Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Badania bioderek:)

28 sty 2010 - 19:31:47

ja ze Swoi syniem byłam na pierwszej wizycie jak mial nie cały miesiąc poźniej wiec jak dziecko ma 3 miesiące i pierwsza wizyta to troszke za poźno bo jaby coś się działo wtedy będzie to trudniejsze do wyleczenia

Badania bioderek:)

28 sty 2010 - 21:14:06

Ja z moją pierszą córcią byłam dopiero w 3 mies. na badaniu USG główki i odrazu lekarz zrobił USG bioderek i wyszyło wszystko dobrze.Potem byłam z nią dopiero jak już chodziła około 11 miesiąca na sprawdzeniu i znów wszystko ok.
Teraz z synkiem pierwszy raz byłam jakiś miesiąc po urodzeniu i wyszło że w lewej nóżce coś jest nie tak,lekarka zaleciła pieluchowanie,potem następna wizyta za około miesiąc,znowu pieluchowanie,potem znów wizyta za miesiąc,na której powiedziała żeby przyjść jak synek bedzie stawał w łóżeczku.Teraz ma 6,5 mies. i czekamy.Nie zakładam już pieluch tylko pampery,mam nadzieje ze będzie wszystko dobrze:)

Badania bioderek:)

02 lut 2010 - 09:34:55

No i my już po USG i badaniu:) Wszystko w jak najlepszym porządku:) Zdrowiutkie bioderka :D Kontrola za rok:)

zweryfikowana
Posty: 475
Ostrzeżenia: 1/5

Badania bioderek:)

02 lut 2010 - 11:42:10

ja bylam tylko raz, i wiecej nie wiedzialam ze trzeba chodzic.... wezme skierowanie na kolejne...

Badania bioderek:)

12 sie 2010 - 07:09:10

około 4 miesiąca zycia dzieck,skierowali mnie i wczoraj bylam znowu;)i za miesiąc znowu idziemy;)

Badania bioderek:)

12 sie 2010 - 10:31:02

My bedziemy mieli wizytę we wrześniu bo lakarka kazała nam przyjść jak synek bedzie już chodził.Na ostatniej wizycie jak byliśmy(synek miał 8,5 mies.) było już wszystko dobrze z tą lewą stroną.Myślę że wkońcu zakończymy wizyty u ortopedy:)

Badania bioderek:)

12 sie 2010 - 10:55:17

Badanie wykonuje się między 4 a 6 tygodniem życia. Mnie już w szpitalu kazali zakładać podwójna pieluchą do czasu zrobienia usg. Teraz czekamy na termin (3 Tygodnie!!) i strasznie sie boję, że jednak będzie dysplazja, bo na wizycie kontrolnej w przychodni lekarz stwierdził, że faktycznie bioderka są ,,wiotkie". faktem jest że dziewczynki częściej to dopada niestety, ale chłopców dopadają inne rzeczy - mój synek miał np. stulejkę.
A ta poduszka na czym polega??
Jestem przerażona jak poczytałam wpisy mam:-( teraz czekanie na to usg to prawie jak czekanie na wyrok...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-08-12 11:06 przez Niika79.

Badania bioderek:)

12 sie 2010 - 11:44:16

my byliśmy z synkiem jak miał 8 tyg... nikt nam nie dal żadnego skierowania- powiedzieli tylko ze musimy zrobić, na szczęście w Krakowie trwała akcja bezpłatnych badan dla niemowląt :) lekarz stwierdził ze wszystko ok i następne badanie tylko na polecenie pediatry

niezweryfikowana
Posty: 238
Ostrzeżenia: 7/5

Badania bioderek:)

03 kwi 2020 - 06:56:56

Jak wyglada takie badanie?

Nie jest to nic strasznego tak więc nie powinniscie zwlekać z wykonaniem badania bo jest to bardzo wazne aby ewentualnie wykryć nieprawidłowości. Pierwsze badanie powinno odbyć się pomiędzy czwartym a szóstym tygodniem życia dziecka. Podczas takiej wizyty lekarz wykonuje badanie USG stawów jak również wykonuje badanie kliniczne ortopedyczne.

Badanie wykonuje się za pomocą urzadzenia usg. Pamiętajcie, że im wczesniej zostanie wykonane badanie, tym wcześniej zostaną wykryte ewentualne nieprawidłowości i tym szybciej bedzie mozna wprowadzić u dziecka odpowiednie działania zapobiegawcze. . https://depilacjalaserem.info.pl/co-to-sa-badania-preluksacyjne/



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2020-04-29 13:17 przez marcy23.

zweryfikowana
Posty: 165
Ostrzeżenia: 5/5

Badania bioderek:)

27 lut 2022 - 20:35:07

Jeśli zastanawiacie się gdzie wybrać się z maluszkiem na usg bioderek w Warszawie to polecam Multimed. My jesteśmy po badaniu już i wszystko w porządku :) Sprzęt mają nowoczesny, a pani doktor, która robiła badanie bardzo kompetentna i z super podejściem do dzieci.

niezweryfikowana
Posty: 50
Ostrzeżenia: 5/5

Badania bioderek:)

10 cze 2022 - 13:17:33

Hmm... takie badanie robi się prywatnie, nie czeka się, tylko załatwia od razu. Wiadomo, że to jest do załatwienia szybko i na poziomie tylko prywatnie, ale to jedyny słuszny wybór. Tak samo było u nas. Poza tym - tak trafiacie do miejsca z full wypas wyposażeniem, jak my. Nie ma długiego czekania, a za to jest przypomnienie o wizycie. W przypadku maluszków nie powinno się czekać!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Synek nie chce pić mleka!!!