Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

wymioty u dziecka

26 wrz 2010 - 20:19:33

Syn od południa wymiotuje,jak coś wypije to za chwilę to zwraca,daje mu orsalit aby się nie odwodnił,jeśli macie inne rady to napiszcie .Z góry dziękuję za odpowiedzi.

wymioty u dziecka

26 wrz 2010 - 20:26:15

lakcid polecam na ochrone żołądka.Pewnie wirus jakiś dopadł maluszka mój często to ma

wymioty u dziecka

26 wrz 2010 - 20:26:41

ja jestem raczej panikującą mamą, wiec już dawno byłabym z małym w szpitalu i myślę, że też powinnaś, nie wiem zadzwoń do waszego lekarza, ale na pewno nie bagatelizuj

wymioty u dziecka

26 wrz 2010 - 20:30:53

ja też jestem raczej panikująca,ale to jest taki okres pełen wszelkich wizusów.Lekarz synowi przepisał też czopki scopolan jak dobrze pamietam,ale nie wiem czy nie sa na receptę.Wygoń kogoś do apteki tam doradzą.Najważniejsze,żeby pił i to sporo a jutro do lekarza
polecono mi tez kiedyś w aptece chyba HIP ,ale nie pamietam cos ryżowe.wygląda jak marchwiowe właśnie na wymioty.Jednak nie dawaj dziecku bez posłodzenia bo jest nie za dobre i nie będzie chciał pić.Jak jeszczee coś sobie przypomnę to dopiszę.Nie wiem ile syn ma ale lakcid to podstawa 1-2 dzienie na pewno możesz dawać



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-26 20:37 przez maa_dzia.

wymioty u dziecka

26 wrz 2010 - 20:34:40

tak faktycznie panuje cos w powietrzu jakis wirus który powoduje wymioty i biegunke.Mój synek (4lata)wrócił wczoraj ze szpitala, mial zap.krtani po ok 3 godzinach zaczał go bardzo bolec brzuch i zaczał wymiotowac.Zwymiotowal na pól godz sie uspokoiło i pozniej od nowa.Najgorsze było to ze dostał antybiotyk przy wypisie, który tez zwrócil.Wiec o 19 pojechałam z nim do lekarza i ten dał mu zastrzyk przeciwwymiotny i kazał duzo pic orsalitu bo to wiadomo dziala jak kroplówka, a takie maluchy szybko sie odwadniaja. Przyjechalismy , od razu podałam mu orsalit tak co 5-10 min łyzeczka, zwymiotował jeszcze ze dwa razy i do tej pory na szczescie cisza.Przy tym lekarz nakazał scisłą diete ryz na wodzie i miesko zmiksowane i ewentualnie marchwianka.Podawaj mu orsalit bo to najlepszy srodek na wymioty (acha lekarz powiedział ze hamuje równiez odruch wymiotny) wiec , nie żadna herbata czy soki, bron Boże mleko.
Acha jeszcze dwie saszetki dziennie acidolaku,



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-26 20:35 przez anusiat55.

wymioty u dziecka

26 wrz 2010 - 20:36:46

Może to nic poważnego, a może wręcz przeciwnie. Ja bym poszła natychmiast do lekarza.

zweryfikowana
Posty: 379
Ostrzeżenia: 2/5

wymioty u dziecka

26 wrz 2010 - 20:39:59

DIPHERGAN na wymioty u dziecka.
Tylko że syrop jest na receptę.
Ja kiedyś jak miałam taką sytuację to zadzwoniłam do mojej apteki i zapytałam,czy moga mi sprzdac dziś bez recepty,a ja na następny dzień doniosę,udało się i na sprzedali.
Pomogło już po pierwszej dawce.
Polecam

wymioty u dziecka

26 wrz 2010 - 20:41:11

Cytat
majka51
Może to nic poważnego, a może wręcz przeciwnie. Ja bym poszła natychmiast do lekarza.

zgadzam sie, ja tez poszlabym do lekarza....

wymioty u dziecka

26 wrz 2010 - 20:42:23

właśnie zasnął zobaczymy czy zwymiotuję podaję orsalit małymi łyzeczkami,dzwoniłam do lekarki ale jak zwykle niedziela i telefon wyłączony.Jeśli teraz zwymiotuje to pojade do szpitala. A co sądzicie otym iż czasami mamy dają w takich dolegliwosciach coca-cole oczywiście odgazowaną.Dziękuje za odpowiedzi.

wymioty u dziecka

26 wrz 2010 - 20:46:12

moj synek dostał DIPHERGAN ale w zastrzyku coli nie polecam bo moze jeszcze podraznic jezeli to jest rotawirus

zweryfikowana
Posty: 379
Ostrzeżenia: 2/5

wymioty u dziecka

26 wrz 2010 - 20:48:48

Moja doktorka powiedziała,że można podać coca colę odgazowaną w minimalnych ilościach,i słone paluszki.

wymioty u dziecka

26 wrz 2010 - 21:12:21

musi pić... dawać co 10 minut po 2 łyżeczki wody nie więcej bo będzie wymiotować... soki absolutnie nie.... gastrolit i lakcid bądź lacidofil... nie dawać jeść...
a jutro dieta... sucha bułka,ryż, i marchwianka: 1kg marchwi ugotować w 1 litrze wody... potem zmiksować... następnego dnia chrupki kukurydziane... nie dawać mleka, mięsa... żołądek pomalutku musi sie przyzwyczajać do jedzenia...
jeżeli dzisiaj wieczorem wymioty nie ustąpią jechać na pogotowie... dziecko szybko się odwadnia...

zweryfikowana
Posty: 1.443
Ostrzeżenia: 1/5

wymioty u dziecka

26 wrz 2010 - 21:20:37

Chyba najlepsza byłaby wizyta u lekarza.Nie ma co czekać.

wymioty u dziecka

26 wrz 2010 - 21:33:11

odwodnienie organizmu jest niebezpieczne....
stan odwodnienia u niemowląt i małych dzieci rozpoznaje się po następujących objawach:
suchy język i/lub usta...niewiele lub brak łez podczas płaczu.... rozdrażnienie lub apatia.....brak mokrych pieluszek przez 3 godziny i więcej....
zmniejszenie napięcia skóry (ujęta w dwa palce skóra brzucha i puszczona nie powraca natychmiast na swoje miejsce)....zapadnięte oczy, policzki, brzuch lub ciemiączko

wymioty u dziecka

26 wrz 2010 - 21:34:28

Ja popieram mamy powyżej jedz jak najszybciej z malenstwem .na pogotowie. Może to nic poważnego ale może okazać sie również zupelnie co innego - wymioty u dziecka nie objawiają sie bez jakiejś przyczyny. Niech maluszek się nie męczy- również co do diety Marchwianka na 100%

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

RWA KULSZOWA/DYSKOPATIA POMOCY!!!!