Obecnie rozmawiamy o:

Meble

gorący temat

najtańsza apteka

wczoraj o 20:20

Sypialnia tapeta

wczoraj o 16:04

Hiszpania

wczoraj o 14:40

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

CIEKAWE PRZEPISY

18 sty 2010 - 10:09:14

Dziewczyny ja wyprobowałam 3 bita i pleśniaka- pychota:), a jeszcze sprobuje tych pancake'sów(?):) wygladaja bardzo apetycznie tylko za miodem nie przepadam:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-01-18 10:10 przez aandzik86.

CIEKAWE PRZEPISY

18 sty 2010 - 10:31:10

JA uwielbiam 3 Bita:o)
Zdjęcie pancake'sów jest zapożyczone,faktycznie nie były takie wyrośniete,ale i tak pyszne:o)Można jeśc je nawet bez sosów/też dobrze smakują.










Oto kilka propozycji podania naleśników:o)
Smacznego

CIEKAWE PRZEPISY

26 sty 2010 - 21:58:18

więc tak zrobiłam pancakesy już w tamtym tygodniu, rzeczywiście bardzo dobre, u mnie były z marmoladka i dżemem śliwkowym, dziś zrobiłam pizzę, rzeczywiście to ciasto jest świetne, bardzo mi smakowało, generalnie, ja w pizzy najbardziej lubię ciasto i ser:)

CIEKAWE PRZEPISY

30 sty 2010 - 09:54:49

no no no Pokazujecie takie słodkości, że slinka cieknie. Ja tak trochę z innej kategorii - sałatkowej. Dokładnej ilości składników nie podaję bo robię na oko - wielka improwizacja, ale goście szaleją :D. Przepisy są naprawdę ekspresowe!

Sałatka gyrosowa - dla mega zalatanych mam
piersi z kurczaka - na patelnie, smażymy z przyprawą typu Gyros lub Kebab - ja sypię dość dużo (tak na 3 piersi z kurczaka całe opakowanie)
kroimy drobno małą kapustę pekińską - jak użyjecie robota to idzie w mig
puszka kukurydzy

a teraz sos - koniecznie czosnkowy!
wersja bardzo kaloryczna to mazjonez z wyciśniętymi ząbkami czosnku - ilość wg uznania.
wersja trochę mniej kaloryczna proporcje pół na pół majonez + jogurt grecki, no i oczywiście czosnek

Sałatka ziemniaczana a'la Karofel Salad
gotujemy obrane i pokrojone w cząski ziemniaki sałatkowe (zwykłe mogą się za bardzo rozciapać w sałatce) - wielkość standardowa jak do obiadu, ale zamiast soli dodajemy do niej kostkę rosołową. Dzięki niej ziemniaki w sałatce nie będą mdłe. Ja pod koniec gotowania dodaję jeszcze odrobinę octu. Lubie jak sałatka jest lekko kwaśna.
ziemniaki studzimi i kroimy w talarki
do tego ogórki konserwowe, szyneczka i cebulka. Wszystko do miski, doprawiamy pieprzem i solą. Sosik proponuję pół na pół majonez z jogurtm greckim.

Szybko i smacznie! Polecam :)

CIEKAWE PRZEPISY

12 mar 2010 - 15:40:04

Pesto

Składniki:

- 20 dag fasolki szparagowej żółtej
- 20 dag fasolki szparagowej zielonej
-40 dag makaronu typu rurki ,kokardki, kolanka
-2 natki zielonej pietruszki
-4 ząbki czosnku
-2-3 łyżki oliwy
-sól, pieprz do smaku
-10 dag słoneczniku
- 10 dag sera żółtego

Fasolkę czyścimy, myjemy i gotujemy w osolonej wodzie przez 20 minut. Następnie dodajemy do niej makaron i gotujemy to jeszcze razem 10 minut.
Przygotowujemy sos Pesto: natkę pietruszki myjemy, przekładamy do miseczki, dodajemy oliwę, sól, pieprz, posiekany czosnek i wszystko razem miksujemy Benderem na jednolitą masę.
Słonecznik prażymy na suchej patelni a ser ścieramy na tarce o dużych oczkach.
Po ugotowaniu odcedzamy makaron z fasolka. Dodajemy do niego sos Pesto i mieszamy razem. Rozdzielamy na talerze i posypujemy startym serem i słonecznikiem.

Smacznego !!!



