Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.131

Atopowe Zapalenie Skóry AZS

09 sty 2010 - 16:27:26

Czy któraś z Was albo Wasze dzieci cierpią na AZS?

Atopowe Zapalenie Skóry AZS

09 sty 2010 - 16:37:22

Moja córeczka jak byla malutka t miala skaze ale ok 8mc zycia na szczescie jej to minęło :) Teraz ma 4latka i ani sladu po AZS

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.131

Atopowe Zapalenie Skóry AZS

09 sty 2010 - 16:56:37

Całe szczęście bo AZS to męka i dla dziecka i rodziców

Atopowe Zapalenie Skóry AZS

09 sty 2010 - 18:55:04

ja mam córkę w wieku 5 lat i do dzisiaj ma AzS niestety.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.131

Atopowe Zapalenie Skóry AZS

09 sty 2010 - 19:02:36

Jakie ma objawy?

zweryfikowana
Posty: 421
Ostrzeżenia: 1/5

Atopowe Zapalenie Skóry AZS

09 sty 2010 - 19:59:19

mój synek kilka dni po porodzie też miał AZS,myslałam na poczatku że to ciemienucha bo głównie miał na główce,jak bylismy u lekarza to powiedziała ze to Azs a nie ciemienucha!!!potem na buźce dostał takie place,suche,czerwone,kupilśmy w aptece płyn do kąpieli Emolium krem so smarowania całego ciała i buźki także!!i po około tygodniu,dwóch,wszystko znikneło:))znów miał buźke jak niemowlak:))i do dzis mamy spokój,a używam już normalnych kosmetyków:)

Atopowe Zapalenie Skóry AZS

09 sty 2010 - 20:15:51

nie wiem czy to azs ale my ciagle borykamy sie ze skora malego,szorstkie nozki,na raczkach szorstkie placki i na buzce ciagle cos jest szczegolnie po bokach policzkow,jest na nutramigenie.a u was jakie objawy?

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.131

Atopowe Zapalenie Skóry AZS

09 sty 2010 - 20:19:34

Objawy AZS są bardzo różne: Od zaczerwienień, pokrzywek, suchej skóry, szorstkich plam, centek na skórze po chore paznokcie, pękające usta, naderwane uszka, wysypki w zgięciach kolanowych i łokciowych po sączące się rany i swędzenie.

Atopowe Zapalenie Skóry AZS

09 sty 2010 - 21:08:35

Cytat
marwal
nie wiem czy to azs ale my ciagle borykamy sie ze skora malego,szorstkie nozki,na raczkach szorstkie placki i na buzce ciagle cos jest szczegolnie po bokach policzkow,jest na nutramigenie.a u was jakie objawy?

To dokładne objawy skazy białkowej, mój synek dopiero w 3 miesiącu miał stwierdzoną skazę i lekarka przepisała mi maść do zrobienia w aptece (hydrokortizon,wit e, wit a ,reszty nie umiem odczytać) i przeszło w mgnieniu oka ale nadal całkowicie rezygnuje z produktów mlecznych,jajek, produktów z dużą zawartością konserwantów itp.- karmię piersią oczywiście.Jest to dla mnie bardzo uciążliwe ale do 6 miesiąca chce karmic małego,więc muszę przetrwać.

Atopowe Zapalenie Skóry AZS

09 sty 2010 - 21:57:20

Moja starsza córka jak byla mala tez niestety miala tą przypadlosc.U niej objawialo sie to suchą strasznie skóra i pokrzywką.Cale szczescie z wiekiem juz jej to mineło.

Atopowe Zapalenie Skóry AZS

10 sty 2010 - 07:11:40

moje corki maja 6 i 9 lat i nadal to maja

Atopowe Zapalenie Skóry AZS

10 sty 2010 - 08:59:44

mój ma 2latka i od jakiegoś czasu ma plamy czerwone na policzkach i nogach jak posmaruje kreme memolium to troche przygasają.A czy przy AZS stosuje sie jakieś leki czy tylko maści?

Atopowe Zapalenie Skóry AZS

10 sty 2010 - 09:08:18

a czym sie różni AZS a Skaza białkowa bo objawy sa takie same????
bo moj synek ma Skaze białkowa u niego nie jest to powazne wiec podaje mu mleko Hipoalergiczne kapie w oilatum i smaruje kremem tez oilatum i nie ma juz tych plam i tej szorstkiej pokrzywki ja naztwam to takimi plackami liszajowymi

aa i lekaz przepisał mu laticort 1% on jest na recepte ale uzyłam tylko odrobinke 2 razy na policzku i znikło odrazu ale musze mu podawac to mleko HA i uzuwac kosmetyków z serii oilatum by znów sie niepojawiło


Nie pisz kilku postów bezpośrednio pod sobą, używaj opcji ZMIEŃ



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-02-05 05:19 przez moderator.

Atopowe Zapalenie Skóry AZS

10 sty 2010 - 10:11:32

Skaza białkowa = AZS

"Atopowe zapalenie skóry może być jednym z objawów alergii pokarmowej. W pierwszej kolejności podejrzenia padają na mleko krowie. Dziecko karmione mlekiem sztucznym dostanie mleko sojowe (Bebiko sojowe, Humana SL, Isomil, Prosobee, Bebilon sojowy) lub mieszankę mlekozastępczą (Nutramigen, Bebilon Pepti, Bebilon Amino). Mieszanki te nieładnie pachną, są też niesmaczne – niektóre dzieci nie chcą ich pić, ale są też takie, które się nimi zajadają ze smakiem."

"Objawy AZS są inne u niemowląt, inne u dzieci starszych. U niemowląt AZS objawia się wysypką na buzi i nienaturalne czerwonymi policzkami. Policzki stają się szorstkie i błyszczące - tzw. "lakierowane policzki". Wysypka może przenieść się na zgięcia łokci i kolan, a także za uszy - tzw. "naderwane płatki uszne". Skóra swędzi, więc dziecko się drapie i jest niespokojne. Może dojść do zakażenia zmienionych miejsc. U starszych dzieci AZS przekształca się w suche, zaczerwienione placki na skórze rąk, nadgarstków, łokci i kolan, pośladków, może się przenieść na całe ciało."

"Jeśli podejrzewasz, że Twojemu dziecku szkodzi białko mleka krowiego, nie możecie jeść NICZEGO, co zawiera to białko. Nawet śladowe jego ilości mogą powodować reakcję organizmu i zmiany skórne. Zapomnij o podjadaniu – tylko kęs serniczka, tylko łyk kawy z mlekiem od męża, tylko oblizanie łyżeczki z lodów – wówczas wszelkie wyrzeczenia pójdą na marne, a na efekty diety będziesz czekać dłużej"

" Alergen – każdy antygen zewnątrzpochodny wywołujący reakcję alergiczną (uczuleniową). Alergenami są substancje pochodzenia roślinnego i zwierzęcego, a także różne proste związki chemiczne o charakterze haptenów, np. leki.
Więcej informacji znajdziesz w poniższej publikacji pt."Oswoić Atopowe Zapalenie Skóry"

Atopowe Zapalenie Skóry AZS

10 sty 2010 - 11:18:11

synek ma stwierdzona skaze dlatego jest na nutramigenie ale to wcale nie zniknelo,ma teraz wprowadzane "sloiczki"i soczki i widze,ze te objawy tez ma np po marchewce,a moze po miesku z kurczaka hmmm.zamowilam podobno rewelacyjny balsam i zel do mycia,choc drogi,zobaczymy jakie beda efekty bo oilatum itp emolienty u nas sie nie sprawdzaja do konca.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Zabraniam jeść czekolade !?