Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Synek nie chce pić mleka!!!

31 sty 2010 - 20:58:53

Witam otóż mam następujący problem syn od dwóch tygodni nie chce pić mleka z butelki(zawsze rano i wieczorem wypijał po 280 ml)synek ma dopiero 21 miesięcy więc uważam że dobrze by było gdyby chociaż pił jeszcze do trzech lat.Dziewczyny może macie jakieś rady co zrobić aby synek pił dalej mleko(pije Bebilon).Pozdrawiam

Synek nie chce pić mleka!!!

31 sty 2010 - 21:23:46

Witam mój synek był karmiony piersią jak skończył 15 miesięcy przestał pić mleko...
nie pije żadnego...podaje mu kefiry, jogurty itp. bardzo chętnie je...
starszy synek ma 3latka i pije mleko ...
proszę się nie martwić może już go nie potrzebuje...
serdecznie pozdrawiam.

Synek nie chce pić mleka!!!

31 sty 2010 - 21:37:41

Moja córka od kiedy skończyła roczek nie pije mleka, bardzo mało je nabiału. Podaję jej wapno w płynie i to nie codziennie. Teraz ma skończone dwa latka i jest zdrowa jak rybka.

zweryfikowana
Posty: 1.353
Ostrzeżenia: 1/5

Synek nie chce pić mleka!!!

31 sty 2010 - 22:23:48

Mój synek ma skończony rok-był karmiony piersią 5 mies.a potem może z miesiąc góra dwa pił mleko modyfikowane i potem nie chciał-je za to kaszki i inne produkty nabiałowe.

Synek nie chce pić mleka!!!

31 sty 2010 - 22:33:03

możesz podawać mleko w innych formach: budyń, kakałko słodkie przez rurke pite, inne serki-deserki,
wciskanie na siłe zrazi go na całe życie.

Synek nie chce pić mleka!!!

31 sty 2010 - 22:56:46

Jak ma 21 miesięcy to juz nie taka kruszyna. Prawdopodobnie już znudziło mu się picie tego samego mleka. Nam też czasami na pewien czas się coś przeje. Może spróbuj mu podawać już najzwyklejsze mleko. Ja chyba przy pierwszym bobasie nie podawałam mleka modyfikowanego dłużej niż Ty teraz. I wiem, że są i tacy, którzy już po pierwszym roku z niego rezygnują.

A jeśli nie mleko w budyniu, to mleczne deserki. W przyszłości chętnie wróci do mleka. O ile teraz nie będziesz nalegać

Synek nie chce pić mleka!!!

01 lut 2010 - 14:38:06

Dziękuje wszystkim za dobre rady.Pozdrawiam

Synek nie chce pić mleka!!!

01 lut 2010 - 15:01:59

Cytat
Sylwestka
Witam otóż mam następujący problem syn od dwóch tygodni nie chce pić mleka z butelki(zawsze rano i wieczorem wypijał po 280 ml)synek ma dopiero 21 miesięcy więc uważam że dobrze by było gdyby chociaż pił jeszcze do trzech lat.Dziewczyny może macie jakieś rady co zrobić aby synek pił dalej mleko(pije Bebilon).Pozdrawiam




Nic się nie martw mój synuś przestał CAŁKOWICIE pić mleko jak miał 3 miesiące!!!!! musiałam mu uzupełniać nabiał innymi sposobami i daniami ;) teraz ma roczek i 2 miesiące cały czas duży apetyt i rośnie zdrowo!!!! ;D

Synek nie chce pić mleka!!!

28 lut 2010 - 19:12:30

21 Miesiecy to juz spory chlopczyk:) ja nie piłam mleka od 6 miesiaca mojego zycia, a kosci mam mocne jak nie wiem:) Polecam platki ryzowe na mleku... niech to bedzie geste i zamiast slodzic, włożyć łyżeczke dzemu;)

Synek nie chce pić mleka!!!

28 lut 2010 - 19:31:08

Byłaś ostatnio u Mnie pielęgniarka, i opowiadała, że niektóre dzieci odrzucają mleko, uprzedzając Mnie przy okazji. Mówiła, że gdybym miała taką sytuację to podawać budynie, kisiel, jogurty. Mamuśka, nie martw się, na pewno maluch będzie zdrów jak rybka. :-)

Synek nie chce pić mleka!!!

28 lut 2010 - 21:38:02

Mój synek mleko modyfikowane odrzucił z dnia na dzień kiedy miał 22 m-ce, nawet na "śpiocha" nie dawało rady go przekonać żeby pił (kaszki też mu przestały smakować) kilka dni próbowałam, a efekty żadne...skapitulowałam, rozmawiałam z pediatrą-mówił nie zmuszać. W zamian dostaje rano płatki nesquik z przegotowanym normalnym mlekiem 3,2%, kakao-które uwielbia, jogurty...od czasu do czasu podaję także wapno w syropku. Dziś ma 29 m-cy i rozwija się znakomicie, wogóle nie choruje (profilaktycznie zawsze podaje mu tran w syropku)
Proszę się nie martwić,rzeczywiście może być tak że mleko modyfikowane nie jest mu już potrzebne.POZDRAWIAM:)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-02-28 22:35 przez 83Agatha.

Synek nie chce pić mleka!!!

28 lut 2010 - 22:11:10

zmień na nestle junior np z miodem :)

Hania kiedys tez zrezygnowala z mleka zmienilam na smakowe i nie bylo wiekszego problemu znow zaczela pic - poprostu smak sie znudzil ;)

Synek nie chce pić mleka!!!

28 lut 2010 - 22:12:00

a czy nie zwróciłaś może uwagi czy synuś ma jakąś wysypkę na ciele bądź czerwone policzki? lub jest mniej spokojny niż zwykle? zmierzam do tego czy nie ma alergii pokarmowej?
u mojej córci działo się podobnie...z tym że pojawiły się czerwone licka i grysik na pleckach.Objawy: odrzucenie w zupełności mleka i wszelkich pokarmów (objaw obronny organizmu na pokarm mu szkodzący - tak powiedział lekarz) córa nie jadła albo tylko jak ptaszek podziubała prawie tydzień :( później wywiad z lekarzem który kazał odstawić danonki (które kochała) oraz herbatkę cytrynową z bobovity ,dostała kropelki Zyrtec na alergię i teraz dalej zjada mleczko ale tylko na noc i rano 180 ml. :) pozdrawiam!

Synek nie chce pić mleka!!!

28 lut 2010 - 22:19:52

A moj syn za kilkanaście dni będzie miał roczek i nie chce ostatnio jeść nic innego niż mleko:( mam nadzieję że to mu minie...

Synek nie chce pić mleka!!!

28 lut 2010 - 22:45:20

moja córka po odstawieniu od piersi nie pije już mleka. próbowałam ją odstawić od kiedy miała 8 miesięcy i od początku nie chciała w to miejsce mleka, lekarka wtedy powiedziała mi że jak nie chce to nie musi. więc myślę że jak Twój synek jest taki duży to tym bardziej nic mu się nie stanie. (swoją drogą to musi dziwnie wyglądać - dwulatek z mlekiem, i to w butelce. tzn. dziwnie dla mnie.)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Od kiedy marchewkę albo jabłuszko