Sos do makaronu spaghetti

0,5 kg mięsa mielonego
1 por-biała część
1 cebula
3 ząbki czosnku
1 kostka rosołowa
Natka pietruszki
3 serki topione śmietankowe prostokątne

Cebule kroimy w kostkę, podsmażamy ją razem z mięsem, czosnkiem oraz porą pokrojoną w krążki, doprawiamy sola i pieprzem. Gdy się wszystko zarumieni przekładamy do garnka i zalewamy wodą, taka ilością by wszystkie mięso przykryło, dodajemy kostkę rosołowa i zagotowujemy. Następnie zmniejszamy gaz, dodajemy 3 serki topione i natkę pietruszki i gotujemy aż sos zgęstnieje. Gotowym sosem polewamy ugotowany makaron.
Filety z ryby w ziołach

Filety z ryby myjemy, osuszamy, skrapiamy sokiem z cytryny i odstawiamy na 15 minut, następnie filety posypujemy solą i pieprzem. Na jeden talerz wsypujemy mąkę a na drugi 3 jajka rozmącone widelcem i dosypujemy do tych jajek ulubione zioła ( tymianek, zioła prowansalskie, majeranek, bazylię, oregano )i mieszamy razem. Rybę obtaczamy najpierw w mące, później w jajkach z ziołami i znów w mące. Smażymy ją na małym ogniu ok. 5 minut z każdej strony aż się zarumieni.

Sałatka warstwowa

W misce układamy kolejno warstwy od dołu:
1 mały por-jasna część pokrojona w krążki i spażona
Kukurydza w puszce
4 jajka na twardo posolone i popieprzone
20 dag szynki konserwowej pokrojonej w paski
Kiełki sojowe
3 duże ogórki konserwowe pokrojone w kostkę
Majonez
15-20 dag sera żółtego startego na tarce o drobnych oczkach.





Filety z kurczaka w cieście francuskim

2 filety z kurczaka
Opakowanie ciasta francuskiego
10 gad pieczarek
Cebula
Po 2 plasterki sera żółtego i szynki
Sól, pieprz, oregano

Filety myjemy, osuszamy, pieczarki i cebule kroimy w kostkę, podsmażamy na oleju i doprawiamy. Ciasto francuskie przecinamy, kładziemy do blaszki posypanej mąką i wkładamy na 10 minut do lodówki. Wyjmujemy i z każdej strony, wzdłuż dłuższego boku robimy ok. 8 cm nacięcia w odstępach ok. 2 cm. Na cieście kładziemy fileta doprawianego solą i pieprzem, na wierzch dajemy pieczarki z cebulą, na nie szynkę oraz ser. Zaplatamy paski ciasta na zmianę prawy, lewy, zostawiając między nimi przerwy, aby kurczak mógł odparować. Wkładamy na 15 minut do lodówki, po wyjęciu smarujemy roztrzepanym jajkiem i pieczemy 25-30 minut w 200 stopniach na złoty kolor.

Klops po meksykańsku

70 dag mielonej wołowiny
Kilka łyżek oliwy
Czerstwa bułka
Cebula
3 ząbki czosnku
2 jajka na twardo
Papryczka chilli
2 łyżki koncentratu pomidorowego
Natka pietruszki
Po strąku czerwonej i żółtej papryki
Kukurydza w puszce
Duża puszka pomidorów krojonych
Słodka mielona papryka
0,5 łyżeczki cukru
Sól, pieprz, pieprz Cayenne

Bułkę namoczyć, cebulę i chilli posiekać, jajka obrać i pokroić w kostkę. Cebulę zeszklić na oleju, dodać do mięsa razem z bułką, jajkami, chilli, koncentratem, natką i 2 ząbkami czosnku. Doprawić solą i pieprzem i papryką. Z tej masy uformować dużego klopsa, ułożyć go w natłuszczonej formie i piec godzinę w 180 stopniach .
Czosnek posiekać, paprykę oczyścić i pokroić w kostkę, wymieszać ją razem z czosnkiem, kukurydzą, pomidorami, przyprawić solą, pieprzem Cayenne, cukrem i zwykłym pieprzem. Dodać to wszystko do klopsa na 20 minut przed końcem pieczenia.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-03-12 15:41 przez justyskam.

CIEKAWE PRZEPISY

05 kwi 2010 - 18:34:47

Cytat
olsonek
Widzę że malwinus221 też się bawi z masą cukrową :) A to moje pierwsze wypociny tak na niedziele ;)

Kolejny to był prezent dla Taty:)
[embed_image 9f804c2f123cb965e2d94a2e09825e40]

suuper:))

CIEKAWE PRZEPISY

05 kwi 2010 - 23:01:19

Pasztet sojowy.

