Obecnie rozmawiamy o:

Dom czy mieszkanie

gorący temat

Sypialnia tapeta

godzinę temu

Hiszpania

dzisiaj o 14:40

Wakacje w Hiszpanii.

dzisiaj o 14:37

w czym śpicie?

dzisiaj o 13:16

Roleta okienna

dzisiaj o 13:13

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Atopowe Zapalenie Skóry AZS

10 sty 2010 - 11:26:20

moj pije mleko Ha bo lekarz powiedział ze te np Pepti to juz mleko dla dzieci które naprawde niemogo innego......moj naszczęscie nie ma powaznej tej skazy i lekarz powiedział ze do roszczku powinno ustapić ale jaki to koszt pepti na recepte to ok 10 zł a to Ha to ok 27 zł a ja mam taka puszke na 2 dni szok.......ale co sie nierobi dla dziecka

Atopowe Zapalenie Skóry AZS

10 sty 2010 - 11:44:09

Moja starsza córa (obecnie 13lat) od urodzenia miała alergię pokarmową. Była na wszystko uczulona w mniejszym lub większym stopniu ale była.Na 40 produktów na jakie przeprowadzili badanie w krwi na wszystkie była uczulona.Do drugiego roku życia była tylko na nutramigenie , kleik ryżowy, zupka składała sie z kawałka piersi z kurczaka bo uczulał mniej niż indyk, marchew,kawalek pietruszki,łyżeczka oliwy z oliwek i kleik ryżowy.Na buzi miała cały policzek zlany ropą,na głowce ropa cos jak ciemieniucha- Koszmar!
Potem wyrosła z alergi pokarmowej,coraz wiecej produktów mogla jesc, ale zaczeły sie problemy z drogami oddechowymi,ciągłe duszące kaszle bez powodu zwłaszcza w nocy (w dzień nie kaszlneła ani razu ,jak przyszła noc to masakra) co miesiąc chora i co miesiąc na antybiotyku,
od prawie 4 roku życia nie miewa żadnych wykwitów skórnych ale ma astmę oskrzekową na tle alergicznym, jest uczulona na pyłki traw i drzew, na kurz i roztocza i pleśnie.

Atopowe Zapalenie Skóry AZS

10 lut 2010 - 21:19:12

Moja córka ma 6 miesiecy i też ma "SKAZĘ BIAŁKOWĄ" w dodatku moj lekarz zabronil mi dawac VITA D bo stwierdził ze jest jej za duzo w mleku (BEBILON PEPTI), i zrobilam badania moczu i krwi i probe solkowicza i wyszlo ze ma wapn w moczu przekraczającą limit! a co sie z tym wiaze? KRZYWICA!!!! :( zmienilam dr i przeisala mi leki ktore mialy uzupelnic brak vita d w organizmie no i wapno. w ciagu 1,5 mies wyniki sie poprawily.

ps: kobiety moja corka jak je np. zupkę lub kleik to zaraz po zaczyna "charczec" jak by cos na oskrzelach siedzialo, bylam u lekarza, posluchala serduszka pluc i mowi ze nic nie slyszy mowie jej ze to tylko sie dzieje jak cos je, a ona no to ja nie wiem trzeba nakarmic dziecko i szybko do nas przyjechac... normalne? wydaje mi sie ze nie!! :/

zweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

Atopowe Zapalenie Skóry AZS

10 lut 2010 - 21:36:23

Mojej też wyskakują takie suche czerwone plamki na udach i rączkach, nie ma stwierdzonej skazy białkowej, ale ma alergię na jakieś produkty tylko nie wiem na co (jedynie co ustaliłam to na danonki i serek danio), ale inne produkty mleczne jej nie szkodzą więc podejrzewam że na jakiś konkretny składnik tylko nie wiem na jaki. Lekarz powiedział ze to z wiekiem może minąć, albo będzie alergiczką. Narazie mam do smarowania emolium do skóry atopowej pomaga, ale nie zapobiega więc pozostało mi czekanie i obserwowanie małej.

Cassabuu może nakarm mała przed wejściem do gabinetu albo w gabinecie, może za gęste to dla niej albo za dużo ma na łyżeczce czy coś w tym rodzaju, ale lepiej sprawdzić i jak trzeba to zmień lekarza.

