Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam!!!!
Właśnie mam zamiar podawać dziecku zupkę tylko nie wiem jak ją zrobić czy któraś mama zna jakiś przepis na zupkę :):)

marchewka pietruszka troszke selera ziemniaczek na początek wystarczy potem możesz dodawać brokuły i inne warzywka gotujesz rosołek na cielęcince lub wystarczy 20 dag spokojnie możesz też na drobiu przynajmniej ja kupowałam fileta drobiowego najpierw dusiłam dosłownie pół łyżeczki masełka woda potem pokrojone warzywka jak wszystko było już miękkie studziłam i miksowałam i oto zupka:)
nic trudnego kroisz wrzucasz do garnuszka i tylko pilnujesz żeby się nie przypaliło jak będzie miękkie miksujesz lub drobniutko gnieciesz widelcem ja tak robiłam potem jak będziesz widzieć ,że dziecku nic nie jest możesz dodawać kolejne warzywka lecz na pierwszą zupkę nie należy przesadzać z warzywami żebyś ew gdy dziecko dostanie wysypki albo bóli brzuszka żebyś wiedziała po czym tak się dzieje



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-31 17:13 przez nitka1991.

hhmm słyszałam, że pierwsze zupki dla maluszków powinny być jednoskładnikowe, żeby maluch powoli przyzwyczajał się do nowych rzeczy. U mnie tak było....zaczęłam od gotowanej marchewki a dopiero z czasem doszły inne warzywka. Moja koleżanka gotowała takie wielowarzywne i mała w ogóle nie chciała jeść

mnie lekarz polecił taki przepis przy pierwszym dziecku i teraz przy drugim także stosuje. dzieciom bardzo smakuje/ smakowała i nie miały żadnych problemów trawiennych: kawałek piersi z kurczaka, marchewka, pietruszka- gotuję do miękkości a potem wszystko miksuje i dodaję łyżkę oliwy na końcu dodatkowo przez sitko jeszcze przelewam. Z upływem czasu dodawałam kolejnych składników....

oj ja tez bym nie waliłą tyle składników na raz na początek i na 100% nie robiłabym z mięsem!

to tak naprawde zalezy od tego co juz maluchowi dawałas (np słoikowego) ale jesli nic to zacznij od zupki np brokułowej czy marchewkowej czyli tak naprawdę rozgotowanym jednym warzywie zmiksowanym na gładko z wodą w której sie gotowało + łyzeczka oliwki (nie gotuj jej! daj na koniec!).

jesli zamierzasz wkrótce wprowadzic ekspozycję na gluten, to właśnie popróbuj z 1 skłądnikiem a pozniej z tych skłądników zrób zupkę i stopniowo wprowadzaj kolejne nowości.

Witam.Ja ma córeczkę, która 5 listopada skończy pół roku.Kiedy miała 3 miesiące nie chciała pic mleka modyfikowanego w dzień,Poszłam z nią do lekarza i lekarz zaproponował żebym spróbowała ugotować jej zupkę.Kupiłam mrożonkę z firmy hortex jarzynową i ugotowałam na porcjach rosołowych lekko przyprawiłam do smaku taką delikatną i zjadła.Nie kupuje jej deserków ani obiadków z min.gerbera tylko sama gotuje,Prawie wszystko już je i nic jej nie jest.Pozdrawiam

nie szalejcie z niewiadomo jakimi rosołkami na początku bo mama kolezanki tymi rosołami rozwaliła wątrobę dziecku. Powoli dodawac warzywa....mieszanek mrozonk tez bym nie kupowała na początku....lepiej uważać niz później się martwić

ja tez bym mrozoneki nie dawala moja niunia 6 listopada bedzie miala pol roku a zupki zaczelam dawac jak miala trzy miesiace ale nie z mrozonek tylko marchewki i ziemniaka i tak stopniowo cos... ale w zyciu a porcje rosolowe sa tluste lepiej na skrzydelku albo filecie zkurczaczka albo indyka ale na pierwsze zupki porcje rosolowe raczej nie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-01 08:58 przez fortuna124.

Mój Adaś za pare dni skończy 10 miesięcy od 4 miesiąca gotuje mu zupki min. z dyni ziemniaka, marchewki na filecie z indyka.Od pewnego czasu dodaje rowniez inne warzywka. Kiedy posmakowla domowego jedzenia pluł kupnymi słoiczkami. Wiec postanowilam juz pozostac przy samodzielnym gotowaniu a nawet wekowaniu by miec tygodniowy zapas.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

kaszel krtaniowo-tchawiczny jak pomoc dziecku?