Obecnie rozmawiamy o:

polecany dentysta

dzisiaj o 19:02

elektryka sklep

dzisiaj o 18:57

wakacje last minute

dzisiaj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

dzisiaj o 18:28

Budowa domu

dzisiaj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Trzeci migdał

19 cze 2010 - 10:14:08

Mamuski czy wasze dzieciaczki mialy moze trzeci migdał? Czym to sie u nich objawiało?
Moja coreczka ma trzeci migdal i na ostatniej wizycie u laryngologa okazało sie ze nie za dobrze slyszy... ma tez bezdechy nocne,strasznie chrapie. Martwi mnie ten słuch... czy po operacji wroci do normy?
Za 3tyg mamy kontrolna wizyte i mam nadzieje ze wtedy dowiemy sie cos wiecej.

Trzeci migdał

19 cze 2010 - 10:18:56

ja miałam wyrywany 3ci migdał w okresie dojrzewania. Objawiało się właśnie tym chrapaniem, ciężko się oddychało. Po operacji widoczna była znaczna poprawa.

Trzeci migdał

19 cze 2010 - 13:34:06

Moja córka miała wycinany migdałek -miała dokładnie to co Twoja do tego jeszcze wada wymowy i często chorowała na oskrzela i przez migdał miała wadę zgryzu -zabieg ambulatoryjny wieczorkiem juz byliśmy w domku do dnia dzisiejszego nie zachorowała na zapalenie oskrzeli ,ładnie oddycha ,nie chrapie i dobrze słyszy i wszystko wróciło do normy ,nie bój się zabiegu robią go pod narkozą ,sama zobaczysz jak problem zniknie -też się bałam bo ludzie takie historie opowiadają ,że aż strach -ale w tym przypadku strach ma wielkie oczy ....powodzenia !

Trzeci migdał

19 cze 2010 - 18:24:23

Nas też czeka usunięcie 3 migdałka. Termin mamy na 19 lipca. Trochę się boję jak to wszystko będzie. Kuba ma 4 latka. Praktycznie nie chorował wogóle do czasu jak poszedł do przedszkola. Od września się zaczęło. Co chwilę coś. W grudniu zacząl mówić przez nos, w nocy strasznie chrapie, oddycha ciągle z otwartą buzią. No i infekcja za infekcją. Katar ma praktycznie non stop, a od kataru do zapalenia ucha już niedaleko. Już w tym roku mieliśmy dwa razy. Jesteśmy pod kontrolą laryryngologa i on zdecydował żeby migdałek usunąć bo podobno jest ogromny. Nasza pediatra też jest za. Mam nadziję że to pomoże i skończy się to ciągłe chorowanie. Boję sie tej narkozy i jak młody to wszystko zniesie ale mam nadzieję że jakoś to przeżyjemy:-)

Trzeci migdał

19 cze 2010 - 21:12:36

Mój syn jest po takim zabiegu miał komplikacje podczas wycinania ale na pewno nie grozi to utratą życia straszyć nie będę ale efekty są bardzo bardzo duże i jestem dużym zwolennikiem wycięcia trzeciego migdału choroby przebyte przez moje synka których powodem był trzeci migdał i lekarstwa które brał na pewno miały gorsze efekty niż wycięcie go. Ja gdy byłam mała też nie dosłyszałam z powodu trzeciego migdału i też mi go wycinali i to co mi opowiadała mama to efekty były natychmiastowe. Nie ma się co martwić będzie na pewno tylko lepiej !!!!!

Trzeci migdał

21 cze 2010 - 21:20:17

Moja corka narazie bierze krople do nosa i syrop na alergie,ma to brac przez 3tyg potem kontrola,ponowne badanie sluchu i wtedy zdecyduja czy beda jej go wycinac...
Narazie po tych lekach poprawa-przestala chrapac :) ale zobaczymy co dalej...
Meg149 daj znac jak bedziecie juz po zabiegu-trzymam kciuki :)

Zle umiescilam watek... z gory przepraszam i prosze o przeniesienie :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-06-21 21:33 przez Nefii.

Trzeci migdał

21 cze 2010 - 22:01:59

A jakie te kropelki i syrop bierze?

