Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
|<- <-- 1 2 ... 7 8 9 10 11 ... 13 14 -->

Torty urodzinowe dla dzieci

21 sty 2011 - 21:30:45

Piekne te Wasze torty..podziwiam..
Ja nie mam reki do ciast...Powiedzcie mi jak robicie te mase kolorowa na torty?

Torty urodzinowe dla dzieci

21 sty 2011 - 21:52:09

Cytat
calineczka0109
Piekne te Wasze torty..podziwiam..
Ja nie mam reki do ciast...Powiedzcie mi jak robicie te mase kolorowa na torty?


To jest plastyczna masa cukrowa;)

1/2 kostki margaryny lub masła
1 szkl wody
25 dkg mąki pszennej
1/2 kg cukru pudru
barwniki spożywcze

"Wodę gotujemy z tłuszczem, po zagotowaniu wsypujemy mąkę, dokłądnie mieszamy, chwilę prażymy. Zdejmujemy z ognia, dodajemy cukier puder i wyrabiamy na gładką masę. Dodajemy barwniki. Kiedy przestygnie można zaczynać lepienie ozdób.

Masa pozostawiona bez przykrycia na dłużej zastyga na wierzchu - co daje się zniwelowac poprzez ponowne zagniatanie - ale żeby nie było klopotu - przykryć naczynie folią, lub włozyć masę do woreczka.
Masa jest bardzo długo plastyczna, więc nie trzeba się śpieszyć, można bawić się jak plasteliną. Można wałkować i wykrajać kształty foremkami.
Gotowe ozdoby można obtaczać w cukrze co daje dodatkowy efekt dekoracyjny.
Ozdoby z czasem zasychają, na powierzchni robi się skorupka która nie pęka, ułatwia to przenoszenie ozdób, jednak nie jest na tyle twarda żeby nie można ich było zjeść. "

Torty urodzinowe dla dzieci

21 sty 2011 - 21:55:04

i mój synuś ma za chwilę roczek a ja dalej bez tortu- i nie wiem czy zamówić, czy sama zrobić...a czas nagli

Torty urodzinowe dla dzieci

21 sty 2011 - 22:23:16

Cytat
Motylek09
Cytat
calineczka0109
Piekne te Wasze torty..podziwiam..
Ja nie mam reki do ciast...Powiedzcie mi jak robicie te mase kolorowa na torty?


To jest plastyczna masa cukrowa;)

1/2 kostki margaryny lub masła
1 szkl wody
25 dkg mąki pszennej
1/2 kg cukru pudru
barwniki spożywcze

"Wodę gotujemy z tłuszczem, po zagotowaniu wsypujemy mąkę, dokłądnie mieszamy, chwilę prażymy. Zdejmujemy z ognia, dodajemy cukier puder i wyrabiamy na gładką masę. Dodajemy barwniki. Kiedy przestygnie można zaczynać lepienie ozdób.

Masa pozostawiona bez przykrycia na dłużej zastyga na wierzchu - co daje się zniwelowac poprzez ponowne zagniatanie - ale żeby nie było klopotu - przykryć naczynie folią, lub włozyć masę do woreczka.
Masa jest bardzo długo plastyczna, więc nie trzeba się śpieszyć, można bawić się jak plasteliną. Można wałkować i wykrajać kształty foremkami.
Gotowe ozdoby można obtaczać w cukrze co daje dodatkowy efekt dekoracyjny.
Ozdoby z czasem zasychają, na powierzchni robi się skorupka która nie pęka, ułatwia to przenoszenie ozdób, jednak nie jest na tyle twarda żeby nie można ich było zjeść. "


A czy z tego przepisu masa wyjdzie mi biała? bo zależy mi na białej a tu jest masło to chyba biała nie wyjdzie...?:/

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Torty urodzinowe dla dzieci

23 sty 2011 - 20:37:41

W tym roku w urodziny synka wszyscy byliśmy chorzy i przyjęcie urodzinowe zostało odwołane.
Dziś do wnusia przyjechał dziadek z zaległymi życzeniami więc postanowiłam kupić torcik bo synek się dopominał.
Kupiłam pomarańczowy i chyba pyszniejszego tortu nigdy nie jadłam


Torty urodzinowe dla dzieci

23 sty 2011 - 23:48:27

Cytat
Motylek09
Cytat
calineczka0109
Piekne te Wasze torty..podziwiam..
Ja nie mam reki do ciast...Powiedzcie mi jak robicie te mase kolorowa na torty?


