Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Bilans 2 latka

11 sty 2010 - 14:35:32

Cytat
gato30
Cytat
ewili
U mnie to sobie owszem wklepał tylko w kompa a nam dali tylko karteczkę z wagą i wzrostem. My nawet książeczki zdrowia nie mamy bo mała urodziła sie we Włoszech i jak wróciliśmy to miała 2 msc i nie chcieli mi dać książeczki bo dają tylko przy urodzeniu dziecka w szpitalu. Jak nie to nie zbieramy karteczki.
my tez mamy dziecko urodzone za granicą -ma książeczkę hiszpańską, a drugą mi tez dali w przychodni rejonowej,ale korzystamy tylko tej hiszpańskiej-lekarze nie widzą w tym żadnego problemu....
Książeczke szczepień tylko uznali i to kręcili nosem.

zweryfikowana
Posty: 421
Ostrzeżenia: 1/5

Bilans 2 latka

11 sty 2010 - 14:51:20

Cytat
ewili
Właściwie to masz racje bo gdzie z nią nie pójdę to zawsze się pytają o książeczke a ja zawsze im tą samą śpiewkę że nie mam. Ciekawe czy można kupić taką książeczkę?

moja kumpela wróciłam do Polski z Anglii i w przychodni dali jej za darmo tak książeczke dla synka!!Wiec spytaj w przychodni!!

My na bilans idziemy 18 stycznia(czyli za tydzien):)

Bilans 2 latka

11 sty 2010 - 14:59:22

Mi niestety w mojej małej przychodni odmówili.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Bilans 2 latka

12 sty 2010 - 15:10:56

Dzwoniłam do lekarza i jesteśmy umówieni dopiero na 21 stycznia


Bilans 2 latka

12 sty 2010 - 15:21:08

To niedługo
ale ja na bilans i tak pójdę prywatnie.

Bilans 2 latka

12 sty 2010 - 15:25:12

Cytat
dasich
To niedługo
ale ja na bilans i tak pójdę prywatnie.
Wydaje mi się,że musisz i tak iść do rodzinnego lekarza. Ja chodze do małej przychodni i oni zapomnieli wysłać papiery do tej głównej i pielęgniarka już 2 razy dzwoniła z przypomnieniem o bilansie. Musisz się dowiedzieć bo taki bilans jest obowiązkowy i oni to dokumentują.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Bilans 2 latka

12 sty 2010 - 15:31:19

Ja akurat mam super lekarkę na fundusz, bo innych lekarzy chodziłam prywatnie. Póki co Robert nie chorował mi jeszcze ale na kontrole do neurologa czy ortopedy chodziłam prywatnie.

Bilans 2 latka

04 lut 2010 - 12:47:09

Ja z córcią byłam wczoraj na bilansie i na szczęscie prawidłowo się rozwija,nawet lepiej jak na swój wiek:)
Mierzy 92 cm i waży około 14kg.

Bilans 2 latka

04 lut 2010 - 13:24:43

moja już stara baba w porównaniu do waszych
na bilansie byla pol roku temu.
wszystko ok.
ale z bilansami jest tak że u każdego lekarza inaczej wygląda..
u nas badali wzrost, wzrok mniej więcej czy śledzi za przedmiotem oczkami, gadula straszna (wtedy jeszcze po swojemu) byla iwęc to widać bylo "na oko".

ale robilam wywiady wsród kolezankek
dzieci mialy inne testy np przełóż długopis z ręki do ręki, daj, weź czy rozumieją... ale wiadomo maluch zestresowany nie wszystko zrobi
tak mniejwięcej sprawsdzali czy rozumieją proste polecenia.

warto na bilansie "wymusić" pewne badania jak ma sie jakieś wątpliwości, bo to dobra okazja do sprawdzenia np wad nóżek , wzroku sluchu... cokolwiek co choć troche niepokoi.
bilans i tak "zaliczą" a przy okazji dadzą skierowania na badania

Bilans 2 latka

04 lut 2010 - 14:14:19

U nas lekarka najpierw kazała rozebrac dziecko,przejsc z nim za raczke zeby zobaczyc czy nóżki prawidłowo sie rozwijaj,nastepnie podejsc pod miare wzrostu,potem na wage.Na koniec pokazała naklejke misia i zapytała gdzie ma oczko,nosek,nóżke itp.
Jeszcze kilka pytań typu:Pada na polu śnieg?i kazała spojrzec przez okno lub Lubisz jabłuszka,itp? i tyle.
Wiec to zalezy jaki lekarz,to jego indywidualna spaawa co chce sie dowiedziec od dziecka i w jaki sposób chce sprawdzic jak ono sie rozwija.

