Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

DUPHASTON

16 lut 2010 - 21:16:56

Mamy drogie czy można brać duphaston karmiąc piersią? Lekarz mi przypisał i nie potrafił jednoznacznie odpowiedzieć. Szukam nowego ale w międzyczasie może któraś z Was wie? Ulotka nie określa wpływu tego leku na dziecko...

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

DUPHASTON

16 lut 2010 - 21:22:59

to co to za lekarz?? ja go brałam w czasie ciąży na "podtrzymanie" . Na ulotce jest napisane że nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, zatem należy zasięgnąć opinii lekarza.

DUPHASTON

16 lut 2010 - 21:30:41

witam. Ja też brałam na podtrzymanie ciąży duphaston.Nie wolno w czasie karmienia brać. A na co Ci przepisał ten lek?

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

DUPHASTON

16 lut 2010 - 21:33:30

pewnie na bolesne miesiączki albo wyregulowanie

DUPHASTON

16 lut 2010 - 21:37:55

Słuchajcie to ordynator ginekologii o grozo! Teraz to chyba do zadnego gina w moim miescie nie pojde. Tak, na wyregulowanie. Dzięki za informacje.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

DUPHASTON

16 lut 2010 - 21:39:37

To nieźle.

DUPHASTON

16 lut 2010 - 21:43:51

mój lekarz mówi: jak trzeba to trzeba ;)
...ale skoro karmisz to co w tym dziwnego że masz nieregularne? dziwne to troche dla mnie

DUPHASTON

16 lut 2010 - 22:24:21

Cytat
CHRUPEK
to co to za lekarz?? ja go brałam w czasie ciąży na "podtrzymanie" . Na ulotce jest napisane że nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, zatem należy zasięgnąć opinii lekarza.
Ja również brałam podczas ciąży na podtrzymanie kolerzanka tak samo niestety przypuszczam że syn z powodu tego leku ma uczulenia pokarmowe dziecko od znajomej która brała ten lek ma te same uczulenia i problemy co mój syn. Czy wy macie te same problemy u dzieci jestem ciekawa proszę odpiszcie ?????

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

DUPHASTON

16 lut 2010 - 22:31:11

u mnie nie ma żadnego problemu po duphastonie może dlatego ze ja nie karmiłam piersią tylko mały od urodzenia był na butli bo po tych lekach na podtrzymanie nie miałam pokarmu

DUPHASTON

17 lut 2010 - 08:55:12

Witam

Ja brałam duphaston również na "podtrzymanie ciąży", ponieważ miałam plamienia ,a pierwszą ciążę poroniłam.
Mój synuś ma teraz 2,5 roku i w 1 r.ż wyszła mu alergia , tzn w pierwszych miesiącach wyszło uczulenie na nabiał ( karmiłam piersią do 8 m-ca i dietę miałam bardzo ubogą :( ), i tak przez jego 1 r.ż pediatra kazała wyeliminować wszelkie alergeny, typu : nabiał, ryby, pomidory i in.
Jak przestałam karmić to przeszliśmy na mleko Bebilon , który dostaje do tej pory, jada już wszystkie potrawy mogące wywoływać alergię ( cytrusy, ryby, nabiał , ale mleka jeszcze NIE , orzechy, czekoladę :) i na razie (odpukać) alergia ucichła.
Także nie wiem czy Duphaston był za to odpowiedzialny, czy alergia mojego męża ( a jest silnym alergikiem na zastrzykach).

Pozdrawiam

DUPHASTON

17 lut 2010 - 08:59:56

ja tez brałam to na podtrzymanie karmilam potem tylko 1 miesiac bo maly niechcial potem dostal skazy i ma ja do dzis a ma juz 6 lat

DUPHASTON

17 lut 2010 - 09:37:04

Cytat
natka_81
Witam

Ja brałam duphaston również na "podtrzymanie ciąży", ponieważ miałam plamienia ,a pierwszą ciążę poroniłam.
Mój synuś ma teraz 2,5 roku i w 1 r.ż wyszła mu alergia , tzn w pierwszych miesiącach wyszło uczulenie na nabiał ( karmiłam piersią do 8 m-ca i dietę miałam bardzo ubogą :( ), i tak przez jego 1 r.ż pediatra kazała wyeliminować wszelkie alergeny, typu : nabiał, ryby, pomidory i in.
Jak przestałam karmić to przeszliśmy na mleko Bebilon , który dostaje do tej pory, jada już wszystkie potrawy mogące wywoływać alergię ( cytrusy, ryby, nabiał , ale mleka jeszcze NIE , orzechy, czekoladę :) i na razie (odpukać) alergia ucichła.
Także nie wiem czy Duphaston był za to odpowiedzialny, czy alergia mojego męża ( a jest silnym alergikiem na zastrzykach).

Pozdrawiam

Ja też brałam na podtrzymanie ciąży duphaston.Też miałam krwawienia na początku ciąży jak i krwotoki. I mój synuś też jak się okazało jest alergikiem nie przyjmuje mi nabiału od 3 miesiąca życia.z piersi pił tylko przez 1 miesiąc kolejne 2 pił sztuczne mleko które też okazało sie nie dobre. wszystko zamiast pomagać to szkodzilo ....

DUPHASTON

17 lut 2010 - 09:43:56

Emilia , nie wiem ile Twój okruszek ma, ale podawałas mu może Nutramigen ( na receptę)?
Bo nam pediatra przepisała Nutramigen - hydrolizat mleka - podaje się dla alergików i dzieci nietoletujących laktozy, i podawałam go synkowi po zakończeniu karmienia piersią ( czyli od 8 m-ca do 1 r.ż), a później przeszliśmy na Bebilon.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 88

DUPHASTON

17 lut 2010 - 10:04:11

Nasz synek też pił Nutramigen, miał skazę białkową ... teraz pije już nan smakowe ale przez ponad rok ciągnął na NUTRAMIGEN.


Co do Duphasonu nie brałam brałam luteinę przed ciążą na uregulowanie cyklu i na jak mówiła gin "większe szanse zajścia w ciąże" i w czasie ciąży do 17 tygodnia.

Duphaston jak i luteina są to tabletki na regulację cyklu lub na podtrzymanie ciąży ... ponieważ zawierają progesteron który nie zawsze kobieta "produkuje" w odpowiedniej ilości tak by dziecko mogło się prawidłowo rozwijać...ja miałam robione w ciąży badanie poziomu progesteronu okazało się, że jest zbyt niski i dziecko może się nie rozwijać prawidłowo...dlatego brałam luteinę...

Jednak co do karmienia piersią w ulotce pisze
Przeciwwskazania

* Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu
* Nowotwory sutka
* Okres karmienia piersią

DUPHASTON

17 lut 2010 - 18:12:15

Tak przypuszczałam że ten lek zaszkodził synowi u nas w rodzinie nikt nigdy nie miał uczuleń a tym baredziej skazy białkowej a mój syn ma i też ma już 6lat

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Nalot na jezyczku POMOCY