To jest plastyczna masa cukrowa;)

1/2 kostki margaryny lub masła
1 szkl wody
25 dkg mąki pszennej
1/2 kg cukru pudru
barwniki spożywcze

"Wodę gotujemy z tłuszczem, po zagotowaniu wsypujemy mąkę, dokłądnie mieszamy, chwilę prażymy. Zdejmujemy z ognia, dodajemy cukier puder i wyrabiamy na gładką masę. Dodajemy barwniki. Kiedy przestygnie można zaczynać lepienie ozdób.

Masa pozostawiona bez przykrycia na dłużej zastyga na wierzchu - co daje się zniwelowac poprzez ponowne zagniatanie - ale żeby nie było klopotu - przykryć naczynie folią, lub włozyć masę do woreczka.
Masa jest bardzo długo plastyczna, więc nie trzeba się śpieszyć, można bawić się jak plasteliną. Można wałkować i wykrajać kształty foremkami.
Gotowe ozdoby można obtaczać w cukrze co daje dodatkowy efekt dekoracyjny.
Ozdoby z czasem zasychają, na powierzchni robi się skorupka która nie pęka, ułatwia to przenoszenie ozdób, jednak nie jest na tyle twarda żeby nie można ich było zjeść. "


dzieki sliczne!

Torty urodzinowe dla dzieci

24 sty 2011 - 09:31:17

Cytat
magdalena1
ja robie biszkopt przepis podstawowy, zależy jaki duży chcesz tort
krem-ubijam na parze 3-4 jajka, ucieraz z margaryną lub masłem, do tego można dać kakao, rodzynki i orzechy-jest pyszny
tort kroję, nasączam alkoholem i smaruje dwie warstwy kremem a jedną dżemem wiśniowym

jak masz pytania pisz na priv

moje torty




alkohol w torcie dla dzieci.... tak.... rozsądny przepis

Torty urodzinowe dla dzieci

30 sty 2011 - 00:22:28

Piękniusie te torciki, jak się chwalić to zobaczcie miłe Mamy jak sama udekorowałam tort na urodzinki mojego synusia, który uwielbia scoobiego, przeglądałam fora i znalazłam świetny pomysł jakim jest gotowy opłatek, można go kupić na necie,dekoracja tortu zajmuje kilka minut dosłownie a efekt- rewelacja, ceny są różne - najtaniej znalazłam na www.artdecor.info.pl - polecam gdyż dostałam opłatek błyskawicznie do domu - zobaczcie same. Pozdrawiam wszystkie Mamy.
P.S. Zamieszczę też torcik mojej siostry jak dostanę od niej fotkę bo jest cudny
[embed_image 618d11e680072dba152006748cb0ca3e]
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/18cd0ba9c8a387f1.html
no i na imprezce
[embed_image c8a85dd73a84b14f327230f33c7f8a2f]
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/eb3d2bdfda8c3c88.html



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-30 00:24 przez kasiulka1605.

Torty urodzinowe dla dzieci

30 sty 2011 - 08:12:17

Ja wczoraj byłam na 2 urodzinach mojego bratanka i miał świetny tort w kształcie samochodu :-)
Jak tylko będę miała jakieś zdjęcia to wrzucę :-)

Torty urodzinowe dla dzieci

30 sty 2011 - 10:11:11

Dziewczyny powiedzcie mi jakie danie gorące robiłyście na urodzinkach ?Bo ja nie mam żadnego pomysłu :(Przepraszam , że piszę tutaj, ale nie chce zakładać kolejnego wątku , i czekać jak go zamknął :P

Torty urodzinowe dla dzieci

01 mar 2011 - 16:00:11

Jaki tort urodzinowy miały lub będą mieć wasze pociechy na ten wyjątkowy dzień?klasyczny czy z postacią a może jeszcze inny pomysł?
mile widziane zdjęcia:)może mnie coś zainspiruje na 2 urodziny córeczki
zachęcam do pochwalenia się pysznościami:)

<moderacja> Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj forum lub użyj wyszukiwarki - jest bardzo możliwe, że taki wątek już istnieje.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-01 17:26 przez moderator.

Torty urodzinowe dla dzieci

01 mar 2011 - 16:14:04

Moja córeczka miała tort barbi w sukni balowej.Nie umiem niestety wstawiać tu zdjęć ale jest ono na moim profilu.Zapraszam

Torty urodzinowe dla dzieci

01 mar 2011 - 16:39:22

U nas ostatnio na 3 urodziny Laury był tort z SpongeBob (to jej ulubiona postać) zrobiony własnoręcznie :)


Torty urodzinowe dla dzieci

01 mar 2011 - 16:41:59

nasz zeszłoroczny

[embed_image 9e9ceb489dfb45c7c7ff761f41672346]

i tegoroczny zamówiony


Torty urodzinowe dla dzieci

01 mar 2011 - 16:49:49

u nas był w kształcie Prosiaczka, mam w zdjęciach gdzieś;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

zespół westa u dziecka