Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
|<- <-- 1 2 ... 6 7 8 9 10 ... 12 13 -->

CIEKAWE PRZEPISY

12 paź 2010 - 15:55:59

Cytat
klaa21
A robiłyscie 3 bita :) ?
Cos pysznego nie wymaga pieczenia:)

To ja poprosze przepis

zweryfikowana
Moderator
Posty: 0

CIEKAWE PRZEPISY

12 paź 2010 - 16:01:43

no i dupa nic z mojego ciasta nie będzie
nie wiem co mnie podkusiło żeby wlać do małej brytfanki :( wszystko mi sie wylewa

ale jestem wściekła - 1 raz mi się tak zdarzyło :(




Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-12 16:05 przez CHRUPEK.

CIEKAWE PRZEPISY

12 paź 2010 - 17:55:45

Cytat
edek100
Ja bardzo lubie piec ciasta,nieumiałam ale sie nauczyłam,ostatnio sama od siebie wymysliłam sernik bez sera,jak by ktura chciała przepis to podam,moja tesciowa jak sprubowała to niewierzyła ze to sernik bez sera,ale jest pyszny.
to ja poproszę przepis

CIEKAWE PRZEPISY

12 paź 2010 - 20:20:44

ciasto;
3szk.maki
1kostka margaryny
1cukier waniljowy
4zółka
2łyzeczki p do pieczenia
1szk.cukru

masa;
4białka ubic,dodac 1suchy budyn waniliowy,1lyzka maki ziemiaczanej,3duze smietany 18%,1 mala paczka kokosu,1 cukier waniljowy,1 szk.cukru wszystko razem na malych obrotach miksowac do uzyskania jednolitej masy.

ze skladnikuw zagniesc ciasto wstawic do loduwki na godz.ciasto podzielic na dwie ruwne czesci(jerzeli ktos chce to do jednej czesci ciasta mozna dodac kakao to spud ciasta bedzie ciemny a gura jasna)pierwsza czesc ciasta rozlorzyc na wysmarowana blaszke na ciasto wylac mase na mase zetrzec na tarce druga czesc ciasta.piec 1godz.w tem.200st polecam jest naprawde super ciasto,jak kturas mama zrobi to niech napisze.pozdrawiam i zycze udanych wypiekuw.
zapomnialam napisac ze to serni bez sera.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-12 20:33 przez edek100.

CIEKAWE PRZEPISY

12 paź 2010 - 21:12:53

ja mam fajny przepis na "salceson" i wygladem przypomina własnie salceson:D teraz nie pamietam składników ale podam przy najblizeszej okazji .....robie je zawsze tylko dla dziecka bo je uwielbia.........a całośc zeby nie oszukac kosztuje mnie 10zł;P

CIEKAWE PRZEPISY

12 paź 2010 - 21:23:36

ja tez piekę chleb :D

tzn nie ja tylko automat hehe :):)


a z ciast polecam zwykłe drożdżowe :) dodać dżemu i włala :D

potem poszukam przepisów

CIEKAWE PRZEPISY

18 lis 2010 - 11:46:18

czesc dziewczyny,znacie może łatwy przepis na ciasto/ciasta? jestem ''noga'' w pieczeniu,pomozecie coś upichcic?dziekuje:)

CIEKAWE PRZEPISY

18 lis 2010 - 11:49:59

a jaki byś chciała upiec?

CIEKAWE PRZEPISY

18 lis 2010 - 11:52:33

Ja polecam tanie i banalnie proste

Szarlotka sypana:

•1 szklanka mąki pszennej
•1 szklanka cukru (lub mniej, w zależności od słodkości jabłek)
•1 szklanka kaszy manny
•1,5 czubatej łyżeczki proszku do pieczenia
•1,5 kg jabłek, najlepiej kwaśnych
•3/4 kostki masła (około 170 g)


Mąkę, cukier, kaszę i proszek wymieszać. Podzielić na 3 części.
Jabłka obrać, wydrążyć gniazda nasienne, zetrzeć na tarce o dużych oczkach.
Tortownicę o średnicy 23 wyłożyć papierem do pieczenia (sam spód). Boki wysmarować masłem.Na dno formy wysypać jedną część suchych składników, na nie rozłożyć połowę jabłek (każdą warstwę jabłek można oprószyć delikatnie cynamonem, jeśli lubicie). Następnie wysypać drugą część suchych składników, rozłożyć równomiernie resztę jabłek. Na wierzch wysypać ostatnią porcję suchych składników.
Masło zetrzeć na tarce o dużych oczkach i równomiernie rozłożyć na wierzchu ciasta. Piec w temperaturze 180ºC przez około 60 minut.

