Obecnie rozmawiamy o:

polecany dentysta

dzisiaj o 19:02

elektryka sklep

dzisiaj o 18:57

wakacje last minute

dzisiaj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

dzisiaj o 18:28

Budowa domu

dzisiaj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

od kiedy jabłuszko ze skórką

24 lis 2010 - 11:17:44

dawałam dziś mojej córce (11miesięcy) na deserek starte jabłuszko i tak sie zastanawiam od kiedy będę mogła podawać jej jabłuszko jak i inne owoce (nektarynki,brzoskwinie,winogrona, morele) ze skórką?? też starte na tarce
czy mam poczekać aż zacznie jeśc owoce w kawałkach i dopiero wtedy??
dodam że jabłka sa ekologiczne bez chemii :)

od kiedy jabłuszko ze skórką

24 lis 2010 - 11:24:52

ja uważam, ze lepiej obierać owoce
moja Julia ma 2,5 roku i nadal wszystko obieram ze skórki
małym dzieciom skórka z owoców może "stanąć" na żołądku i powodować wymioty

od kiedy jabłuszko ze skórką

24 lis 2010 - 11:35:09

Owoce ze skórką to chyba dopiero jak dzieciaczek nauczy się dobrze gryźć ;) Ja zwykle obieram owoce zanim podam je mojej prawie 2,5 latce, choć zdarzało jej się już jeść owoce ze skórką. Trzeba patrzeć jaka jest skórka, czy jest krucha i dziecko łatwo ją pogryzie.

Swoją drogą może warto już podawać 11msc córeczce owoce w kawałkach? Nawet jeśli ma mało ząbków to na pewno poradzi sobie z rozgryzieniem miękkich kawałków jabłka czy brzoskwini :) A jaka wtedy frajda z jedzenia :D

Pozdrawiam!

od kiedy jabłuszko ze skórką

24 lis 2010 - 11:46:30

wiem że muszę poczekać z podawaniem owoców ze skórką ale nie myślałam że aż tak długo :)

ale powiem Wam moje drogie że moja chrześnica jak poszła do przedszkola (a miała wtedy 2 lata i 8 miesięcy) to Pani w przedszkolu była oburzona faktem że dzieci w tym wieku jedzą jeszcze jabłuszka ze skórką !
36+

a jeśli chodzi o podawanie jabłuszka w kawałkach to jeszcze nie mogę jej tak podawać bo Lena ma tylko 2 zęby na dole a jabłko jest naprawdę twarde uwierz mi :) dodam że zupki i 2 dania dostaje z kawałkami warzyw ale są one ugotowane na miękko i z nimi sobie świetnie radzi :D

od kiedy jabłuszko ze skórką

24 lis 2010 - 12:07:52

moja Lenka zjada jabłuszka wyłączne ze skórką,innych nie ruszy:)ma prawie półtora roczku,ale ma 18 ząbków,inne owoce obieram,o ile zdążę:)ostatnio zwinęła z patery mandarynkę i kiwi i zeżarła pod stołem ze skórką,obranych już nie tknęła,ogólnie jakaś dziwna ta moja córka,ukradła obierek od ziemniaka i zjadła,ale hitem była dżdżownica na spacerze,zdążyłam oczywiście wyjąć jej z ust to "mięsko"ale jej zapowiedziałam,że jej nie pocałuję:)

od kiedy jabłuszko ze skórką

24 lis 2010 - 12:17:04

Cytat
kasiazarembska
moja Lenka zjada jabłuszka wyłączne ze skórką,innych nie ruszy:)ma prawie półtora roczku,ale ma 18 ząbków,inne owoce obieram,o ile zdążę:)ostatnio zwinęła z patery mandarynkę i kiwi i zeżarła pod stołem ze skórką,obranych już nie tknęła,ogólnie jakaś dziwna ta moja córka,ukradła obierek od ziemniaka i zjadła,ale hitem była dżdżownica na spacerze,zdążyłam oczywiście wyjąć jej z ust to "mięsko"ale jej zapowiedziałam,że jej nie pocałuję:)

no to masz extra córcie- wesolo pewnie maie w domku:)
lepiej wczesniej podawac ze skorka bo potem problem tak jak moja 7 latka dopiero teraz i to nie zawsze zaczyna jesc ze skorka bo inaczej wcale by nie jadla

od kiedy jabłuszko ze skórką

24 lis 2010 - 12:17:48

Cytat
kasiazarembska
moja Lenka zjada jabłuszka wyłączne ze skórką,innych nie ruszy:)ma prawie półtora roczku,ale ma 18 ząbków,inne owoce obieram,o ile zdążę:)ostatnio zwinęła z patery mandarynkę i kiwi i zeżarła pod stołem ze skórką,obranych już nie tknęła,ogólnie jakaś dziwna ta moja córka,ukradła obierek od ziemniaka i zjadła,ale hitem była dżdżownica na spacerze,zdążyłam oczywiście wyjąć jej z ust to "mięsko"ale jej zapowiedziałam,że jej nie pocałuję:)

