Obecnie rozmawiamy o:

sklep detailingowy

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

dziurka w sercu.

24 sie 2010 - 15:56:04

u mojej córki wykryto wadę serca tzw. ubytek międzykomorami o wielkości 5 mm.
czy ktoś się z czymś takim spotkał? co dalej się z tym robi? czy jest szansa na zrośnięcie? moja córcia ma 3 miesiące?
czekam na opinie

dziurka w sercu.

24 sie 2010 - 16:02:10

tak miała córeczka kolezanki , niewiem jednak jaki był ten ubytek i teraz tez jej nowonarodzony synek, jezdzila do kliniki na badania, corka dostała lekii zastrzyki i dziurka się zrosła:) teraz ma 2 latka i jest całkowicie zdrowa



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-08-24 16:03 przez magda1039.

dziurka w sercu.

24 sie 2010 - 16:04:07

moja córcia bierze verospiron. a co brała córcia koleżanki?

dziurka w sercu.

24 sie 2010 - 16:05:41

naprawdę nie pamiętam teraz, moge zapytac kiedy przyjdzie do mnie

dziurka w sercu.

24 sie 2010 - 16:06:31

byłabym wdzięczna ;)
ktos jeszcze cos wie na ten temat?
spotkał sie ktos jeszcze?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-08-24 20:37 przez pipiruga.

dziurka w sercu.

18 lis 2010 - 22:27:13

witam moja nastusia miala 6mm dziurke kardiolog nie dal nam zadnych lekow ale wizyty co pol roku i wlasnie tydzien temu byla 3 taka wizyta i sie okazalo ze dziurki nie ma :)) wiec jest szansa ze wszystko bedzie dobrze i twoja corka tez bedzie zdrowa !!

dziurka w sercu.

18 lis 2010 - 22:30:02

ja mam 31 lat i taki ubytek do tej pory, fakt jestem po operacji serca ale z innego powodu i po tej operacji zrobil sie taki ubytek , operacja 20lat temu a ubytek nie zrósl sie ale tez nie powieksza sie takze badz spokojna.

dziurka w sercu.

16 gru 2010 - 13:37:13

dzis Pani kardiolog powiedziała ze ubytek sie zmniejszył z 5,5mm do 3,5mm

dziurka w sercu.

16 gru 2010 - 14:07:43

Mój brat miał jak był malutki,(to już ze 27lat temu).Jak był mały to co roku jeżdził do sanatorium tak do 6roku życia.Nie pamiętam byy mama mu coś podawała,ale to sie zrosło,Teraz zdrowy chłop z niego;)

dziurka w sercu.

16 gru 2010 - 14:20:58

może mi ktoś przybliżyć czym jest ta struna rzekoma w sercu? zapomniałam spytać P.kradiolog a ona sama mi nic nie powiedziała ;/

dziurka w sercu.

