Obecnie rozmawiamy o:

motywacja na diecie

gorący temat

Nietypowa uroda

dzisiaj o 15:10

Meble

dzisiaj o 13:22

Klimatyzacja w bloku

dzisiaj o 11:13

Jakie ogrzewanie domu

dzisiaj o 10:28

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki

Slimtox opinie

29.01 o 13:58

Etiaxil opinie

21.07 o 15:16

calominal opinie

30.01 o 21:06

SPONSORING

21.06 o 11:53

Aktywne użytkowniczki

CIEKAWE PRZEPISY

26 lis 2010 - 21:02:59

A ja własnie zobiłam szarlotke mniam:P

CIEKAWE PRZEPISY

26 lis 2010 - 21:06:41

Zaraz u Ciebie bede Myszko :D

CIEKAWE PRZEPISY

26 lis 2010 - 21:48:06

Cytat
edek100
ciasto;
3szk.maki
1kostka margaryny
1cukier waniljowy
4zółka
2łyzeczki p do pieczenia
1szk.cukru

masa;
4białka ubic,dodac 1suchy budyn waniliowy,1lyzka maki ziemiaczanej,3duze smietany 18%,1 mala paczka kokosu,1 cukier waniljowy,1 szk.cukru wszystko razem na malych obrotach miksowac do uzyskania jednolitej masy.

ze skladnikuw zagniesc ciasto wstawic do loduwki na godz.ciasto podzielic na dwie ruwne czesci(jerzeli ktos chce to do jednej czesci ciasta mozna dodac kakao to spud ciasta bedzie ciemny a gura jasna)pierwsza czesc ciasta rozlorzyc na wysmarowana blaszke na ciasto wylac mase na mase zetrzec na tarce druga czesc ciasta.piec 1godz.w tem.200st polecam jest naprawde super ciasto,jak kturas mama zrobi to niech napisze.pozdrawiam i zycze udanych wypiekuw.
zapomnialam napisac ze to serni bez sera.

chyba jutro wykonam to ciasto, jakoś tak ciekawie wygląda:)))

CIEKAWE PRZEPISY

26 lis 2010 - 22:02:13

edek100, właśnie dzisiaj upiekłam pierwszy raz to ciasto. Kiedyś sąsiadka mnie pyta: -jadłaś styropian?, na co ja patrzę na nią trochę zdziwiona, no i mnie poczęstowała tym plackiem (oczywiście myślałam, że to sernik ;) ). Mam przepis trochę inny od Twojego, ale wyszedł pyszny :D

CIEKAWE PRZEPISY

26 lis 2010 - 22:15:55

Przepis na łatwy sernik:
1 kg mielonego twarogu, 5 jaj,budyń waniliowy (ja używam Dr Oetker), pół cukru waniliowego, szklanka cukru, łyżeczka proszku do pieczenia,łyżka kaszki manny, 150 gram miękkiej margaryny (Kasi), rodzynki, skórka pomarańczowa.
Oddzielić białka od żółtek, twaróg zmiksować z żółtkami, cukrem,cukrem waniliowym, budyniem i proszkiem do pieczenia. Dodać stopioną i przestudzoną Kasię i mannę. Zmiksować. Białka ubić na sztywno,dodać do masy. Potem rodzynki i skórkę i delikatnie wymieszać. Wlać do dużej tortownicy. Piec 50-60 minut.
Smacznego. :)

CIEKAWE PRZEPISY

28 lis 2010 - 12:34:15

Cytat
franc225
Witam
a ja polecam proste ciasto ostatnio znalazłam i piekłam już 3 razy podobne do murzynka bo z kakaem
Składniki
* 2 szklanki mąki
* 2 jajka
* pół słoiczka dżemu ( najlepiej wiśniowego )
* szklanka cukru
* szklanka mleka
* pół szklanki oleju
* cukier waniliowy
* łyżeczka cynamonu
* łyżeczka sody
* łyżeczka kakao





Wszystkie składniki ( produkty ) dokładnie wymieszać mikserem. Przełożyć ciasto do natłuszczonej blaszki posypanej tartą bułką lub wyłożonej papierem Piec około 40 minut w temperaturze 170 stopni. Gotowe ciasto oblać polewą czekoladową lub posypać wiórkami kokosowymi albo orzechami ja kładę wszystko lub polewę czekoladowo pomarańczową i wiórki kokosowe rewelacja
jest to bardzo proste ciasto i dobre



faktycznie, ciasto łatwe, szybkie i bardzo smaczne (robiłam wczoraj) a dziś zrobię chyba szarlotkę sypaną, a może znacie jakiś łatwy przepis na dobre ciasto drożdżowe???



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-28 12:34 przez skolimosia81.

