Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Co może jeść 1,5 roczne dziecko???

26 lut 2010 - 09:00:20

Witam i mam pytanie:Czy możecie podać jakieś przykłady dań,które podajecie dziecku 1,5 - 2 latka?
Jestem w tych sprawach bardzo ostrożna i nie wiem,czy mogę mu już wszytko dawać do jedzenia to co my jemy?
Do tej pory osobno mu gotowałam:zupki,dania z mięskiem,warzywami...używałam samej soli i to też w ograniczonych ilościach ale zauważyłam,że on już nie chce tego jeść.On chce jeść to co my jemy:ziemniaki,schabowy itp.Mogę go tak karmić?

Co może jeść 1,5 roczne dziecko???

26 lut 2010 - 09:03:39

moja córka jadła wszystko jak miała 8 miesięcy, ryby, sałatki, sery, zupy -wszystko co w domu gotowane-nic sztucznego typu gerberki, kaszki dla dzieci
myśle że nie masz czego się bać

Co może jeść 1,5 roczne dziecko???

26 lut 2010 - 09:06:30

Ale takie smażone na oleju też?Często smażę właśnie i on chce to jeść.Ja mu daję,oczywiście,tylko nie jako jego obiadek,tylko tak,żeby sobie troszke spróbował

Co może jeść 1,5 roczne dziecko???

26 lut 2010 - 09:13:01

pewnie że może, to już duże dziecko, jeszcze tym bardziej że sam chce. jak coś będzie nie tak to zwymiotuje w najgorszym wypadku, ale wątpie.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 165

Co może jeść 1,5 roczne dziecko???

26 lut 2010 - 09:13:08

Moj synek 3 dni temu skonczyl roczek a normalne jedzenie jada juz od dobrych 2 miesiecy, tzn ziemniaczki z buraczkami, ziemniaki z sosikiem, zupy takie jak my jemy, ostatnio nawet spaghetii. Moje dziecko nie znosilo sloiczkowego jedzenia wiec juz jako polroczne dziecko bylo przyzwyczajane do normalnych smakow. Mysle ze spokojnie mozesz podawac 1,5 rocznemu dziecku to co wy aktualnie jecie na obiad.

Co może jeść 1,5 roczne dziecko???

26 lut 2010 - 09:14:27

ja tez małej wczesnie wprowadziłam to co my jemy, teraz bardzo zadko gotuje jej oddzielnie bo i tak tego nie zjada tylko chce to co my mamy:) smażone tez je tylko ja smaze na oliwie z oliwek

Co może jeść 1,5 roczne dziecko???

26 lut 2010 - 09:14:48

moja też zjadała już schabowczaka w 9 miesiacu :)) no jak mialam nie dac? jak oczy wilka na mnie spogladały? :D nic jej nie bylo ;) wrecz popierdziała sobie gdy sobie pojadła hehe :D

Co może jeść 1,5 roczne dziecko???

26 lut 2010 - 09:16:01

ja jestem na przykład przeciwna sztucznemu jedzeniu w słoiczkach, kaszkom, itp. Najlepsze jest domowe jedzenie, nie jest faszerowane spulchniaczami, utrwalaczami i sztucznymi witaminami.

Co może jeść 1,5 roczne dziecko???

26 lut 2010 - 09:48:05

MOJA NASTUSIA MA ROCZEK I JADA JUZ NORMALNE OBIADKI Z NAMI ALE KASZKE TEZ JEJ PODAJE CZASEM NA DRUGIE SNIADANKO :) W SUMIE TO JESZCZE NIEJADLA OGORKOW KONSERWOWYCH MAJONEZU HM BURACZKOW CHYBA TEZ NIE HIHI ALE POWOLUTKU TO WPROWADZIMY :) A CO DO TYCH OGORKOW TO WLASNIE SLYSZALM BY NIEPODAWAC DZIECKU DO 2 ROKU ZYCIA , MOZE WY COS WIECIE NA TEN TEMAT CZY TO PRAWDA?


<moderacja> Proszę nie pisać wielkimi literami na forum



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-02-26 13:08 przez moderator.

zweryfikowana
Posty: 360
Ostrzeżenia: 2/5

Co może jeść 1,5 roczne dziecko???

26 lut 2010 - 10:27:28

moja tosia ma 20 m i wszystko wcina a schabowe z piersi smazone na oleju uwielbia , za ogorkami kiszonymi to az sie trzesie ale daje jej tylko poprobowac bez skorki ale je uwielbie no i oczywiescie ogorkowa i powmidorowa to jej ulubione zupy mysle ze smialo mozesz mu podawac juz normalne dania

Co może jeść 1,5 roczne dziecko???

26 lut 2010 - 10:29:28

moja Wikunia jak miała 8 mc,jadła juz z nami obiady,tylko że uważałam żeby nie za tłuste i nie za bardzo przyprawione,w tej chwili ma 22 mc i je wszystko , ryby,sałatki,troche frytek :) , kotleciki,ziemniaki,makarony,kanapki z szynką,serem,jajkiem itp śmiało można dawać już normalne jedzonko

Co może jeść 1,5 roczne dziecko???

26 lut 2010 - 10:29:30

na osesek . pl jest schemat żywienia, jak ktoś chce się tego trzymać. W diecie dziecka powyżej 12 miesiąca są ogórki świeże, kiszone, sok z kapusty kiszonej...kapusta kiszona, groch , pieprz



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-02-26 10:35 przez pulcino3.

Co może jeść 1,5 roczne dziecko???

26 lut 2010 - 10:42:33

co do ogórków kiszonych to nie są zdrowe. wszystko co z octem nie jest zdrowe dla dziecka bo wypłukuje wapń z kości.

Co może jeść 1,5 roczne dziecko???

26 lut 2010 - 10:50:18

Mój Krzys ma 19 miesięcy ale juz od 10 je wszystko smażone na oleju oliwie i wogóle , kapusty,sałatki,fasole i wszystko wszystko.Oczywiscie nie podawaj mu wszystkiego nowego na raz bo gdyby sie cos działo to nie bedziesz wiedziała po czym.zACZNIJ STOPNIOWO I OBSERWUJ MALUCHA.

Co może jeść 1,5 roczne dziecko???

27 lut 2010 - 08:46:10

Dzięki serdeczne za porady:)Wczoraj już bez wyrzutów sumienia dałam mu normalny dorosły obiadek,oczywiście nie przyprawiłam mocno.Zajadał się że ho ho:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dr.Zuzanna Grabowska