Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Moderator
Posty: 8.242

Rzadkie kupki- pomoc?

24 sie 2010 - 18:31:31

dziewczyny chcialabym zasiegnac waszej porady, moj 3 miesieczny synek robi kupki plynne tak od urodzenia!
bywa tak ze nie robi kupy 3 dni a na 4 zrobi 3 dziennie i tak wkloko, tylko ze te kupki sa plynne! a czasami wodniste.Karmie maluszka piersia ale dokarmiam tez bebilon pepti bo ma alergie( podejrzenie) ale czy ja ma nie wiedza:)
lekarka sugeruje ze moja dieta jest zla... i ze takie kupki maja byc prawo szczegolnie ze jest cyc!
czy wasze dzieci tez tak maja/ mialy?

martwie sie bardzo

Rzadkie kupki- pomoc?

24 sie 2010 - 18:58:53

moja mala jest od urodzenia na bebilonie pepti i kupki ma konsystencją przypominające paste do zębów. a jeśli u Ciebie kupki nie mają obwódki ze śluzu to myśle ze niema się czym martwić. ale żeby uspokoić siebie zaczerpnęłabym porady innego lekarza

zweryfikowana
Moderator
Posty: 8.242

Rzadkie kupki- pomoc?

24 sie 2010 - 19:11:39

nie nie sluzu nie ma, wczesniej byl ale zle bylo melko bo ma skaze bialkowa;) lekarz zmienil na bebilon pepti i juz sluzu nie ma:)

fakt te kupki to taka pasta moze bardziej luzna niz pasta:) a czasami wodniste,
bardziej martwie sie ze nie robi po 3-4 dni kupy..a jak juz zrobi to 3 razy dziennie;)

ale fakt karmie piersia duzo wiecej niz butleka i tez duzo zalezy co jem..a ostatnio chyba za duzo marchwi pijam:)

Rzadkie kupki- pomoc?

24 sie 2010 - 19:13:36

moja mała tez tak miala ze 3-4 dni potrafila nie robić. tez sie martwilam i czasem wkładalam jej pół czopka. a np dzisiaj robila mi juz 3 razy ;) nie ma reguły ;)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 8.242

Rzadkie kupki- pomoc?

24 sie 2010 - 19:16:43

Cytat
pipiruga
moja mała tez tak miala ze 3-4 dni potrafila nie robić. tez sie martwilam i czasem wkładalam jej pół czopka. a np dzisiaj robila mi juz 3 razy ;) nie ma reguły ;)
no wlasnie, ja dostalam od lekarza lactulose cos w tym rodzaju i jak mu podalam to fakt zrobil kupe ale luzna;)
sama to bralam w ciazy i sama mialam biegunke po tym, musze to wywalic bo chyba zle na nas dziala:)

Rzadkie kupki- pomoc?

24 sie 2010 - 19:19:05

ja podawałam zwykłe czopki glicerynowe, i po tym tez robila luźne.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 8.242

Rzadkie kupki- pomoc?

24 sie 2010 - 19:21:49

Cytat
pipiruga
ja podawałam zwykłe czopki glicerynowe, i po tym tez robila luźne.
;) dziekuje troszke mnie uspokoilas:) w sumie pierwszy syn mial straszne zaparcia, wiec juz chyba wole te luzne stolce;)
pozdrawiam

Rzadkie kupki- pomoc?

24 sie 2010 - 19:23:24

czopek wklada sie po to by rozluźnił stolec, wiec nic dziwnego ze lużne ;) a na zaparcia najlepszy kminek

Rzadkie kupki- pomoc?

24 sie 2010 - 19:27:21

nic zlwgo takie kupki;) wiec nie masz sie czym martwic,to normlane:)

Rzadkie kupki- pomoc?