CIEKAWE PRZEPISY

28 lis 2010 - 12:52:16

proszę masz tutaj wszystko krok po kroku opisane www.glitery.pl/polecam,Sylwunia8824

CIEKAWE PRZEPISY

28 lis 2010 - 13:19:58

Bardzo proste ciasto ;-))
10 jabłek
2 szklankę cukru
3 szklanki mąki
2 łyżeczki sody
1 szklanka oliwy
4 jajka
2 łyżeczki kakao
1 szklanka orzechów ( pokrojonych)
Jabłka obrać i pokroić w kostkę, zasypać 2 szklankami cukru i odstawić na 20 minut.Potem dodać 3 szklanki mąki 2 łyżeczki sody, 1 szklankę oliwy,4 jajka, 2łyzeczki kakao i 1 szklankę orzechów.Wszystko wymieszać i wlać do formy.
Piec 60 min w temp 180-200

CIEKAWE PRZEPISY

28 lis 2010 - 14:49:09

Orzechowy z ananasami :)

Składniki: 5 jaj, ¾ szklanki cukru, 7 dag mąki, 5 dag zmielonych orzechów, 1 ½ łyżeczki proszku do pieczenia
Wykonanie: 1. Białka ubić, dodając po łyżeczce cukru
2. Dodawać po 1 żółtku, ciągle ubijając
3. Dodać orzechy, mąkę z proszkiem i lekko wymieszać
4. Piec w temp. 180 st. C przez 30-40 min
5. Przekroić na dwa placki

Masa
Składniki : 1 puszka ananasów, 1 jasny budyń, 1 kostka masła, 1 szkl.cukru, 4 żółtka

Wykonanie: 1.Oddzielić ananasy i sok
2. Z soku ( jeżeli, nie ma pełnej szklanki- dopełnić wodą, ugotować jasny budyń
3. Masło, cukier i żółtka utrzeć, dodać zimny budyń i pokrojone owoce z puszki
Biszkopt kokosowy
Składniki : 4 białka, 1 szklanka cukru, 20 dag kokosu

Wykonanie : 1. Z białek ubić pianę, dodać cukier
2. Dodać kokos i upiec na złoty kolor
Przełożenie placka: biszkopt orzechowy-masa- biszkopt kokosowy- masa- biszkopt orzechowy


pyszny , łatwy i w miare tani :)

CIEKAWE PRZEPISY

28 lis 2010 - 14:56:13

Cytat
CHRUPEK
ja właśnie wstawiłam do piekarnika zwykłe ciasto :D

Cukier - 2 szklanki
Jajka - 5 szt.
Aromat- 1 fiolka
Mąka pszenna - 3 szklanki
Olej - 1 szklanka
Woda - 1 szklanka
Proszek do pieczenia - 2 łyżki
tez robię taka babkę,tylko mniej cukru,a zamiast wody mleko,na wierzchu polewa czekoladowa...
szybka"mokra" babka,u mnie kazdy sie tym zajada(wersję dwukolorowa robie ),raz mi tylko nie wyszła jak zapomniałam dac proszku do pieczenia, hihi

CIEKAWE PRZEPISY

04 gru 2010 - 15:11:53

dziewczyny właśnie piekę "sernik Hali" na fotce wygląda "mniamuśnie" zobaczymy jaki jest w rzeczywistości

a oto przepis, może któraś też się skusi:))

ciasto kruche: 2,5 szklanki mąki, 2 łyżeczki proszku do pieczenia, 3/4 kostki margaryny, 1/2 szklanki cukru, 2 jaja, żółtko

masa budyniowa: 4 budynie czekoladowe

masa serowa: 1/2 kg mielonego tłustego sera, szklanka cukru, 4 jaja, budyń bananowy, 15 kropli aromatu cytrynowego

Z mocno oziębionych składników szybko zagnieść ciasto i wylepić nim blachę. Na litrze mleka ugotować budynie czekoladowe, przestudzić i rozsmarować równą warstwą na surowym cieście. Przygotować masę serową. Żółtka utrzeć ze szklanką cukru. Dodać ser, proszek budyniowy bananowy, aromat cytrynowy, zmiksować. Następnie dodać ubitą pianę z białek, wszystko delikatnie wymieszać i rozsmarować na warstwie budyniu czekoladowego. Wstawić ciasto do piekarnika rozgrzanego do 180 stopni i piec 50 min.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-04 15:12 przez skolimosia81.

CIEKAWE PRZEPISY

04 gru 2010 - 15:29:09

Ja poprosze jakiś przepis na ciasto BEZ PIECZENIA.

CIEKAWE PRZEPISY

04 gru 2010 - 16:25:57

SERNIK NA ZIMNO
6 żółtek
1 masło
3 serki homogenizowane po 200 g
3 łyżki żelatyny
1 szklanka mleka
1 łyżka kakao
1 galaretka

Żelatynę rozrobić w połowie szklanki mleka, drugą połowę zagotować, dodać do żelatyny i dokładnie wymieszać, aż do jej rozpuszczenia.
Żółtka ubić z cukrem i masłem, dodać do masy serki i żelatynę. Dokładnie wymieszać
1/2 masy odlać do osobnej miski, dodać kakao, wymieszać.
Tortownicę wyłożyć folią. Wylewamy ciemną masę, potem jasną i odstawiamy do lodówki
Na koniec galaretka
Na spód biszkopty lub delicje :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-04 16:26 przez salatka.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 0

CIEKAWE PRZEPISY

04 gru 2010 - 16:27:31

Zgłodniałam przez was. Idę zrobić gofry :)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 0

CIEKAWE PRZEPISY

04 gru 2010 - 16:40:10

Cytat
rencia163
Ja poprosze jakiś przepis na ciasto BEZ PIECZENIA.
Ostatnio kupiłam w Biedronce makowiec :). Nie trzeba piec- 4,99 zł ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Niedobór żelaza u niemowlęcia