Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 674
Ostrzeżenia: 2/5

alergia na mąkę pszenną pomocy!

22 wrz 2010 - 22:54:07

czy któraś z was ma dzieciaczka z alergią na mąkę pszenną? okazało się że moja córka ją ma i jestem w kropce, co mam jej dawać do jedzenia;] może któraś z was ma lub miała taki problem, prosze o pomoc:)
żadne??? cholercia, czyżbym miała wyjątkowe dziecko??? :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-23 17:24 przez sandrynka.

alergia na mąkę pszenną pomocy!

24 wrz 2010 - 20:35:22

współczuje, ale tylko pszenną? bo to jeszcze nie jest taka tragedia, mąki jest przecież wiele rodzajów.

zweryfikowana
Posty: 674
Ostrzeżenia: 2/5

alergia na mąkę pszenną pomocy!

24 wrz 2010 - 21:06:07

no nie za bardzo, bo wszędzie tę mąkę dodają! nawet jak chleb jest żytni, to i tak ma domieszkę pszennej mąki:(

alergia na mąkę pszenną pomocy!

24 wrz 2010 - 21:10:24

my co prawda nie doswiadczylismy alergii ale chleb pieczemy sami - mozna wtedy zrezygnowac z pszennej

alergia na mąkę pszenną pomocy!

24 wrz 2010 - 21:14:14

u mojej córki stwierdzono ten rodzaj alergii,podczas gastroskopii zauważyli zanik kosmków jelitowych i pobrali wycinek do badan histopatologicznych-wynik typ 3 wg,kogośtam,zalecono dietę,której nigdy nie stosowałam i debridat,stale jesteśmy pod opieką poradni,bo młoda wcześniej miała candidę i glistę-20 cm!i to jest prztczyną jej problemów,po prostu ma ubytki w jelitach i w momencie,kiedy molekuła jakiegoś tam posiłku trafi do krwiobiegu,powoduje objawy jak dla alergii,więc jej nie ograniczam,je na co ma ochotę,brzuch czasem boli,ale bardziej na tle nerwowym,badania alergologiczne wskazywały za każdym razem uczulenie na inny alergen,więc zażądałam badań z krwi-ich wynik-nie ma i nie było cech alergii,zrób dodatkowe badania,bo większość lekarzy lubi sobie stwierdzić alergię i zamknąć sprawę

alergia na mąkę pszenną pomocy!

24 wrz 2010 - 22:11:23

witam sandrynka :)
Jak rozumię Maja ma alergię na gluten, tak ? Pocieszę Cię, mój synek nie toleruje żadnej mąki poza ryżową i kukurydzianą. Zajada się chlebkiem bezglutenowym i chrupkim : ryżowym i kukurydzianym. Tylko na to jest uczulona i teraz to wyszło ?

alergia na mąkę pszenną pomocy!

25 wrz 2010 - 09:38:30

Moja córcia miała alergię na białko każdego pochodzenia. Nie mogła jeść glutenu, białka mleka krowiego, białka jajek, ryb ani mięsa gdzie jest białko. Karmiłam ją wtedy piersią więc ja przechodziłam przez tą dietę. Lekarz mi tak doradził bo kiedy ja byłam na diecie mój pokarm był z bezpiecznym dla niej białkiem. Powoli małą z tego wyrosła jednak alergia na białko mleka i jajka pozostała z nami. Kupuj dla córci razowy chleb, makaron, i unikaj kasz z zawartością glutenu i będzie ok.

alergia na mąkę pszenną pomocy!

25 wrz 2010 - 09:45:02

Cytat
sandrynka
czy któraś z was ma dzieciaczka z alergią na mąkę pszenną? okazało się że moja córka ją ma i jestem w kropce, co mam jej dawać do jedzenia;] może któraś z was ma lub miała taki problem, prosze o pomoc:)
żadne??? cholercia, czyżbym miała wyjątkowe dziecko??? :)

Witaj a robiłaś córce badania w kierunku celiakii bo jeśli ma alergie na mąkę pszenną to warto zrobić a jeśli chodzi o dietę to nie jest tak tragicznie wystarczy że będziesz kupowała dla córki wszystko bezglutenowe najlepiej się zaopatrzysz w sklepach ze zdrową żywnością ja również do dzisiejszego dnia się zaopatruje w takich sklepach najpierw dla córki a teraz dla synka z tym ze nasza dieta jest bardziej skomplikowana niż twoja pozdrawiam.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Czy nie za wczesnie?:( 4 miesiace!