Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dziewczyny poratujcie bo nie bardzo wiem co mam robic:/ Moja córcia ma 16 miesięcy cztery zęby na górze cztery na dole i dwa "trzonowe" na górze na samym końcu , chociaz jeszcze dobrze nie wyrosnięte i dzis właśnie zauwazyłam ze ten jeden "trzonowy" jest w środku czarny :( czy to mozliwe że juz ma próchnice?? Dodam że jest na mleku sztucznym ale pije tylko dwa razy dziennie jak wstaje i jak idzie spać a przez dzień ma stałe pokarmy. Nie zasypia nigdy z butelką. Czy cos mam z tym robić? Iśc do lekarza, dentysty czy poprostu to zostawic?? nie wiem czy jej to nie boli czy nie będzie miała od tego jakiegos zapalenia?? Troche mnie ten ząb dzisiaj przeraźił!!! Dziewczyny co robić??

zweryfikowana
Posty: 379
Ostrzeżenia: 2/5

Idź z nią do stomatologa,mój synek w tym wieku co ona miał lapisowane ząbki,bo miał początki próchnicy.

a może po prostu coś zjadła i zostało jej w ząbku? ja tak miałam ze swoim synkiem

To możliwe,że może mieć próchnice butelkową.
Moja Jula ma 19 miesięcy i z przodu złamały jej się dwa ząbki,a jeden właśnie miała czarny.Byłam u stomatologa a ona powiedziała,że to może być próchnica butelkowa z tym,że moja córcia nie pije z butelki,ona ma taki organizm i ząbki.
Jeżeli dziecku daje się na noc butelkę ze słodkim mlekiem lub w ogóle z mlekiem,nawet jak nie zasypia to osadza się to dziecku na ząbkach i objawia się to próchnicą.

Co do dentysty jak ja byłam ze swoją córcią to powiedziała mi,że na leczenie jest za wcześnie,że dopiero jak mała skończy 2-2,5 roku
A na razie mamy jej myć ząbki pastą dla dzieci,a jeśli Jula się nie da to mam chociaż przemywać jej ząbki wacikiem lub gazą zamoczoną w wodzie.

dzieki dziewczyny. Cieżko jej jest tam zaglądnąc więc nie jestem wstanie sprawidź czy to kawalek jakiegos jedzenia głównie widze to jak sie smieję albo jak leży i sie wygłupia. Hm... nie wiem co z tym stomatologiem każdy chyba mówi co innego więc chyba poprostu zadzwonie do niego przedstawie sytuacje i dowiem sie czy to trzeba leczyc czy tak jak piszecie poprostu myć zęby.

moja też ma próchnice, dentyście się dotknąć nie da-byliśmy wiele razy
ale to nie od picia, a od antybiotyków które dostała po porodzie-lista była bługa, córka miała zapalenie płuc.
koleżanki córa ma 3,5roku, do dziś pije mleko z butli w nocy, nawet 3-4 razy i ma białe zęby, to zależy od dziecka.

zweryfikowana
Posty: 379
Ostrzeżenia: 2/5

My nie leczyliśmy,tylko lapisowaliśmy ząbki.
To się smaruje takim lekiem zmieniony chorobowo ząbek,żeby nie rozprzestrzeniło się no inne ząbki.
Tylko minusem jest to,że po tym leku zostają czarne plamki na smarowanym ząbku.
Ale pomaga .
Maciuś miał na 4 ząbkach tylko zmiany,i po lapisowaniu dalej się nie rozeszło.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Refluks pęcherzowo-moczowodowy