Obecnie rozmawiamy o:

Jakie ogrzewanie domu

gorący temat

Meble

16 minut temu

Klimatyzacja w bloku

dzisiaj o 11:13

zawyzona cena za ogrzewanie

dzisiaj o 10:26

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Gronkowiec w nosie u dziecka

22 wrz 2010 - 12:45:40

witam
u mojego 8 -letniego syna pani doktor wykryla gronkowca w nosie.Objawia sie on strupami w nosku i rozprzestrzenily sie one na calej buzi. Mam w zwiazku z tym pytanie do Was- czy mieliscie stycznosc z zakazeniem ta bakteria? Czy jest ona zarazliwa - szczegolnie dla noworodkow? I czy jest grozna?

Prosze o pomoc

Gronkowiec w nosie u dziecka

22 wrz 2010 - 12:52:32

Z tego co wiem to gronkowcem można się zarazić od drugiej osoby. Słyszałam także, że gronkowca nie da się wyleczyć- zalecza się go tylko (usypia chorobę). Dokładnie nie wiem, nie miałam styczności z nosicielem tej choroby. Synkowi życzę zdrówka!

Gronkowiec w nosie u dziecka

22 wrz 2010 - 12:54:17

Tak jest zaraźliwa... ale trzeba ją ,,wprowadzić'' u nas np Liwia zaraziła się nią w szpitalu przy intubacji...
Do tej pory nie potrafimy jej wyleczyć stosowaliśmy maść do noska BACTROBAN która zaleczała(nie wyleczała) bakterie i już 1,5 roku borykamy się z nimi... U nas objawia się ciągłym ropnym katarem...
Czym je leczysz??

Gronkowiec w nosie u dziecka

22 wrz 2010 - 13:48:22

nam dr przepisala masc Mupirox - z tego co sie orientuje jest to antybiotyk

Gronkowiec w nosie u dziecka

22 wrz 2010 - 14:12:37

mój synek ma gronkowca w oku.-od urodzenia miał problemy z kanalikiem w oku lewym .niestety tak jak piszą poprzedniczki bakteria ta nie jest wyleczalna tylko zaleczalna..przeważnie trzeba wziąć wymaz i podanie antybiotyku usypia ją...tak to można nazwać..jednak kiedy tylko dziecko złapie jakąś infekcję i będzie miało osłabiony układ imunologiczny może się odnowić choć wcale nie musi...:((( oby jak najrzadziej:((((((((((((((((
wymaz lub posiew z danego miejsca gdzie są podejrzenia o tą bakterię



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-22 14:13 przez iv37.

Gronkowiec w nosie u dziecka

22 wrz 2010 - 14:19:04

witam

ja tą maść stosowałam dla synka na ziarnine na paluszku,powiem szczerze że trzy dni i nie było śladu,a co do gronkowca to owszem jest tylko do uspienia,co do zarażenia się to zależy jakiego rodzaju jest ten gronkowiec,jest kilkadziesiąt odmian,ja jestem nosicielką gronkowca prostego wszczepiennego,(otrzymałam go w prezencie w szpitalu po operacji nogi,ale ujawnił się dopiero po dwuch latach,jak organizm był osłabiony wtedy za atakował)moja córeczka zaś dostała w szczepionce 5 w 1 GRONKOWCA ZŁOCISTEGO(STAPHYLOCOCCUS AUREUS)miała za infekowane jelita jelito cienkie i jelito grube,otrzymała w szpitalu trzy antybiotyki i modlili się czy wogóle za działają,UDAŁO się ale niunia jest cały czas dzieckiem wysokiego ryzyka,jest pod stałą opieką Pani profesor,gdyż jej kupki nie sa takie jak powinny,ale przed nami długa droga.
tu przedstawiam artykuł na temat tego paskudztwa:
Czy wiesz, że 50-60% społeczeństwa jest nosicielami gronkowca złocistego
Bakterie te zazwyczaj występują w przedsionku nosa, na skórze (ręce, pachy, pachwiny), w gardle, w kale, na przedmiotach codziennego użytku i na zwierzętach.