16 gru 2010 - 14:40:17

mój syn urodził się właśnie z tą wadą w drugiej dobie wykryli u niego szmer nad sercem ,podejrzewali Botala ,że nie zamknięty jeszcze ale po usg okazało się ,że ma ubytek w przegrodzie między komorowej WWS ASD II w wielkości 8 mm nie dawali nam żadnych szans ,że się samo zamknie niby tylko to jest możliwe do 5 mm, proszę nie wierzyć :)))wszystko jest możliwe ,synek dostawał verospiron w płatkach dwa razy dziennie w dawce 2 mmg ,co trzy tygodnie do kontroli, co trochę usg i dziurka najpierw się zmniejszyła po paru miesiącach do 5 mm pani doktor nie wierzyła mierzyła to chyba z dziesięć razy ,potem okazało się ,że jest jeszcze druga mniejsza ,której na początku nie zauważyła bo skupiła się na tym wielkim dziursku jak mówiła tamta miała 2,5 mm obie się zamykały się stopniowo do 1,5 roku tak,że spokojnie powinna się też zamknąć u córci skoro już zaczęła się zmniejszać ,trzeba być dobrej myśli i podawać dziecku lekarstwo tak jak zalecają i to kontrolować na wizytach u kardiologa a na pewno się zamknie zupełnie ,mój syn ma w tej chwili ponad 5 lat i nikt by nie powiedział,że ten mały łobuz ma coś z sercem (niestety został mu jeszcze otwarty Botal z tego pakietu :)),którego podejrzewali na początku i to też się potwierdziło w razie niezamknięcia tego typu dziurek jak te co miał proponują w późniejszym wieku dziecka zabieg parasolowania bądź balonikowania w zależności od wielkości ubytku który polega na wejściu przez żyłę dotarciu do miejsca ubytku i tam "rozłożenia parasola "tak w największym skrócie to można powiedzieć trzeba wiadomo obserwować dziecko czy się nie męczy nie sinieją mu okolice ust ,nam nawet powiedzieli aby unikać płaczu (myślałam ,że to niewykonalne przy noworodku ) ale na szczęście u nas okazało się ,że mały był dosyć spokojnym i grzecznym dzidziusiem tak,że nie było tak źle no i kazano nam uważać na wszystkie choroby bo będzie ciężej przechodził niż zdrowe dziecko , izolować go od kaszlających ciotek itp ,co potwierdziło się może raz czy dwa , na to co chorował a trochę chorował:)ogólnie dobrze wszystko przechodzi, tak ,że wszystko trzeba brać na spokojnie i na zimną logikę jak się da :)na pewno będzie wszystko dobrze ,czego życzymy ,pozdrawiamy serdecznie :)
mama z Dawidkiem
"Struny ścięgniste i rzekome Zarówno struny ścięgniste jak i struny rzekome są prawidłowymi elementami budowy mięśnia sercowego. Struny ścięgniste. Struny ścięgniste to twory w postaci nitek łączące mięśnie brodawkowate komór serca z płatkami zastawek. Wewnętrzna powierzchnia komór serca nie jest gładka, ale wyrzeźbiona różnymi typami beleczek mięśniowych. Cześć z nich tworzy mięśnie brodawkowate. Szyty tych mięśni łączą się za pomocą strun ścięgnistych z brzegami płatków zastawek. Takie rusztowanie zapobiega wywijaniu się płatków w czasie, gdy zastawka się zatrzaskuje.

Struny rzekome maja budowę podobną do strun ścięgnistych. Różnica polega na ich przebiegu, a mianowicie nie łączą mięśni brodawkowatych z łatkami zastawek, ale przebiegają poprzecznie, łącząc wspomniane mięśnie ze ścianą komory. Struny rzekome są często wykorzystywane przez układ bodźcoprzewodzący serca jako swego rodzaju "droga na skróty" .

To tak w największym skrócie ,mam nadzieję ,że udało mi się pomóc :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-16 14:52 przez czupurek34.

dziurka w sercu.

16 gru 2010 - 15:49:34

dziękuje bardzo za pomoc;)

dziurka w sercu.

16 gru 2010 - 16:48:39

u mojego synka stwierdzono niedomykalnosc zastawki tetnicy plucnej.kardiolog uspokajala ale czy sa moze mamusie,ktorych dziecko to ma lub mialo?

dziurka w sercu.

16 gru 2010 - 21:16:13

Cytat
marwal
u mojego synka stwierdzono niedomykalnosc zastawki tetnicy plucnej.kardiolog uspokajala ale czy sa moze mamusie,ktorych dziecko to ma lub mialo?

Boże małe kochane aniołeczki :( żeby tylko jak najszybciej Wasz dzieciątka zdrowiały !!!!!!
a jakie są w ogóle objawy? to po porodzie zaraz stwierdzają czy jak? ja już mam 200 myśli na sekundę .... :(

dziurka w sercu.

16 gru 2010 - 21:30:21

Laura u nas nikt niczego nie stwierdzil,ja nalegalam na echo,pediatra nie slyszala zadnych szmerow dopiero kardiolog i na echo to wyszlo.Duzo ludzi to ma i nwet nie wie o tym,nie ma zadnych objawow

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Rzadkie kupki- pomoc?