hahaha
trzeba było nie zabierać "robaczka"
obiad byś miała z głowy;)

od kiedy jabłuszko ze skórką

24 lis 2010 - 12:20:58

kasiazerembska gratuluje corki ;)

od kiedy jabłuszko ze skórką

24 lis 2010 - 12:22:03

Cytat
kasiazarembska
moja Lenka zjada jabłuszka wyłączne ze skórką,innych nie ruszy:)ma prawie półtora roczku,ale ma 18 ząbków,inne owoce obieram,o ile zdążę:)ostatnio zwinęła z patery mandarynkę i kiwi i zeżarła pod stołem ze skórką,obranych już nie tknęła,ogólnie jakaś dziwna ta moja córka,ukradła obierek od ziemniaka i zjadła,ale hitem była dżdżownica na spacerze,zdążyłam oczywiście wyjąć jej z ust to "mięsko"ale jej zapowiedziałam,że jej nie pocałuję:)
Dobre;)) A ja sie ostatnio martwiłam bo moja mała sórki od mandarynki podjadała;) Oczywiście zabrałam jej ale nie wiem ile skonsumowała;/ Jabuszko ze skórką też kilka razy nadgryzła;)

od kiedy jabłuszko ze skórką

24 lis 2010 - 12:26:33

moja Oliv ma dwa lata i je wszystko jabłka i winogrona obierałam jak nie miała jeszcze tyle ząbków żeby pogryźć a teraz po co przecież za chwilę pójdzie do przedszkola i tam dostanie jabłko w łapę i będzie jeść nikt nie będzie się bawił żeby tylko twojemu maluchowi obrać pomarańczkę bo to w wieku 2,5-3 lat powinien już sam umieć. moja oliv chodzi do klubu malucha są to takie zajęcia przed przedszkolny i była tam taka sytułacja że wszystkie dzieci jadły zupkę a jeden 3 latek zaczął płakać bo jego mama go tylko karmi i mały nie wiedział jak się używa łyżeczki i mam prośbę do mam nie róbcie wszystkiego za swoje dzieci nie ograniczajcie ich w samodzielnym jedzeniu czyli obieraniu pomarańczki czy krojeniu banana na 15kawałków po co dziecko musi się nauczył ile może włożyć do buzi żeby się nie zakrztusić samo się musi nauczyć wszystkiego a wy je zachęcajcie a nie ograniczajcie ( musiałam to napisać bo jak widzę takie mamuśki to mnie coś bierze post napisałam ogólnikowo żeby nikogo nie obrazić tylko po to żeby zrozumieć )

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

od kiedy jabłuszko ze skórką

24 lis 2010 - 12:29:32

Ja nie obierałam jabłek, czasem mi się zdarzyło jak był mniejszy ale teraz widzę że chętniej syn zjada je ze skórkę.

od kiedy jabłuszko ze skórką

24 lis 2010 - 12:32:31

nie wyobrażam sobie aby 2-3 latek miał obrać pomarańczę

od kiedy jabłuszko ze skórką

24 lis 2010 - 12:45:56

Jeszcze zależy jaka ta pomarańcza. Moja obiera takie które łatwo obrać ;)
Jabłko daję tylko bez skórki, to chyba zbyt wielkie wyzwanie dla małego żołądka. Ale starte daję jej tylko z marchewką jako sałatkę. Praktycznie od początku jadła w kawałkach, drapała sobie dziąsła jak jej zęby rosły.
kasiazarembska - padłam :D

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

od kiedy jabłuszko ze skórką

24 lis 2010 - 12:50:28

Cytat
dasich
nie wyobrażam sobie aby 2-3 latek miał obrać pomarańczę

A co w tym skomplikowanego?
Z mandarynkami nie ma problemu bo się łatwo obierają, w pomarańczy skórkę trzeba naciąć nożem i można rączkami obrać. Wczoraj synuś obierał mi grejpfruta :)

od kiedy jabłuszko ze skórką

24 lis 2010 - 13:04:50

o jeju jak czytam te wasze wypowiedzi niektórych to aż śmiać czy płakać mam ze śmiechu
każdy uczy dziecko po swojemu i wyręcza go ile chce
moja córeczka je sama już od dawna owszem jest brudno ale nic nie dzieje się :)
ja jeszcze jej jabłka nie dawałam w skórce i nie mam zamiaru a ma 2 lata już za niedługo owszem dostaje w kawałku ale bez skórki...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

menu 16-miesiecznego dziecka