Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Brzydki zapach z buzi

21 wrz 2010 - 14:42:31

Witam wszystkie szafowiczki i prosze o porade. Mojej 7 miesięcznej córci od kilku dni bardzo brzydko pachnie z buzi. Szczegulnie po nocy i dziennych drzemkach. Nie wiem skąd się to wzięło, do diety nie wprowadzałam ostatnio nowych składników, buzie ma czystą, bez pleśniawek, smoczek ma wyparzany, dodam jeszcze że ulewa ale od urodzenia a ten smrodek jest od kilku dni? Czy wasze dzieci też tak miały?

Brzydki zapach z buzi

21 wrz 2010 - 14:55:53

A ma mała zabki ? Przyczyn brzydkiego oddechu jest kilka - refluks jest jedna z nich. Moze byc to tez zapalenie dziaseł czy powiekszone migdałki.
Albo po prostu moze zaniedbałas higiene jamy ustnej u malej ?

Brzydki zapach z buzi

21 wrz 2010 - 14:59:55

Ząbków jeszcze nie ma i dziąsła wcale nie są opuchnięte ani zaczerwienione.

Brzydki zapach z buzi

21 wrz 2010 - 15:11:01

Mam ten sam problem z synkiem (4,5 roku). Ząbki myje regularnie, nie ma próchnicy, robiliśmy też badanie na robaki i nic nie wyszło...lekarz jest bezradny.....

Brzydki zapach z buzi

21 wrz 2010 - 15:13:49

A jak czyscisz jej jame ustna ?

Brzydki zapach z buzi

21 wrz 2010 - 15:17:36

Mojej córce (2lata) też brzydko pachnie z buzi. Myje ząbki codziennie i ja tak sobie myślałam że może przez to mleko modyfikowane. Zawsze je pije przed snem a potem jak się obudzi to strasznie jej pachnie z buźki.

Brzydki zapach z buzi

21 wrz 2010 - 15:20:49

Ja zawsze dawałam mleko pozniej dopiero mylam zabki , no i zadnego picia w nocy sokow czy herbatek :)

Brzydki zapach z buzi

21 wrz 2010 - 15:32:22

Cytat
Goplanda
Ja zawsze dawałam mleko pozniej dopiero mylam zabki , no i zadnego picia w nocy sokow czy herbatek :)

Tylko że moja mała jak się obudzi w nocy to musi wypić coś ciepłego bo inaczej nie zaśnie....
a swoją drogą to od dwóch tygodni budzi mi się jak niemowlak prawie co 4 godziny....;/

Brzydki zapach z buzi

21 wrz 2010 - 15:59:17

Cytat
Goplanda
A jak czyscisz jej jame ustna ?

Czasem jak widze że jezyk ma biały to mocze pieluche w zaparzonym rumianku i jej przemywam, żeby zapobiec w jakiś sposób pleśniawkom, no ale nie robie tego codziennie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-21 16:00 przez rencia163.

Brzydki zapach z buzi

21 wrz 2010 - 16:17:24

u nas tez tak bylo ale ok 9 mca- iu nas przyczyna bylo zabkowanie za kilka dni, a dodam ze myslalm tez ze to po mleku modyfikowanym , ktore dodawalam jej do kaszek.
Wszystko przeszlo samo- czyscilam jej tylko jezorek tetra, ale Ty tez tak robisz , wiec cierpliwosci- przejdzie samo:)
i pewnie pojawia sie zabki:)

Brzydki zapach z buzi

21 wrz 2010 - 16:19:31

Moja pediatra polecila nam aby juz ponad roczne dziecko oduczac picia mleka i herbatek w nocy ze wzgledu na pruchnice butelkową .
Dziecko ktore je juz stale pokarmy powinno miec czesciej przemywana jame ustna i dziaselka .

Brzydki zapach z buzi

21 wrz 2010 - 19:39:16

Może idą jej ząbki i dlatego ten zapach z ust....czasem tak bywa ,że wyrzynające się zęby powodują brzydki zapach z ust dziecka...

Brzydki zapach z buzi

21 wrz 2010 - 20:15:27

Mojemu synkowi 2,5 roku też bardzo brzydko pachnie z ust i to już od ponad roku Tylko po przebudzeniu Ząbki ma zdrowe w ogóle prawie nie choruje nigdy nie miał pleśniawek i nie pił modyfikowanego mleka Za to długo ulewał W sumie to myślałam że to normalne my z mężem też nie mamy super świeżego oddechu po nocy:) mimo że myjemy ząbki:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pierwsza pomoc- zadławienie niemowlęcia