Obecnie rozmawiamy o:

Urlop w górach

gorący temat

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

rozwód

wczoraj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

wczoraj o 17:32

kupno samochodu

wczoraj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zabraniam jeść czekolade !?

10 sty 2010 - 14:01:35


Ostatnio na wizycie z sykiem w poradni na szczypieniu LEKARKA powiedziała że zabrania podawać synkowi czekolde bo szkodzi .Zdębialam...w duzych ilosciach napewno ale jak od czasu do czasu dostanie kostkę lub dwie? Jakie wy macie na ten temat zdanie? Ile słodyczy i w jakiej postaci podajecie swoim dzieciom???

zweryfikowana
Moderator
Posty: 165

Zabraniam jeść czekolade !?

10 sty 2010 - 14:05:00

A w jakim wieku jest Twój synek?

zweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

Zabraniam jeść czekolade !?

10 sty 2010 - 14:14:10

Ja mojej nie daje czekolady w te święta dostała połowę jajka z kinderniespodzianki i kiedyś 2 kostki z kinderczekoladki i to wszystko.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 165

Zabraniam jeść czekolade !?

10 sty 2010 - 14:27:55

Ja Kubusiowi także staram się nie dawać czekolady. Czasami ale baaaaaardzo rzadko dam mu maleńki rożek z kosteczki czekolady, czasem dwa.

zweryfikowana
Posty: 104
Ostrzeżenia: 1/5

Zabraniam jeść czekolade !?

10 sty 2010 - 14:28:25

moja mała nie lubi wszystkiego co jest związane z czekoladą,natomiast uwielbia tylko cukierki miętowe.Chociaż nie mam nic przeciwko gdyby jadła bo ja także lubię czekoladę i myślę że to nic złego jeśli by zjadła kawałek raz na jakiś czas

Zabraniam jeść czekolade !?

10 sty 2010 - 14:31:03

z tego co wiem to czekolada jest wysokim alergenem tak jak orzechy i wiele innych pyszności :)ja nie mogę jeść tez czekolady ale podjadam czasm i wynik taki ze mały jest wysypany lekko ale jest

Zabraniam jeść czekolade !?

10 sty 2010 - 14:36:34

MI się wydaję że nie ma nic złego jeśli da się kawałek od czasu do czasu, oczywiście jeśli dziecko ładnie je, nie jest uczulone, nie ma problemów z zaparciami, tylko trzeba dbać o higienę ząbków, bo dla mnie jedyna obawa to zepsute ząbki. Jednak jeśli wszystko jest z umiarem to nie ma nic złego, a która z nas nie lubi czekolady, mała kosteczka i od razu weselej ;)

Zabraniam jeść czekolade !?

10 sty 2010 - 14:48:36

18 miesiecy :)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.131

Zabraniam jeść czekolade !?

10 sty 2010 - 14:55:30

wszystko w granicach rozsądku.
Jesli dziecko jest alergikiem lepiej nie uczyć jeść czekolady, prędzej czy później smao się nauczy, ale póki możecie- chrońcie:)

Zabraniam jeść czekolade !?

10 sty 2010 - 16:21:00

moja skończyła 8 mięsiecy czekoladę już próbowała ;)

Zabraniam jeść czekolade !?

10 sty 2010 - 16:33:52

Moja corcia ma 23 stytcznia 18 m-cy i takze nie dajemy jej slodyczy po prostu tak zadecydowalismy raz na ruski rok dostanie malusi kawalek jakiegos ciasta czy odrobinke batonika kinder ale jakos nie szaleje za slodyczamy sama

Zabraniam jeść czekolade !?

10 sty 2010 - 20:02:10

mój starszy syn nie jadł wogóle słodyczy jak był mały dlatego zęby ma zdrowiutkie , a jak go czestowali to nie chciał ,pełne barki słodyczy mamy do dzis ale ten mniejszy próbuje juz wszystkiego a szkoda bo ząbki juz też ma (2)

zweryfikowana
Posty: 5.260
Ostrzeżenia: 1/5

Zabraniam jeść czekolade !?

10 sty 2010 - 20:14:27

Cytat
pulcino3
moja skończyła 8 mięsiecy czekoladę już próbowała ;)

Moja próbowała w 7 miesiącu i dostałam takiej wysypki że tydzień nie spaliśmy.. :D

A moja znajoma daje swojej 7-miesięcznej córeczce ogórki kwaszone i zupę ogórkową..Dla mnie to co najmniej dziwne..

Zabraniam jeść czekolade !?

10 sty 2010 - 21:38:29

Cytat
Vanilia200
Cytat
pulcino3
moja skończyła 8 mięsiecy czekoladę już próbowała ;)

Moja próbowała w 7 miesiącu i dostałam takiej wysypki że tydzień nie spaliśmy.. :D

A moja znajoma daje swojej 7-miesięcznej córeczce ogórki kwaszone i zupę ogórkową..Dla mnie to co najmniej dziwne..

Mój syn 10-cio miesięczny właśnie wczoraj wcinał zupę ogórkową z ryżem i gdy zjadł nadal miał mało:)
A czekolady pierwszy raz spróbował gdzieś w 8miesiącu,ale tylko oblizał cząstkę i dość bo bałam się czy nie dostanie uczulenia ale nic mu nie było i teraz jak my jedliśmy czekoladki jakieś to daję mu raz czy dwa ugryźć i tyle.po co dziecku od maleńkiego psuć ząbki.

Zabraniam jeść czekolade !?

10 sty 2010 - 22:01:00

ja tam nie zabraniam i nie mam z tym problemow,moj syn pierwszy raz probowal czekolade biala jak mial 3 miesiace,zabki ma zdrowe a ma 4 latka nigdy nie przepadal za slodyczami ,u mnie na stole moze lezec nawet kilo czekolady i slodyczy i tak moglo byc tygodniami bo nigdy mu nie zabranialam ani nie chowalam ,dłlatego pewnie jej nie pragnie,skoro ja ja lubie dlaczego mam zabraniac,wszystko szkodzi ,bo teraz by trzeba bylo szukac z lupa rzeczy zdrowych nie na chemiii!!!,ja mysle ze przed tym nie da sie chronic w przedszkolu tez podaja slodycze,moja siostrzenica ma teraz 4 miesiace i zjada wszystko co sie da ,i nie wiem w czym problem z ta zupa ogorkowa?bo moj syn w wieku 7 miesiecy jadl frytki ,kotlety ,ogorki tyle ze kotlet zmielony ale wiecie co nie jest na nic uczulony bo wszystko wprowadzalam szybko,a mleka nie chcial pic wiec cos musial jesc!!dajcie dzieciom wszystkiego probowac bo potem nic dzieci nie chca jesc ,bo zle wyglada ,bo nie jadlo nigdy,bo ma brzydki kolor i takie tam,widze jak moje kolezanki daja dzieciom ksiazkowo jedzenie i nic z tego nie wynika,nie mam nic przeciwko aLE ZABRANIANIE TO NIE DOBRA METODA I TAK WCZESNIEJ CZY POZNIEJ JAK BEDZIE DZIECKO CHCIALO TO BEDZIE JADLO CZEKOLADY!!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Bilans 2 latka