Atopowe Zapalenie Skóry AZS

10 lut 2010 - 21:54:01

Zgadzam sie..to niestety koszmarne... borykamy sie z azs od urodzenia- teraz corcia ma 2,5 roku - objawy tylko w okresie zimowym-gdzies tak od grudnia do marca- w zeszlym roku było tragicznie.. rany na raczkach wcale sie nie goiły, skora za uszkami peka, i pod kolankami..wszystko zaczęło przechodzic gdzies w maju
w tym roku jest juz duzo lepiej- tzn. malutka dopiero teraz prawie w polowie lutego zaczeła sie lekko drapac po raczkach i pod kolankami...
wyprobowalismy juz chyba wszystko co bylo mozliwe- wszystkie nawet specjalistyczne masci pomagały na krotko- bylismy juz u kilku alergologow -robilismy testy... niestety nic nie wykazały...kazdy alergolog mówi co innego....obserwowałam wykluczałam rozne rzeczy ale niestety nadal nie wiem co powoduje to swedzenie- tylko jedno wiem ze przez całe lato mamy spokoj i zdrowiutka skorke...

Atopowe Zapalenie Skóry AZS

10 lut 2010 - 22:11:06

Cytat
AnnaSt-d
Mojej też wyskakują takie suche czerwone plamki na udach i rączkach, nie ma stwierdzonej skazy białkowej, ale ma alergię na jakieś produkty tylko nie wiem na co (jedynie co ustaliłam to na danonki i serek danio), ale inne produkty mleczne jej nie szkodzą więc podejrzewam że na jakiś konkretny składnik tylko nie wiem na jaki. Lekarz powiedział ze to z wiekiem może minąć, albo będzie alergiczką. Narazie mam do smarowania emolium do skóry atopowej pomaga, ale nie zapobiega więc pozostało mi czekanie i obserwowanie małej.

Cassabuu może nakarm mała przed wejściem do gabinetu albo w gabinecie, może za gęste to dla niej albo za dużo ma na łyżeczce czy coś w tym rodzaju, ale lepiej sprawdzić i jak trzeba to zmień lekarza.

powiem Ci szczeże że mam dość tych lekarzy!!! :/ jak nie dasz w "łapę" to lipa z wyzity przynajmniej u Nas ale dla dobra dziecka, bedziemy jezdzili prywatnie bo panstwowo to mozna sie nerwicy nabawic...

z tego co widze co piszecie Mamy to u Mojej szybko zniknela "widoczna " skaza z buzi, i uszek. czasami ją wysypie jak dam cos do zjedzenia.
a tak nie ma na buzi "stałej skazy" zniknela po 2 tyg jak odstawilam od piersi :((( i przeszłąm na BEBILON pepti.

mialam tyle pokarmu ze odciagalam do 3 miesiaca pozniej juz sie pokazala skaza :(( i musialam brac tabletki na wstrzymanie produkcji mlesia:((
tak żałuję! ale na diecie skazowej wytrzymałam 4 dni nie mialam sil na nic, to co mi bylo zakazane a to co moglam jesc to byla masakra!
cielęcina, mieso z krolika bułki bez masła gotowana wędlina wody dużo pić wody lekkie niesłodzone cherbaty itp....
mama z tesciowa na mnie nakrzyczaly ze po miesiacu to nie bedzie ze mnie co zbierac :// i dalam sobie spokoj.

Atopowe Zapalenie Skóry AZS

24 lut 2010 - 00:25:04

moja córcia ma 2 latka i też AZS. od poczatku córka miała bardzo suchą skóre, smarowaliśmy wszystkim , emoilum, oilatut itd i własciwie nie pomagało. Ja cały czas karmie ją piersią i jestem na diecie antyalergicznej. Nie jem i córka też jaj, mleka i przetworów mlecznych,kurczaka, cytrusów, orzechów,ciast, słodyczy - czekolady, i wszelkiej chemii z żywnosci. To wszystko ją uczulai jak trzymamy dietę to jest super. Wystarczy jednak troszkę ją złamać (np w swieta zjadłam kawałek ciasta) to na skorze dziecka pojawiają sie czerwone suche swędzace plamy. jak macie jakies pytania to chetnie odpowiem. azs czy skaza jest wtedy gdy dziecko sie drapie, ma suchą skórę, plamki lub krostki na ciele i ma takie objawy przewlekle.
słonce bardzo pomaga w walce z azs-em, moja córcia tez po lecie miała super skóre i własciwie do grudnia tak było, a teraz jest gorzej, mimo iż diete nadal trzymamy.
pozdrawiam wsztstkie mamusie walczace z azs

Atopowe Zapalenie Skóry AZS

24 lut 2010 - 09:42:56

mój dwulatek miał od 3-go miesiaca.zaczęło się od czerwonych plam na całych rękach i szło dalej :plecy twarz,nogi-wygladał okropnie.
no i zaczęło się: mleko sojowe, oilatum ,emolium ,olejki, kremy ,mydla........
teraz jestesmy na etapie plam pod kolanami (a jak jest gorzej to plamy sa ogromne i "wchodza" na uda.....)
drugi mały miał szorstka i czasem zaczerwienioną skórę na nogach i rękach od dwóch tygodni od narodzin.
nie chcąc doprowadzić go do takiego stanu jak ze starszym wybłagałm mleko sojowe po 4-tej wizycie. teraz nie widac żadnych zmian!

