Obecnie rozmawiamy o:

Meble

gorący temat

najtańsza apteka

dzisiaj o 20:20

Sypialnia tapeta

dzisiaj o 16:04

Hiszpania

dzisiaj o 14:40

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

syrop pulneo czy pomaga

12 paź 2010 - 17:32:53

mojej córci niestety nie pomógł ale wina wg mnie nie jest Pulneo tylko pediatry gdyż moja córcia miała kaszel mokry o czym poinformowałam pediatrę a ta do pulneo kazała podawać syrop prawoślazowy (na kaszel suchy) wiec przez taka dawkę kaszel się nasilił,odstawiałam syropki i podaje tylko wapno truskawkowe i czosnek w tabletkach Ali baby już po pierwszym dniu zauważalna poprawa.

syrop pulneo czy pomaga

12 paź 2010 - 17:38:11

Cytat
martita12
Dzięki misi niestety u nas na wsi jest tylko 1 doktorka,która w ośrodku przyjmuje od parady a nie po to zeby leczyć.
Niestety chyba będzie trzeba iść prywatnie.

Nie ma za co dziękować ! :) Ja pikole co za czasy nastały ehhh :(
Ja lekarzem nie jestem, ale wiem, że samo Pulneo nie wiele zdziała przy mokrym kaszlu, powinnaś podawać jeszcze coś wykrztuśnego i to nawet w aptece babki, by Ci doradziły, więc kup synkowi, coby się biedak nie męczył, a co najważniejsze powinno mu się odrywać przy kaszlu, a nie osadzać na oskrzelach, a pózniej dziwne, że tyle maluszków z byle kaszlu odrazu zapalenie oskrzeli, ba co gorzej pluc. :(

syrop pulneo czy pomaga

12 paź 2010 - 17:45:42

Pomagał na początku mojemu synkowi a teraz dała Pani Doktor clemastinum ,pewnie jak wszystkie leki metoda prób i błędów ,sama niedawno byłam chora i 2 antybiotyki nic nie pomogły :(

syrop pulneo czy pomaga

12 paź 2010 - 18:00:13

Ja też teraz używam pulneo, tyle tylko ze pediatra przepisał nie ze wzgledu na kaszel, bo takiego moj maluch nei ma, tylko ze względu na zaczerienione gardło...:/ za dwa dni mam isc na kontrolę, mam nadzieje ze pomoże. a swoją drogą to co lekarz to inna metoda i inne lekarstwa:/

syrop pulneo czy pomaga

12 paź 2010 - 23:32:08

Pulneo to nic innego jak odpowiednik Eurespalu ( o wile drozszy)- i ten okropny smak, najwazniejsze ze działa:)

syrop pulneo czy pomaga

12 paź 2010 - 23:41:04

Cytat
maggi79
Pulneo to nic innego jak odpowiednik Eurespalu ( o wile drozszy)- i ten okropny smak, najwazniejsze ze działa:)

Dokładnie, ja pierwszy znam właśnie Eurespal, sporo czasu minęło zanim taka fajna babka ( Nasza pediatra ) uświadomiła mi, że jest jego tańszy odpowiednik tzn. Pulneo, smak okropny to fakt, ja nawet przełknąć nie mogę tego diabelstwa, no ale jak to mówią - najgorsze świństwo jest najlepszym lekarstwem i coś w tym jest. :)))

syrop pulneo czy pomaga

12 paź 2010 - 23:50:47

i nam również pomógł, jak ręką odjął kaszel zniknął ;) jest zamiennik Pulneo -ELOFEN ten sam skład a dużo tańszy ;) polecam

syrop pulneo czy pomaga

27 paź 2011 - 17:59:01

Wiem, że syrop Pulneo jest skuteczny. Ale proszę napiszcie, czy można go stosować przed snem.

syrop pulneo czy pomaga

27 paź 2011 - 19:37:09

pulneo nie jest syropem na kaszel... on zapobiega osadzaniu sie wydzieliny na oskrzelach i plucach, dlatego czesto przepisuje sie go przy suchym kaszlu, zeby nie przeszedl w mokry, co czesto sie dzieje, przy mokrym tez jest przepisywany, wlasnie poto zeby wydzoielina sie nie osadzala a co do skamku no coz pozostawia wiele do rzyczenia:) ale jak to mowia gorzki lek najlepiej leczy, bo ma leczyc a nie smakowac:D hehe

flonidal jest polskim odpowiednikiem, smak troszke lepszy i tanszy jest

mozna go podawac przed snem i najlepiej przed posilkiem



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-27 19:39 przez Klauduska1212.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.478

syrop pulneo czy pomaga

27 paź 2011 - 20:14:17

pulneo ma właściwości przeciwzapalne a autorce wątku współczuję bo żłobek to najgorszy okres w moim życiu co tydź synek był chory
klauduska nie flonidal tylko flonidan i to nie jest to samo co pulneo flonidan stosuje się u dzieci alergicznych



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-27 20:22 przez TELLA79.

syrop pulneo czy pomaga

27 paź 2011 - 20:20:51

ja mojemu dziecku podaje na kaszel ELOFEN jest naprawde super i drugi syropek MUCOSOLWAN

syrop pulneo czy pomaga

27 paź 2011 - 20:21:23

syrop ten zostal wycofany z obiegu pare dni temu

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.478

syrop pulneo czy pomaga

27 paź 2011 - 20:24:25

renixxx elofen o też syrop aki jak pulneo-one oba są odpowiednikiem eurespalu

syrop pulneo czy pomaga

27 paź 2011 - 20:30:45

Cytat
agnieszka_i_kacper
Ja też teraz używam pulneo, tyle tylko ze pediatra przepisał nie ze wzgledu na kaszel, bo takiego moj maluch nei ma, tylko ze względu na zaczerienione gardło...:/ za dwa dni mam isc na kontrolę, mam nadzieje ze pomoże. a swoją drogą to co lekarz to inna metoda i inne lekarstwa:/

Ja również podaje go mojemu synkowi ze względu na zaczerwienione gardełko...sama na własną rękę bo poszłam z małym na kontrole bo miał raz stan podgprączkowy 38,2...na drugi dzien juz sladu po gorączce nie było...i troszke marudził (byłam pewna,że to na ząbki :/ ma 15 miesięcy), a ediatra mnie zagięła antybiotykiem :/ że ma gardło czerwone)anginy nie ma) i trzeba podac antybiotyk! :(
Nie podałam...bo niby dlaczego?...podaje mu Pulneo, Bioaron C i Calcium....i jestem pewna,że mu przejdzię :) a może zaczerwienione jest od ząbkowania? ...przeciez rożnie to bywa :/ a Oni (czyt. lekarze) tylko ciągle antybiotyki przepisuja!
Nie będę trula mojego dziecka od widzimisie pediatry :/

A co do samego syropu, to polecam...u nas pomagal :) mam 3 dzieci...i kiedys mieliśmy wypisywany Eurespal :)

Zdrówka życzę :)

syrop pulneo czy pomaga

27 paź 2011 - 20:43:37

ja stosowalam Pulneo ale tylko na chwile , niestety mój mały nie toleruje tego syropu i gdy go wypijał od razu były wymioty

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

BOLĄCA NÓŻKA PO SZCZPIENIU???