Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

Zapalenie pęcherza

38 minut temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Badania bioderek:)

20 sty 2010 - 17:17:41

W jakim wieku badałyście bioderka swoim malcom? Ja byłam dzisiaj u lekarza i lekarka była zdziwiona że ja jeszcze nie byłam na kontroli bioderek. A w szpitalu kazali mi w 3 miesiącu i zgłupiałam:/

Badania bioderek:)

20 sty 2010 - 17:37:49

Ja urodziłam 7 października, na pierwszą kontrolę bioderek dostałam skierowanie na 26 listopad, na drugie 23 grudnia no i ostatnie na 4 lutego.Dodam, że mam dziewczynkę, bo chłopców chyba na drugą wizytę wysyłają w odstępie dwóch miesięcy, a nie miesiąca, przynajmniej tak jest w Opolu. Z bioderkami na dwóch kontrolach, które mamy już za sobą jest wszystko ok.

Badania bioderek:)

20 sty 2010 - 18:10:26

Ja urodziłam synka 10marca a na bioderka byliśmy pierwszy raz 17kwietnia potem 3lipca i 29 września ostatni raz.

Badania bioderek:)

20 sty 2010 - 18:14:21

my też zostałyśmy skierowane na USG bioderek wysłane jak maleńka miała prawie 4 miesiące i tylko raz!
ale tak to jest każdy lekarz mówi co innego i inaczej kieruje dzieckiem...



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-01-20 19:30 przez palla28.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Badania bioderek:)

20 sty 2010 - 18:16:29

Zgadza się co lekarz to inna szkoła i bądź tu człowieku mądry :/
u nas wyglądało to tak, Robert urodził się 10 stycznia 2008 a wizyty mieliśmy

  • 26.03.2008
  • 27.04.2009
  • kolejna ma być III-IV 2010



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-01-20 18:20 przez CHRUPEK.

Badania bioderek:)

20 sty 2010 - 18:24:19

no to chyba przycisnę naszego lekarza o kolejne USG bioderek, skoro widzę że miałyście więcej niż 1

Badania bioderek:)

20 sty 2010 - 19:06:12

moja piękna dostała skierowanie ze szpitala przy wypisie do ortopedy,

pierwsza wizyta jak miała 3 tyg. zalecono szerokie pieluchowanie
za miesiąc kolejna wizyta - dostała poduszkę frejki <KOSZMAR>
za miesiąc kolejna wizyta- wszystko ok. nie musi już nosić frejki
za miesiąc kolejna wizyta kontrolna - znowu ok - dzięki bogu! ;D)))

Badania bioderek:)

20 sty 2010 - 19:13:58

ja wogle nie wiedziałam że powinno sie robić usg bioder, pytałam w szpitalu czy szeroko pieluchować bo tak robiły nasze mamy i babcie, ale położne powiedziały ze nie ma potrzeby bo nie było komplikacji przy porodzie, po 3 mc zmieniłam lekarza pediatre i na kolejnej wizycie gdy mała już miała 4 mc, pani zauwazyła ze cos sie dzieje z bioderkami, szybko zrobiłam usg i okazało sie ze mała ma dysplazje, było ciezko ale naszczescie jest juz po wszystkim i mamy kontrolne wizyty u ortopedy, dziekuje bogu ze mnie cos tkneło zeby zmienic lekarza... także do wszystkich mam, nie czekajcie az ktos was skieruje, miesiac po porodzie same idzcie...

Badania bioderek:)

20 sty 2010 - 19:16:41

3 miesiące to rzeczywiście późno jeżeli by były jakieś problemy z bioderkami...ja pierwszy raz poszłam do ortopedy jak moja córeczka miała 11 tygodni i.....okazało się że jakieś 7 tygodni za późno...miała dysplazję stawów biodrowych dość poważną....pół roku chodziła w rozpórce..nie życzę żadnej mamie takiego doświadczenia....teraz Tosia ma 9 miesięcy...rozpórki nie ma od tygodnia...uczymy się raczkować przewracać na brzuszek....ale nadrobi to szybko...uczulam wszystkie mamy bo jak najszybciej robiły usg bioderek swoim pociechom...im wcześniej tym lepiej...gdybym poszła do lekarza jak Tosia miała miesiąc to w wieku 3 miesięcy już byśmy o rozpórce nie pamiętały....pozdrawiam

Badania bioderek:)

21 sty 2010 - 08:57:05

dokładnie...podobno np. poduszkę frejki dziecko dostaje na tyle ile ma miesięcy przy dysplazji, co by oznaczało, im starsze dziecko, tym dłużej nosi..

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Badania bioderek:)

21 sty 2010 - 09:04:09

Generalnie takie problemy z bioderkami mają dziewczynki u chłopców rzadko się spotyka.

Badania bioderek:)

21 sty 2010 - 09:25:01

my byliśmy jak mała miała 4 miesiące ,póżniej 6 miesięcy ,10 mcy i następna wizyta jak zacznie chodzić

Badania bioderek:)

21 sty 2010 - 09:32:44

W sumie poczytałam troche o tej dysplazji i z tego co ja zauważyłam to mały zadnych objawów nie wykazuje to mam nadzieje że bedzie ok. A to USG to w szpitalu się robi czy trzeba prywatnie? Bo mam skierowanie do szpitala ale na kontrolę i nie wiem czy USG też w to wchodzi.....

Badania bioderek:)

21 sty 2010 - 09:46:27

U nas zawsze przy badaniu, było też usg robione,żeby sprawdzić kąty i czy jadro biodra naszło. Chrupek ma rację, dysplazja u niemowląt występuje najczęściej u dziewczynek. Przyczyny znalazłam takie:

Czynniki mechaniczne. Dysplazja częściej występuje u dzieci, które w łonie mamy miały mniej komfortowe warunki niż inne maluchy. Przyczyną mogą być tu: nieprawidłowe ułożenia płodu (miednicowe, poprzeczne) większa niż przeciętna waga urodzeniowa, małowodzie.

Wpływ hormonów ciążowych. W trzecim trymestrze ciąży organizm kobiety zaczyna wytwarzać relaksynę, która rozluźnia m.in. stawy w obrębie miednicy, dzięki czemu możliwy jest poród siłami natury. Hormony te wpływają jednak także na organizm dziecka. Większe stężenie relaksyny stwierdza się u nowonarodzonych dziewczynek - ich stawy biodrowe mogą się być nadmiernie elastyczne i mało stabilne.

Badania bioderek:)

21 sty 2010 - 09:51:24

Ja z małym nie byłam w ogóle a ma 10 miesięcy....

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

wytrzewienie jelit