Trzeci migdał

21 cze 2010 - 22:55:23

AERIUS-przeciwalergiczny i do nosa RHINOCORT

Trzeci migdał

22 cze 2010 - 07:33:12

Mój syna wiał wycinany migdałek w wieku 7 lat. Miał także bezdechy nocne i bardzo się bałam że którejś nocy przegapię i on się już nie obudzi. Często chorował i także okropnie chrapał. Po zabiegu jest wszystko SUPER. Ma prawie 20 lat i choruje sporadycznie, nie chrapie chociaż z przyzwyczajenia śpi z otwartymi ustami. Lekarze zwlekali ze skierowaniem na zabieg gdyż twierdzili że migdał się może wchłonąć ale niestety. Nie martw się na pewno będzie lepiej. A najbardziej podobało się mojemu synkowi to że lekarz po zabiegu zalecił jeść lody. Powodzenia i dużo zdrówka

Trzeci migdał

22 cze 2010 - 09:35:54

Mój Bartek jak tylko poszedł do przedszkola zaczął ciągle chorować,chrapał ,miał dziwne skoki temperatury(choć chory nie był nagle miał temp.39 stopni a za chwilkę bez podania leku wracało wszystko do normy). Dziecko było ciągle faszerowane antybiotykami.Gdy się okazało ,że ma 3 migdał do wycięcia wylądowaliśmy na 3 dni w szpitalu w Zabrzu.Mogę tylko powiedzieć,że po zabiegu widok mojego syna nie był za ciekawy ale dzieci naprawdę szybko zapominają i za 2 godziny już z kolegą szalał w sali zabaw.Aż byłam w szoku jak dzieci się szybko zregenerowały.Teraz mój Bartek ma 8 lat i naprawdę choruje sporadycznie,nie chrapie i jest świetnie(w przedszkolu miał same nieobecności).Na oddziale leżała dziewczyna w wieku 16 lat-ona naprawdę cierpiała po operacji aż mi jej szkoda było dlatego nie ma się co zastanawiać i czym nasza pociecha jest młodsza należy zrobić z tym porządek bo czym człowiek starszy to gorzej to znosi.Efekty są bardzo,bardzo,bardzo zadowalające....pozdrawiam>>

Trzeci migdał

23 lip 2010 - 21:52:25

Jestesmy juz po zabiegu:-) Wygladało to tak:
Na 10 byliśmy w szpitalu. Około 11 młody dostał syropek na uspokojenie tzw głupi Jaś, o 12 wzieli go na stół a o 12.20 już go miałam przy sobie. Przyjechał już wybudzony, ale był jeszcze taki pół przytomny. Był troszkę zły bo nie mógł się napić,dostał paracetamol w czopku troszkę marudził, popłakiwał, ale za 15 min zasnął i spał około 3 godzin. Jak się obudził już było o wiele lepiej. Przyszedł lekarz na kontrolę i o 18 mogliśmy wyjść do domku. W domu pooglądał bajki, tylko troszkę narzekał że go boli troszkę gardło jak łyka. Całą noc spał spokojnie. Dostaliśmy zalecenia dieta półpłynna przez 5 dni i spokojny tryb życia przez 7 dni (przy moim dziecku to niemożliwe:-)) Rano jak wstał to tylko szukał żeby coś zjeść. Nie chciał żadnych papek tylko normalne jedzenie:-) Był taki jakby nie było żadnego zabiegu! Strasznie się bałam tego zabiegu ale faktycznie strach ma wielkie oczy! Teraz tylko oby były efekty!

Trzeci migdał

24 lip 2010 - 09:32:37

Krotki ten zabieg :) Ciesze sie ze wszystko dobrze sie skonczyło :)
Nas tez jednak czeka zabieg... Najblizszy termin jaki udało mi sie ustalic jest dopiero na styczen... To i tak szybko bo w innych szpitalach do ktorych dzwonilam czeka sie okolo roku :/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-07-24 09:33 przez Nefii.

Trzeci migdał

24 lip 2010 - 10:48:30

To nie ma się czego bać. Poczekać na swój termin i wyciąć. Na pewno dziecku ulży. Powodzenia!

