Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

30 minut temu

sprawdzony stomatolog

33 minut temu

sklep detailingowy

57 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

herbatka dla noworodka

18 kwi 2010 - 22:19:15

Dziewczyny czy sa jakies herbatki dla noworodków, które można podawać np 3 razy dziennie? Moj synus ma 4 tygodnie, musze mu podawać wodę z glukoza ale ponieważ on nie chce tego pić to chce mu podać herbatkę. Chodzi o to, że pediatra kazała go przepajać bo musi mu zejść zółtaczka a jak wiadomo gorzej schodzi jak się karmi piersia, dlatego muszę kilka razy dziennie podawać mu coś poza moim mlekiem. Dziś mały z chęcia wypił herbatkę Plantex (na wzdecia i kolki) ale ta herbatke moze pic tylko 1 saszetkę dziennie, natomiast szukam herbatki która będzie mogl pić czesciej, proszę poradźcie

herbatka dla noworodka

18 kwi 2010 - 22:27:15

Mi moja pediatra mówiła,że bezpiecznie już po 1 tygodniu można podawać sam rumianek (miałam z Hipp). Ogólnie niby nie należy podawać takich herbatek więcej niż 100 ml dziennie ale mały na zmianę z koperkiem wypijała około 200 ml w porcjach po 50 ml. I nic mu nie było :)

herbatka dla noworodka

18 kwi 2010 - 22:28:47

może zwykły koper włoski?

a ile ma tego wypić na dobę?

herbatka dla noworodka

18 kwi 2010 - 22:41:42

Najlepiej podawać czystą wodę przegotowaną. Moja też miała żółtaczkę i to mocną-byłyśmy kilka dni dłużej w szpitalu z tego powodu.
Ja kupowałam wodę mineralną i ją przegotowywałam minutę czy 2. Miałam przeznaczony to tego mały garnek (po za tą wodą nic nie było gotowane) i codziennie rano gotowałam i jak ostygła to było na cały dzień. W razie potrzeby tylko dolewałam odrobinę wrzątku i nie musiałam studzić.
Dziecko najlepiej od małego przyzwyczajać do picia wody, nią najszybciej ugasi pragnienie latem a nie słodką herbatą czy sokiem.
Herbatki Hipp są dla dzieci już od 1 tygodnia życia granulowane, np. koperkowa, rumiankowa, po 1 miesiącu uspakajająca i ułatwiająca trawienie. Hipp ma w swoim asortymencie jeszcze inne ale dla starszych dzieci np. po 4 miesiącu malinowa z dziką różą.
Bobovita ma po 1 miesiącu granulowaną rumiankową i z kopru włoskiego.
Nigdy nie sypałam tyle granulatu co jest wskazane w przepisie na opakowaniu tylko zawsze mniej. Moim zdaniem byłyby za słodkie.

herbatka dla noworodka

18 kwi 2010 - 22:56:30

no właśnie, trzeba pamiętać, że te granulowane herbatki to w 90 iluś % glukoza. jeśli już dawać herbatki to są dostępne w torebkach, wtedy bez glukozy, np. hipp robi. ale moja córa też od małego, tzn. od kiedy ją zaczęłam dopajać, piła tylko wodę. dopiero potem herbatki w torebkach, czasem sok, ale to głównie własnego wyrobu (wtedy na pewno bez cukru ;)

zweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

herbatka dla noworodka

19 kwi 2010 - 09:21:45

Moja też nie chciała pić glukozy (wymiotowała po niej) i lekarz mi powiedział, że tak się zdarza i nic na siłę, trochę dłużej miała żółtaczkę i tyle.

herbatka dla noworodka

19 kwi 2010 - 09:29:09

mój syn też miał dlugo żółtaczke ,ale prócz picia dostał czopki i po 5 dniach zeszła mi calkiem żółtaczka poproś swojego lekarza o czopki bo są ja do picia podawałam mu cherbatke rumiankową jest po 1 tygodniu dla noworodków z Hippa

herbatka dla noworodka

19 kwi 2010 - 11:50:53

Muszę rzeczywiście o te czopki zapytać, niestety pediatra powiedziała mi, że jak przez tydzien picia glukozy nie zejdzie mu żółtaczka to wtedy trzeba do szpitala pod kroplówki go "przepłukać". Strasznie się tego boje, taki maluszek a już do szpitala.. Czy któraś z Was to przeszła ze swoim maleństwem? Jak to wyglada i jak długo jest się w szpitalu? Pytam na zapas bo nawet nie chce o tym myśleć, że tak będzie:(

herbatka dla noworodka

19 kwi 2010 - 11:59:36

moja córcia miała żółtaczke jak się urodziła, karmiłam samą piersią, nie podawałam żadnych herbatek, nic oprócz cyca. Żóltaczka minęła sama, ma juz ponad 5 miesiecy, i nadal tylko cycem jest karmiona :)
powiem że moja pierwsza córka tez miala żółtaczke do 5 miesiaca zycia, ale nic nie robiłam, poprostu sama znikła



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-19 12:00 przez anetajachera30.

herbatka dla noworodka

19 kwi 2010 - 12:04:09

ja ci radze iść po te czopki jak najszybciej po co masz zaś do szpitala wracać i dużo picia dawaj maluszkowi im więcej siusia tym lepiej

herbatka dla noworodka

19 kwi 2010 - 12:04:32

No właśnie zastanawiam się jak długo może się ona u maleństwa utrzymywać w przypadku gdy pije tylko cyca? Dzięki za słowa pocieszenia, widzę że nie tylko my mamy problem z ta cholerna żółtaczka.

herbatka dla noworodka

19 kwi 2010 - 17:27:04

Moja dostawała syrop chyba 2,5 ml/dobę, był to Sylimarol. Brała go od 8 doby życia przez jakieś 2 tygodnie. Lekarka mówiła, że sama go podawała swoim dzieciom jak miały żółtaczkę. Możesz zapytać lekarza o ten syrop. O czopkach nie słyszałam.

niezweryfikowana
Posty: 11
Ostrzeżenia: 6/5

herbatka dla noworodka

29 mar 2018 - 21:27:18

Cytat
BIELINEK
Dziewczyny czy sa jakies herbatki dla noworodków, które można podawać np 3 razy dziennie?

Ja dawałam swojemu synkowi herbatki od Humany. Nie wiem dokładnie ile razy dziennie możesz je podawać, ale polecam Ci sprawdzić na ich stronie <moderacja> , na pewno dowiesz się więcej. Na pewno są one bezpieczne dla dziecka i mają bardzo dobry skład więc o to możesz być w 100% spokojna



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-07-05 22:39 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

herbatka dla noworodka

29 mar 2018 - 21:54:16

Cytat
Ineytai

Dziewczyny czy sa jakies herbatki dla noworodków, które można podawać np 3 razy dziennie?

Ja dawałam swojemu synkowi herbatki od Humany. Nie wiem dokładnie ile razy dziennie możesz je podawać, ale polecam Ci sprawdzić na ich stronie, na pewno dowiesz się więcej. Na pewno są one bezpieczne dla dziecka i mają bardzo dobry skład więc o to możesz być w 100% spokojna
Herbatka od Humany; w sam raz dla 8 latka :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-03-29 21:54 przez PaniGami.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

3 -latek w szpitalu? Co ze sobą zabrać?