250 gram soi,
100 gram masła
2 ząbki czosnku
2 cebule posiekane
1 ugotowana marchewka
2 surowe jajka
2 łyżeczki koncentratu pomidorowego
2 kromki cheba namoczone i odciśnięte
1 duża łyżka bułki tartej
Warzywko, majeranek, papryka, pieprz, 2 liście laurowe


Soję wypłukać, namoczyć do 3 h, odcedzić. Gotować do miekkości z liściem laurowym i niewielką ilością soli. Odcedzić.
Cebulę z czosnkiem podsmażyć na maśle, dodać przyprawy.
Zmielić soję, dodać chleb, startą marchew, cebulę z czosnkiem, koncentat. Posmakować i ewentualnie przyprawić. Dodać jajka i bułkę tartą, wyrobić masę. Przełożyć do nasmarowanej i wysypanej bułką tartą keksówki, piec w mocno nagrzanym piekarniku ok. 45 minut.

CIEKAWE PRZEPISY

22 kwi 2010 - 17:11:18

a ja dziewczyny z propozycja zarowno na podwieczorek jak i na obiad zalezy z czym podacie :)

Placuszki serowe Danio:)
Serek Danio waniliowy albo inny smak zaleznie od upodoban
1 jajko
2 łyżki mąki
masło lub olej do smażenia

to tak proporcjonalnie do ilosci serkow jak wiecej ciasta chce sie miec:)

Serek mieszamy z jajkiem i mąką.
Masa powinna mieć konsystęcje gęstej śmietany.
Smażymy na wolnym ogniu z obu stron na złoty kolor.
Mozna wrzucic starkoweane jablko badz banana:)

Placuszki można podawać posypane kakao czy cukrem.Badz polane dżemem,smietana na slodko, a dla mniejszych dzieci polane np. musem ze słoiczków.Pychotka i ekspresowe wykonanie:)
Do tego wariacje smakowe mozna bo glodki maja rozne smaki :)

zapomnialam dodac ze ja po zdjeciu z patelni odsaczam na papierze zeby mniej kalorii bylo:)



Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-23 15:17 przez elwira151.

CIEKAWE PRZEPISY

22 kwi 2010 - 17:23:39

Fajny pomysł:)
wypróbowałam i polecam:))Mozna na góre polac ulubionym jogurtem.
Przepis z innego portalu

Gwiazdeczki cynamonowe
Dla dziecka od: 10. miesiąca
- 1-2 szklanki mąki (ile się zagniecie)
- pół kostki masła
- pół szklanki cukru
- 2 żółtka
- 1-2 łyżeczki cynamonu lub przyprawy do piernika Sposób przyrządzania:
Masło wyjmij wcześniej z lodówki, by zmiękło. Posiekaj je z mąką i cukrem, dodaj żółtko, na koniec cynamon. Owiń folią, schowaj do lodówki na godzinę.
Odkrawaj kawałki, wałkuj placki grubości 3-5 mm. Wykrawaj ciasteczka foremkami w kształcie gwiazdek, choinek, serduszek.
Układaj na blasze wyłożonej pergaminem, smaruj rozmąconym żółtkiem, piecz w temp. 180°C, aż się lekko zrumienią (15-20 minut).



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-23 11:10 przez Ania23071982.

CIEKAWE PRZEPISY

15 maj 2010 - 10:15:18

SZARLOTKA NA LANYM CIEŚCIE

ciasto: 1szkl mąki wrocławskiej
1/2szkl mąki krupczatki
1/2szkl mąki ziemniaczanej
1szkl cukru
25dag margaryny kasi
1/2szkl mleka
4 jajka
2 łyżeczki proszku do pieczenia.
masa jabłkowa:
1 kg antonówek lub innych kwaśnych jabłek
1/2szkl cukru
2 łyżki bułki tartej
10 dag rodzynek
mielony cynamon i utłuczone gożdziki do smaku
tłuszcz do wysmarowania formy i bułka tarta
cukier puder do posypania.

wszystkie mąki wymieszaj z proszkiem do pieczenia i przesiej przez sito.margarynę z mlekiem i cukrem podgrzej na małym ogniu, aż składniki się rozpuszczą . ostudż. dodaj jajka i ubij mikserem na jednolitą i puszystą masę . stopniowo dodawaj mąkę cały czas ucierając . połowę ciasta przelej do posmarowanej tłuszczem i wysypanej bułką tartą formy . piecz 30-40 min w piekarniku nagrzanym do 160*c . przygotuj masę jabłkową: jabłka obierz, pokrój i stale mieszając rozgotój na małym ogniu . gdy masa będzie gładka, dodaj cukier, bułkę tartą, rodzynki i cynamon z tłuczonymi gożdzikami. na lekko zrumienione ciasto nałóż masę jabłkową, a na nią wylej reszte ciasta . wstaw do piekarnika i piecz 15-20 min . zimne ciasto posyp cukrem pudrem
ja cukrem nie posypuje ale i tak jest palce lizać:)

Autor: aandzik86

właśnie piekę tą szarlotkę,ciekawe jak mi wyjdzie?

