często męczyły mnie migreny i skierowano mnie właśnie na tomografię. Badanie nie wykazało niczego złego i stwierdzili że to widocznie taka nasza "rodzinna przypadłość" U mnie na szczęście po urodzeniu Kubusia te bóle minęły i odpukać już od dwóch lat nie wiem co to migrena.

Tomografia głowy - opinie

25 lis 2010 - 09:42:48

No właśnie ja od prawie 2 miesięcy też już nie mam.
Ale jako że czekam ponad 3 miesiące na to badanie to warto iść.
No nic chyba niepotrzebnie się nakręcam. Ale ten kontrast dożylnie mnie przeraża.
Raz miałam kroplówkę podana przy porodzie to byłam cała blada...;)

Mam nadzieję, że po tym kontraście można prowadzić auto?! Bo nie mam z kim jechać ;)

Cytat
margaretka77
Głośne dźwięki są raczej przy rezonansie magnetycznym , wiem , bo miałam rezonans i dudniało jak diabli a chwilami to odgłos był taki jak bicie kościelnych dzwonów i ja sobie wtedy wyobrażałam najgorsze ale na szczęście rezonans nic nie wykazał , tomografia podobno jest o wiele przyjemniejsza niż rezonans i napewno oba badania są bezbolesne tak że nie masz się czego obawiać a w necie nie czytaj za dużo opinii bo ja czytałam i przez to właśnie miałam cykora przed badaniem :) powodzenia :)


Otóż to! Wczoraj się naczytałam w internecie o tym kontraście i chyba przez to mam jakieś lęki.
Że to się podpisuje zgodę na podanie kontrastu, że to szkodliwe, że gdzieś 2 osoby umarły po podaniu....
Ale potraktuje to jako rutynowe badanie typu pobranie krwi ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-25 09:46 przez iwooo11.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 165

Tomografia głowy - opinie

25 lis 2010 - 10:00:14

Najlepiej nic nie czytaj w internecie - wiem to z własnego doświadczenia, bo człowiek ma potem głowę nabitą myślami i najgorsze wizje przed sobą. Mi mój lekarz powiedział kiedyś że gdyby wierzyć w to wszystko co jest w internecie, to właściwie internet powinien nas leczyć a nie lekarze. Od tej pory już nic nie czytam nawet jeśli mnie coś bardzo "kusi".

Tomografia głowy - opinie

25 lis 2010 - 10:36:06

Miałam tomografie i nie jest tak źle troszkę mnie mdliło raz mi było gorąco raz zimno jakoś dziwnie się czułam, ale to zaraz po kontraście , a potem było ok . Lekarz mi powiedział że po kontraście czuje się człowiek jak kobieta podczas menopałzy. Po tym doświadczeniu srednio tęsknie za menopałzą:-) Nic sie nie martw wszystko będzie ok. Pozdrawiam

Tomografia głowy - opinie

11 gru 2022 - 10:19:20

W każdym razie wykonywanie tego typu badań jest bardzo istotne i myślę, że na pewno każdemu także zależy na tym aby zrobić je zawsze bardzo dokładnie. W Płocku na pewno w https://goo.gl/maps/TgNBcW3VbKcX4ta28 możemy je wykonać i ja również już nie raz miałam okazję tam być.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Zimno - opryszczka