Najlepsze jest zawsze na drugi dzien - o niebo lepiej sie wtedy kroi .

CIEKAWE PRZEPISY

18 lis 2010 - 11:53:23

4 galaretki biszkopty i melko w puszce niesłodzone gotujesz 3 galaretki gotujesz odstawiasz do ostudzenia mleko miksujesz do chwili gdy nie zrobi sie takie puszyste wlewasz to mleko do kazdej z galretek i dobrze mieszasz by galaretka połaczyła sie z melkiem wylewasz na blaszke obłozona biszkoptami mozesz warstwami albo wszystie odstawiasz do lodowki po jakies godzince zalewasz 4 galaretke i po krzyku mozna dodac owoce a biszkopty zamoczyc w kawie badz alkoholu :) koszt w zaleznosci jakies 10 -15 zł czas do 3 godzin

CIEKAWE PRZEPISY

18 lis 2010 - 12:12:22

obojętnie:) abym tylko potrafiła zrobić:)
napewno skożystam z przepisu Goplandy:) dziekuje i jak macie jeszcze jakies proste to wpisujcie:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-18 12:17 przez patka19841.

CIEKAWE PRZEPISY

23 lis 2010 - 15:05:34

BABKA GÓRNICZA

2 szklanki mąki
szklanka mleka
pół kostki margaryny
jajko
szklanka cukru
2 łyżki słodkiego dżemu
2 łyżeczki sody
pół łyżeczki cynamonu
łyżeczka kakao

Margarynę, jajo cukier i dżem utrzeć mikserem na gładką masę. Dodać cynamon i kakao (lub połowę opakowania przyprawy do pierników), mąkę mleko i sodę. Do babki można też dodać rodzynki lub posiekane orzechy. ciasto wylać do formy posmarowanej tłuszczem i wysypanej bułką tartą. Piec ok 40 min w temp 180 stopni. jeszcze ciepłe posypać cukrem pudrem.

CIEKAWE PRZEPISY

26 lis 2010 - 17:45:36

Witam
a ja polecam proste ciasto ostatnio znalazłam i piekłam już 3 razy podobne do murzynka bo z kakaem
Składniki
* 2 szklanki mąki
* 2 jajka
* pół słoiczka dżemu ( najlepiej wiśniowego )
* szklanka cukru
* szklanka mleka
* pół szklanki oleju
* cukier waniliowy
* łyżeczka cynamonu
* łyżeczka sody
* łyżeczka kakao



Wszystkie składniki ( produkty ) dokładnie wymieszać mikserem. Przełożyć ciasto do natłuszczonej blaszki posypanej tartą bułką lub wyłożonej papierem Piec około 40 minut w temperaturze 170 stopni. Gotowe ciasto oblać polewą czekoladową lub posypać wiórkami kokosowymi albo orzechami ja kładę wszystko lub polewę czekoladowo pomarańczową i wiórki kokosowe rewelacja
jest to bardzo proste ciasto i dobre

CIEKAWE PRZEPISY

26 lis 2010 - 18:00:43

A weźcie mi doradźcie która masa jest lepsza-marcepanowa,cukrowa czy może ta z pianek marshmallow (nie wiem czy tak się dokładnie pisze) ???

CIEKAWE PRZEPISY

26 lis 2010 - 19:43:05

A ja polecam "wiewiórkę"...pyszne, szybkie i łatwe ciasto z jabłkami i orzechami włoskimi :)

Składniki:
- 5 większych bądz 4 duże jabłka
- 6 jajek
- 3 szkl. mąki
- 1,5 szkl. cukru
- 1,5 łyżeczki proszku d/pieczenia
- 1,5 łyżeczki sody
- 2/3 szkl. oleju
- 2-3 garście orzechów włoskich

Jabłka pokroić w kostkę, a orzechy rozdrobnić (ja wsadzam do woreczka i trzaskam tłuczkiem do mięsa na drobno).

Ubijamy jajka, dodajemy cukier (najpierw całą szklankę i ubijamy z jajkami, następnie pół szklanki i dalej ubijamy). Potem po szklance mąki, sodę i proszek (żeby nie wrzucać od razu 3 szklanek, tylko powoli ubijać i dodawać mąkę). Jak ciasto już ubite to wlewamy olej i mieszamy łyżką, następnie orzechy i znowu mieszamy a na koniec jabłka. Ciasto wyjdzie dosyć gęste. Do blachy (ja używam tej ok.33/24 cm) i do piekarnika na 50 min na 180 stopni :)
Na wierch można wylać polewę czekoladową albo posypać cukrem pudrem :))

Życzę SMACZNEGO!!!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-26 20:19 przez MateuszkowaMama.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Niedobór żelaza u niemowlęcia