Bilans 2 latka

04 lut 2010 - 14:58:24

Moja mała też ma bilans za sobą, co prawda w hiszpanii ale z tego co czytam wygląda to podobnie, wzrost 87cm, waga 13 kg. Poza tym jakiś szczególnych badań nie miała, oczywiście lekarka sprawdziła oczka, jak stawia stópki (ale to sprawdza przy każdej wizycie), poza tym kilka pytań do małej, moja akurat jest rozgadana i raczej nie boi się obcych więc problemu nie było, co prawda z odpowiedziami już nie było tak wesoło :( , mała rozumie w obu językach natomiast w trakcie mówienia strasznie miesza wybiera łatwiejsze wyrazy tak więc lekarce i innym hiszpanom raczej ciężko ją zrozumieć :) dwa po polsku trzecie po hiszpańsku :) super to brzmi, ale lekarka stwierdziła żeby się nie martwić, nauczy się rozróżniać(na razie w domu mówimy po polsku, na spacerach, placu zabaw po hiszpańsku, gdy skończy 3 latka pójdzie do przedszkola - tutaj obowiązkowo od 3 latek) ogólnie przeprowadziła raczej wywiad ze mną niż z dzieckiem (myślę że dzieci jednak inaczej zachowują się w domu a inaczej przy pani doktór, przed nami była dziewczynka która całą wizytę przepłakała nie odezwała się ani słowem a na korytarzu gadała dużo więcej niż moja mała i dużo płynniej). Myślę że dobra okazja na zadanie pytań jeżeli nas coś gnębi :), my mamy problem z nocnikiem mała nie chce z niego korzystać, wie co się do niego robi, sadza lalki itp. ale jak przyjdzie co do czego ucieka pod łóżko albo stół żeby jej nie posadzić wszystko kończy się płaczem i wrzaskiem, lekarka stwierdziła że nic na siłę nie jej czas, żeby być cierpliwym (ile można ha ha, u nich to normalne że 3 latek sadzi w pampersa, dramat) no nic pozostaje mi cierpliwość a już tak chciałabym pożegnać te pampersy (nie tylko z powodów ekonomicznych :)

Bilans 2 latka

25 sie 2010 - 13:31:49

Ostatnio byłam na bilansie 2 latka z moim synkiem.Wszystko wyszło dobrze poza jednym. Okazało się że synek ma stopy płaskie,koślawe i klatkę piersiową (KURZĄ) Bardzo mnie to zmartwiło pomimo tego że wiele dzieci w tym wieku ma takie i podobne wady.Lekarka zaleciła basen i ćwiczenia.Nie wiem jak poradzę sobie z tymi ćwiczeniami bo Synek nie jest zbyt skłonny je wykonywać pomimo tego że ma być to forma zabawy.(chodzenie na palcach ,piętkach, łapanie stopami kredek lub ręcznika)Na rehabilitacje jest za mały.Na wiosnę mam się zgłosic na kontrolę .Kto ma podobny problem? .Proszę o radę.

zweryfikowana
Posty: 421
Ostrzeżenia: 1/5

Bilans 2 latka

25 sie 2010 - 13:47:30

kurcze my byliśmy na bilansie w styczniu,wiec juz jakis czas temu,wydało mi sie że młody tez ma płaskie stopy,ale lekarka powiedziała ze w tym okresie prawie kazdy maluch takie ma,zaleciła jedynie aby dziecko siadało w różnych pozycjach,i nie siadało na nóżkach(wiesz nózki pod pupa,albo po bokach )bo to wykoślawia nogi...

zweryfikowana
Posty: 165
Ostrzeżenia: 4/5

Bilans 2 latka

25 sie 2010 - 14:31:16

Witam my bedziemy robic bilans dopiero pod koniec pazdziernika :) ,ale moja mała tez ma narazie płaskie stopki ,czyli u dzieci w tym wieku tak bywa najwidoczniej :) ,wiec moze nie ma powodów do zmartwień:) .

Bilans 2 latka

25 sie 2010 - 15:00:53

Cytat
dziewczyna29
Ostatnio byłam na bilansie 2 latka z moim synkiem.Wszystko wyszło dobrze poza jednym. Okazało się że synek ma stopy płaskie,koślawe i klatkę piersiową (KURZĄ) Bardzo mnie to zmartwiło pomimo tego że wiele dzieci w tym wieku ma takie i podobne wady.Lekarka zaleciła basen i ćwiczenia.Nie wiem jak poradzę sobie z tymi ćwiczeniami bo Synek nie jest zbyt skłonny je wykonywać pomimo tego że ma być to forma zabawy.(chodzenie na palcach ,piętkach, łapanie stopami kredek lub ręcznika)Na rehabilitacje jest za mały.Na wiosnę mam się zgłosic na kontrolę .Kto ma podobny problem? .Proszę o radę.

..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-28 23:26 przez evitka27.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kącik XXL