Mogą one wywołać ropne stany zapalne skóry i tkanek miękkich (czyraki, jęczmienie, liszajec, ropnie, ropowice), zapalenie szpiku kostnego, septyczne zapalenie stawów, zapalenie wsierdzia czy zapalenie płuc.
Czy gronkowiec na tkaninach może być groźny?
Gronkowca złocistego można znaleźć np.:
na ręcznikach, zwłaszcza w łazienkach, z których korzysta większa liczba osób
na bieliźnie oraz odzieży bezpośrednio przylegającej do ciała, szczególnie na przepoconych koszulkach
na chusteczkach do nosa, o ile miały one kontakt z osobą zarażoną tymi bakteriami
na pościeli, jeśli jej użytkownik ma zwyczaj spać w niej wraz ze swoim zwierzakiem
na spodniach właścicieli kotów, które ocierając się o nogi, przenoszą na tkaninę te bakterie
Badania przeprowadzone w szpitalach wykazały, że największe znaczenie w szerzeniu się zakażeń gronkowcowych mają ręce i odzież ochronna personelu. To dlatego w warunkach szpitalnych przykłada się szczególną uwagę do tego, by odzież i ręce były dezynfekowane.

Gronkowiec może przeżyć w naszym otoczeniu od 7 dni do nawet 7 miesięcy (dane na podstawie Kramer i wsp. BMC Infectious Diseases 2006, 6:130).

Gronkowiec w nosie u dziecka

22 wrz 2010 - 14:23:53

w samej szczepionce??? czy przy jej podawaniu ??

Gronkowiec w nosie u dziecka

22 wrz 2010 - 15:23:28

czyli jezeli spie z synem to moge sie zarazic??

Gronkowiec w nosie u dziecka

22 wrz 2010 - 15:48:32

Moja córka też ma gronkowca w nosku- ma 14 miesięcy.
Jakakolwiek infekcja organizmu, objawia się okropnym katarem.
Właśnie dzisiaj lekarka nam przepisała leki: BACTROBAN, MUCOFLUID, QUIXX-na lepsze oddychanie w nocy.
Zobaczymy czy coś pomogą.

Gronkowiec w nosie u dziecka

22 wrz 2010 - 16:10:33

Mój3-letni synek też miał problem z gronkowcem w nosku leczyliśmy się ponad 2 lata pani laryngolog dawała nam ciągle kropelki kazała czyścić nos jak nie miał już jak oddychać dawała Augumentin , który słabo pomagał Zmieniliśmy learza bo byłam w ciąży i było ryzyko że maleństwo sie zarazi dostaliśmy Bactroban było lepiej za jakiś czas Floksal jak dobrze pamietam i na koniec kuracji poprawiła antybiotykiem ale nie pamiętam już nazwy nie byłogo w aptece i dała nam Duracef w zamian też pomogło uśpiliśmy drania ale trwało to długo podad 2 lata teraz jest ok ale na jak długo?

Gronkowiec w nosie u dziecka

22 wrz 2010 - 16:52:04

Cytat
ilmina
Moja córka też ma gronkowca w nosku- ma 14 miesięcy.
Jakakolwiek infekcja organizmu, objawia się okropnym katarem.
Właśnie dzisiaj lekarka nam przepisała leki: BACTROBAN, MUCOFLUID, QUIXX-na lepsze oddychanie w nocy.
Zobaczymy czy coś pomogą.


U nas nawet przy ząbkowaniu się odnawia i teraz już od 3 mc przy wszystkich 4 Liwia ma okropny ropny katar miesiąc temu to dostała już antybiotyk bo z katarku idzie gardełko itp dziś katarek się pogorszył i nie mogła spac.Robię jej inhalacje z PULMICORTU i soli fizjologicznej naprawdę pomaga..

Gronkowiec w nosie u dziecka

22 wrz 2010 - 23:58:15

Cytat
iv37
w samej szczepionce??? czy przy jej podawaniu ??
do dnia dzisiejszego nikt na 100% nie chce mi powiedzieć czy przy podawaniu czy od szczepionki,ale partia szczepionki została wycofana w zeszłym roku w maju,bo wszystko działo się w tamtym okresie,



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-23 00:01 przez zancia-krystek.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ciągle preziębiona