24 sie 2010 - 19:29:23

Moja córcia mając 2 miesiące też robiła wodniste kupki z grudkami i ze śluzem, karmiłam ją wtedy mlekiem nan i dokarmiałam jeszcze piersią. Przez te kupki leżała nawet w szpitalu bo lekarz mówił że może się odwodnić a robiła je nawet co 3 godziny, w nocy również. Jak wyszłyśmy ze szpitala to inny lekarz pediatra powiedział, że to może być skaza białkowa i dostała mleko Nutramigen. Kupki powoli ale wruciły do normy. Pomału również odstawiałam ją od piersi bo ja nie mogłam wytrzymać na diecie bezmlecznej.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 8.242

Rzadkie kupki- pomoc?

24 sie 2010 - 19:38:07

Cytat
rencia163
Moja córcia mając 2 miesiące też robiła wodniste kupki z grudkami i ze śluzem, karmiłam ją wtedy mlekiem nan i dokarmiałam jeszcze piersią. Przez te kupki leżała nawet w szpitalu bo lekarz mówił że może się odwodnić a robiła je nawet co 3 godziny, w nocy również. Jak wyszłyśmy ze szpitala to inny lekarz pediatra powiedział, że to może być skaza białkowa i dostała mleko Nutramigen. Kupki powoli ale wruciły do normy. Pomału również odstawiałam ją od piersi bo ja nie mogłam wytrzymać na diecie bezmlecznej.

wlasnie moj tez jadl nan i cycka, i tez byl sluz wtedy jak zmienilam melko na bebilo pepti sluz znikl;)
wlasnie ja jem melko i chyba stad tez luzny stolec;( musze wobec tego przestac jesc melko a trudne to u mnie bo ja tylko na melku zyje;) co prawda teraz malo go jem ale jednak.
Cytat
marwal
nic zlwgo takie kupki;) wiec nie masz sie czym martwic,to normlane:)

dziekuje;) troszke mnie pocieszylyscie;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-08-24 19:39 przez Ajjc.

Rzadkie kupki- pomoc?

25 sie 2010 - 09:35:34

moja corka jak byla na samym cycu toi potrafila mi tydzien kupy nie robic i podobno to tez bylo prawidlowe a pozatym ja mialam bardzo tlusty pokarm dzieki czemu mala majac 3 miesiace przesypiala mi noce jak przeszla na butle to teraz potrafi 3-5 razy dziennie kupe zrobic czasami bardziej wodnista czasami jak pasta do zebow wszystko zalezy od tego co jadla
lekarka ma racje moze zjadlas cos co powoduje takie kupki radzila bym przeanalizowac diete

Rzadkie kupki- pomoc?

25 sie 2010 - 10:06:31

Mi połozna powiedziała, że kupka u dziecka karmionego piersią może przypominać nieściętą jajecznicę czyli być luźna. Mój syneczek właśnie takie robił do ok 3 miesiąca a później stopniowo kupki gęstniały mimo, że nadal pije moje mleczko

zweryfikowana
Moderator
Posty: 8.242

Rzadkie kupki- pomoc?

25 sie 2010 - 10:18:15

dzieki dziewczyny a dzis wlasnie nie robi mi kupy 3 dzien, lekarz tez mowi ze to norma, ale jednak sie martwie- bo i cycek i sztuczna wiec chyba powienien robic codziennie, ale coz widac jednak jest inaczej;)

juz sie poprostu boje tych jego kupek, jak go przebieram zagladam w pieluszke ze strachem
a wlasnie zrobil:) ale jak zwykle cala kupa wchlonela sie w pieluszke, byla najpierw taka papka cos jak jajecznica lejaca i wchlonela sie- zawalu dostane- te kupy mi sen z powiek spedzaja



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-08-25 10:55 przez Ajjc.

Rzadkie kupki- pomoc?

25 sie 2010 - 11:16:59

napisz na www.dziecko24.pl tam jest bezplatna porada pediatry ,tylko musisz sie zalogowac

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Nadpobudliwość i ADHD