Obecnie rozmawiamy o:

szkoła nauki jazdy

gorący temat

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

Angielski

wczoraj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

transport i spedycja

wczoraj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

BOLĄCA NÓŻKA PO SZCZPIENIU???

12 paź 2010 - 22:03:05

Witam Was!
Byłam dzisiaj na szczepieniu z synkiem i dostał ostatnią dawkę tej szczepionki 3w1 za 130zł.
I tu mam pytanie bo pod wieczór zaczęła go boleć nóżka do tego stopnia że nawet nie chciał chodzić a jak chodził to lekko kulał???
Czy spotkałyście się z takim objawem po szczepieniu???

BOLĄCA NÓŻKA PO SZCZPIENIU???

12 paź 2010 - 22:14:33

Mój maluszek co prawda miał dopiero dwie dawki szczepionki 5w1 i zależy to od osoby która daje szczepionkę przy 1 bolały go nóżki ale normalnie nimi ruszał natomiast przy drugiej mniej bolały ale za to gulki mu w miejscu szczepienia urosły więc chyba to wynik poszczepiennej reakcji.

BOLĄCA NÓŻKA PO SZCZPIENIU???

12 paź 2010 - 22:16:13

jejku a co to za szczepionki???szczerze powiem,ze pierwszy raz sie spotykam z taka reakcja poszczepienna!

BOLĄCA NÓŻKA PO SZCZPIENIU???

12 paź 2010 - 22:17:41

No ja też jestem zdziwiona bo to ostatnia szczepionka a miał ich już trochę a tu taka dziwna reakcja??? Sama nie wiem co myśleć :-(

BOLĄCA NÓŻKA PO SZCZPIENIU???

12 paź 2010 - 22:17:50

czasem dzieci tak reagują na szczepienie. Przyłóż mu w to miejsce gazik nasączony roztwoem sody oczyszczonej( 1 łyżka na szklankę wody) obwiń bandażem i zobacz czy minie, jeśli nie to idź do lekarza.
Tulko nie smaruj żdną maścią, bo może się pogorszyć, tylko soda oczyszczona!

BOLĄCA NÓŻKA PO SZCZPIENIU???

12 paź 2010 - 22:18:44

Smaruj mu nóżkę Altacetem , to pomoże :)My też bierzemy szczepionki z programu 5w1, raz mojemu synkowi wyszła bulka, ale to z winy pielęgniarki bo tak szybko wbiła igłę , ale po żelu zeszło po 3 dniach.

BOLĄCA NÓŻKA PO SZCZPIENIU???

12 paź 2010 - 22:21:19

Infanrix tak się nazywa szczepionka, i to jedna z łagodniejszych reakcji poszczepiennych bo ponoć są jeszcze gorsze. Dobrze jest przykładać altacetem w żelu wtedy po 2 dniach wszystko powinno wrócić do normy.

zweryfikowana
Posty: 360
Ostrzeżenia: 2/5

BOLĄCA NÓŻKA PO SZCZPIENIU???

12 paź 2010 - 22:23:44

kurcze ale mnie wystraszylas tym watkiem , bo ja dzis z toska tez bylam na szczepieniu i tez dostala ostatnia dawke ten 3 w 1 ale u mnie kosztuje 100 zl my jestesmy spoznieni z ta szczepionka cale 10 m bo a to chora a to komary ja gryzly i dzis sie udalo dostala w raczke i narazie spi nic jej narazie nie jest ale bede ja obserwowac , ja ogolnie bardzo boje sie szczepionek bo rozne rzeczy sie dzieje po nich , ciesze sie ze juz jestem po wszystkich szczepionkach , jeszcze czekaja nas pneumokoki ale to za 6 tygodni a tak sobie mysle ze ja juz bym jechala do lekarza ale ja jestem z tych panikujacych mam pozdrawiam i mam nadzieje ze twojemu maluszkowi nic nie bedzie

BOLĄCA NÓŻKA PO SZCZPIENIU???

12 paź 2010 - 22:27:08

Dzisiaj mu raczej nie będę smarować bo na razie śpi ale jak jutro będzie go nadal bolało to coś będę musiała pomyśleć albo iść do lekarza :-( Ale mam nadzieję że do jutra przejdzie zobaczymy :-)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

co gotujecie roczniakom