Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Gdy niemowlę zacznie się dusić, musisz jak najszybciej udzielić pierwszej pomocy. Nie wiesz jak? Zobacz film! Pamiętaj, że każda sekunda jest na wagę złota.




Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-12 11:50 przez moderator.

żadna mi nowość...moj synek jak miał niecały m-ąc tak sie śmiał ,że az zachłysnął się śliną-cały zesztywniał,zsiniał.Trzepałam nim nogami do gory z dobre 3min,bo nie mogł przełknać i złapać oddechu,ale udało się-ja byłam przerażona i blada a dziecko się dalej śmiało na całego:/

zweryfikowana
Posty: 541
Ostrzeżenia: 2/5

Nowosc,nie nowosc,nie kazdy wie jak sobie poradzic, dobrze,że są takie filmiki.

Ja np. dostałam od położnej specjalną ulotkę z opisem i zdjęciami jak wykonywać pierwszą pomoc.W przypadku zadławienia jest tam coś troszkę innego :) Najważniejsze żeby działało i obym nie musiała tego wypróbowywać :)

Ja raz to przechodzilam gdy córcia miala ponad rok i stanol jej kawalek sera. Myslalam ze zejde na zawal ja sie rozplakalam a maz ratowal malą wogole oddechu nie mogla zlapac dopiero jak nia potrzepal to ser w koncu wylecial. odwrócil ja wlasnie glową w dól i zaczol klepac po plecach.

dobrze wiedziec takie rzeczy.

ja widziałam w szpitalu jak rodziłam. Sąsiadce noworodek się zaktusił mlekiem to lekarz sam o mało nie zemdlał. Przerażający widok...

Bardzo wartościowy film.

Mnie moje dziecko zadławiło sie parę razy jabłuszkiem. Na szczęście kilka miesiecy wczesniej, przy okazji kursu komputerowego mielismy tez pierwsza pomoc, a że większosc to kobitki to było tez o niemowlakach.

ja już mam obyckaną na blachę piewrszą pomoc dla niemowlaka, moja córka ciągle się krztusi jedzeniem, przy każdym jedzeniu i piciu.

o mega fajnie! zawsze takie informacje sie przydadza, czasami jest tak ze sie cos wie ale niestety w takich sytuacjach zapomina sie o wszystkim;/ my ostatnio prosilismy naszego pediatre czy mogl by nam zaprezentowac bo maly zaczal sie strasznie ksztusisc ostatnio przy jedzeniu, dobrze ze mamy fajnego pediatre i zademonstrowal nam cos podobnego:)

Pewnie że żadna nowość, myślałam że każdy to umie. Z tym że bezpieczniej to jednak robić siedząc i kładąc dziecko na kolanach.

Znałam, ale warte przypomnienia

Cytat
uszas
Gdy niemowlę zacznie się dusić, musisz jak najszybciej udzielić pierwszej pomocy. Nie wiesz jak? Zobacz film! Pamiętaj, że każda sekunda jest na wagę złota.


U mnie filmik nie działa - szkoda. Polecam kursy pierwszej pomocy, pozwolą Wam poczuć się pewniej przy pociechach, mi to wiele razy pomogło, ja polecam tutaj - kurs w Bydgoszczy http://uratuj.com.pl/ fachowo i rzetelnie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Gronkowiec w nosie u dziecka