Trzeci migdał

28 wrz 2010 - 13:38:32

Dziś byłam u lekarza z moją małą z powodu jej brzydkiego zapachu z buzi, podobno to od ulewania, ale jak zajrzała jej w gardło to powiedziała że ma przerośnięte migdały (nie mówiła nic o trzecim migdale) Córka nie chrapie, nie ma bezdechu nocnego, jak narazie przeziębiła mi się raz, ale śpi z otwartą buzią i ma takie charczenie w nosie od urodzenia, tzw Sapka. W najbliższej rodzinie to tylko jej przyrodni brat miał wycinanego migdała. No i teraz nie wiem czy czeka ją wycinanie migdała czy może tak żyć z przerośniętymi migdałami skoro ma mało objawów. Ktoś coś poradzi?

Trzeci migdał

28 wrz 2010 - 14:36:12

moja Roksanka od maleńkiego bardzo często łapała infekcje..kończyło się na antybiotykach(średnio 4-9 infekcji w roku)..spała z otwarta buzią..chrapała i miała bezdechy nocne..tak do 3 roku życia..dopiero wówczas skierowano nas do laryngologa gdzie stwierdził GIGANTYCZNY przerost trzeciego migdała..(5 % przepływowości przez gardło)..dostała skierowanie na zabieg-co do jego miejsca przeprowadzenia miałam możliwość wyboru..ktoś doradził mi Centrum Mowy i Słuchu w Kajetanach pod Warszawą-polecam również -ośrodek znany na całą Polskę ale i na świecie...niestety okres oczekiwania na zabieg nie jest krótki..już na pierwszej wizycie zbadano córce gardło i słuch..zapisano na listę oczekujących i zlecono następne wizyty kontrolne...długi termin??-może to i lepiej bo im mniejsze dziecko ma zabieg tym większe ryzyko że 3 migdał się odnowi(tak mniej więcej do 8 roku życia)..ale jak to matka aby zminimalizować ryzyko jakiś komplikacji będących następstwem np. bezdechów napisałam na forum LECZ SIĘ ZDROWO i opisałam całą historie córki..zalecono mi abym do czasu zabiegu podawała małej 3 leki-BARJODEL,NOTAKEHL i LYMPHOMYOSOT..dwa z nich na receptę -więc poszłam niczym znachorka do pediatry i poprosiłam o ich przepisanie..lekarz zapytał kto mi to zalecił-wiec ja krótko że lekarz z internetu..mimo zgorszenia lekarza dostałam receptę i powiem szczerze że miałam mieszane uczucia..ale jak poszłam do apteki pani magister zajmująca się lekami homeopatycznymi powiedziała że lepszego zestawu już chyba nikt nie mógł dać:))) ...zaczęłam go podawać małej i o dziwo za 3 tygodnie laryngolog na wizycie kontrolnej powiedział że boczne migdały na pewno się obkurczyły..a w Kajetanach usłyszałam że oni na temat metod niekonwencjonalnych nie będą się wypowiadać-ale jak nie pomogą(sprawdzą to przed zabiegiem robiąc sondę) to na pewno nie zaszkodzą..mała po roku miała przeprowadzony zabieg ale jak sam lekarz prowadzący zauważył dziecku lepiej się oddychało..już tak nie chrapała a bezdechy zniknęły:))).niektórzy lekarze z Kajetan przeprowadzają sympozja na temat 3 migdała-że nie zawsze dobre jest jego usuwanie-po coś go w końcu natura stworzyła..jednak w przypadku mojej małej przerost był zbyt duży:)) sam zabieg w Kajetanach był taki jak mówiły mi osoby polecające ten ośrodek...mała poszła na sale operacyjną o 8ej rano a już pół godziny później z tatą za rękę szła do swojego pokoiku w hotelu przy klinice..na szczęście nie wymiotowała w ogóle a po 2 godzinnej drzemce pierwsze jej słowa były,,JESTEM GŁODNA":)))bardziej przezywaliśmy my:))rodzice...na drugi dzień śmigała już w domku i gdyby ktoś ja zobaczył wcale nie powiedział by że wczoraj rano miała zabieg...powodzenia

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

REHABILITACJA i jej przykre skutki :(