Atopowe Zapalenie Skóry AZS

24 lut 2010 - 10:58:49

Moja 9-cio miesieczna córeczka też ma AZS :(. Zaczęło się od 3 miesiąca zycia. Objawia się tak jak piszecie, szorstkimi plamami na ciele u niej głównie na pleckach i klatce piersiowej i w zgięciach raczek. Pocieszające jest, ze nigdy nie miała na buzi. Karmię ją piersią, bebilonem pepti, obiadkami ze słoiczków, deserkami. Kaszki na tym bebilonie je bo musi ale bez entuzjazmu i jak ma gorszy dzien to nie je tego wcale(nie dziwię się :/ ) Myję ja w emoliumie ale z kilkoma kropelkami dosłownie poniewaz słyszałam, ze za dużo nie można ponieważ u niektórych dzieci zbyt tłusta woda powoduje zatykanie sie porów i objawy sie nasilają. Pediatra i dermatolog niestety przepisują nam sterydy, ponieważ po niczym innym jej to nie znika a nieraz potrafi przez noc rozdrapać, ze ma koszulkę w plamach krwi :( tak ją to musi swędziec. Sterydową maścia posmaruję przez 2 dni i znika - na jakis czas oczywiście. Zastanawiam sie, zeby ja już od piersi odstawić bo też jestem na diecie bezmlecznej. Czy u dzieciaków, które mamy odstawiły od piersi poprawiło sie coś, czy objawy ustąpiły?

Atopowe Zapalenie Skóry AZS

04 mar 2010 - 13:01:04

Drogie Mamuski
Czy to mozliwe ze AZS wychodzi dopiero w 14mc zycia?
Moj synek od tyg ma buzie i ciałko w chrostach bylam u lekarza i kazała odstawic słodycze,pomarancze i obserwowac no i bierze zyrtec ale narazie nic mu nie schodzi a do tego ma taka sucha skore a wczesniej nie miał...
Boje sie ze to skaza białkowa czy to mozliwe ze dopiero teraz by to wyszło?

Atopowe Zapalenie Skóry AZS

04 mar 2010 - 14:32:39

sprawdzone więc polecam-u nas ani sladu po plackach suchych ,plamach ,liszajach itd.goraco polecam SVR Topialyse w opakowaniu z pompką rewelacja "smarowidło";)

zweryfikowana
Posty: 318
Ostrzeżenia: 1/5

Atopowe Zapalenie Skóry AZS

11 kwi 2010 - 12:57:06

a co stosujecie podajecie jakies syropy od alergi?u mnie synek ma szczegolnie na leckach i na raczkach oraz nozkach takie suche czerwone plamy ale nie zauwazylam aby go swedzialo iz nie drapie sie a ma 14miesiecy,zauwazylam tez ze sie nasila po kapieli,smaruje mu mascia cholesterelowa ale nie likwiduje tego calkowicie,moze macie jakies skuteczne mascie?

Atopowe Zapalenie Skóry AZS

11 kwi 2010 - 13:03:06

Ja do kapieli uzywam nic innego jak olejku albo emulsji emolium,smaruję tez kremami tej firmy...... czasami kremem F18 viola-kupuję w aptece ,jak jest gorzej to fenistil -krople



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-06-24 12:17 przez gato30.

Atopowe Zapalenie Skóry AZS

06 maj 2010 - 10:16:31

naprawde szczerze polecam SVR TOPIALYSE .smarowalam liszaje i szorstkosci rano i wieczorem i wszystko zniknelo i co najwazniejsze juz nie wylazło!!! od 4 miesięcy spokój!! naprawde fajny balsam. teraz ja go uzywam.

Atopowe Zapalenie Skóry AZS

24 cze 2010 - 12:02:30

Mam problem i proszę Was o radę. Moja córeczka ma już prawie 10 miesięcy i ma stwierdzone AZS. Jak większość z Was jestem na diecie i jakoś da się z tym żyć, jednak chciałabym odstawić już małą od piersi. Powodów jest wiele, ale mam dylemat, bo jak nie pierś to co? Mała jej już różne inne rzeczy, ale w diecie maluszka powinno być jakieś mleko. Próbowałam Bebilon HA, ale za nic nie chciała tego pić. Boję się, że z każdym innym będzie podobnie. Czy miałyście podobne doświadczenia? Jak sobie z tym poradziłyście?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Zabraniam jeść czekolade !?