_________________________________________________

CIEKAWE PRZEPISY

21 cze 2010 - 16:24:14

z racji tej ze sezon truskawkowy jeszcze trwa- super przepis na
sernik truskawkowy- łatwy , szybki i pyszny

Składniki na spód:

* 170 g ciastek zbożowych( ja dałam lajkonika)
* 70 g roztopionego masła

Ciastka pokruszyć blenderem lub przy pomocy wałka (wkładamy wtedy ciastka do mocnego woreczka i mocno uderzamy w nie kilkakrotnie wałkiem). Wymieszać z roztopionym masłem, by powstał mokry piasek.

Tortownicę o średnicy 20 cm wyłożyć papierem do pieczenia, masę ciasteczko wą wyłożyć na dno, wyrównać.

Składniki na masę serową:

* 500 g twarożku półtłustego lub tłustego zmielonego dwukrotnie
* 2 jajka
* 3 łyżki soku z cytryny
* 2/3 szklanki cukru (można dać mniej)
* 2 łyżki mąki ziemniaczanej
* 1 łyżka mąki pszennej
* 1 łyżeczka ekstraktu z wanilii ( nie miałam i robiłam bez)
* 300 g truskawek (mogą być zamrożone, wtedy nie rozmrażamy ich wcześniej)

Wszystkie składniki na masę oprócz truskawek zmiksować na gładko (jajka dodajemy w całości, nie ubijamy białek osobno). Masę wylać na przygotowany wcześniej spód. Truskawki, jeśli jest taka możliwość, pokroić na połówki, poukładać na górze masy, wciskając je lekko do sernika, by lekko ponad niego wystawały.

Piec w temperaturze 180ºC przez 60 minut
. Ostudzić, włożyć do lodówki na 12 h. Przed podaniem oprószyć cukrem pudrem.

Smacznego :)

ja mialam tortownice 26 cm średnice dlatego masę serowa podwoiłam i było super

CIEKAWE PRZEPISY

21 cze 2010 - 16:29:21

Pierogi w nalesnikach
szybkie ale pyszne , wystarczy zrobic farsz jak robicie na pierogi ruskie i zawinąc w nalesniki tak jak krokiety i opanierowac w jajku i bułce tartej i smarzyc ... moi domownicy uwielbiaja to danie!!!

CIEKAWE PRZEPISY

21 cze 2010 - 17:28:15

CIASTO UCIERANE INACZEJ( Z KASZĄ MANNĄ) :))
SKŁADNIKI !

2 jajka
1 żółtko
3/4 szklanki cukru (proponuję dać mniej, ciasto jest dość słodkie)
cukier waniliowy - 16g
1/2 kostki masła (125 g)
3/4 szklanki mleka
1,5 szklanki mąki
1 łyżka mąki ziemniaczanej
2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia
3 łyżki kaszy manny
1 łyżka octu (najlepiej owocowego)
Owoce: (dowolne) włączając mrożone, duże owoce najlepiej pocięte na małe paseczki.

Masło ubić z cukrem i cukrem waniliowym na puszystą masę. Dodać jajka, żółtko, wszystko dokładnie zmiksować. Dodać mąki wymieszane z proszkiem do pieczenia. Dolewać mleko, ciągle miksując. Dodać kaszę, ocet i wymieszać.

Ciasto wyłożyć do tortownicy o średnicy 26 cm, wyłożonej uprzednio papierem do pieczenia. Na górę wyłożyć owoce.

Piec około 40 minut w temperaturze 180ºC, do tzw. suchego patyczka. Polać lukrem (około 1/2 szklanki cukru pudru utartego z 1-2 łyżkami wody lub soku z cytryny). LUB cukrem pudrem:)

Smacznego :)
Magiczne ciasteczka
Składniki na ciastozły/i]
40 dag mąki tortowej,
12 dag cukru pudru,
1 margaryna,
1 łyżeczka proszku do pieczenia,
3 żółtka.

Wykonanie:
Dodatkowo: 1 słoik marmolady lub powideł śliwkowych, suszone wiśnie lub inne małe owoce świeże lub kandyzowane, cukier puder do posypania ciasteczek.

Z podanych składników zagnieść ciasto. Ciasto należy rozwałkować i wykrawać ciasteczka w kształcie koła: jedne pełne, drugie z wyciętym kółkiem. Ciasteczka pieczemy na złoty kolor. Po upieczeniu ciasteczka należy posmarować marmoladą i poskładać w następujący sposób: na dół pełne, na wierzch z wyciętym kółeczkiem. Gotowe ciasteczka należy posypać cukrem pudrem i udekorować np. suszoną wisienką lub innym owocem.
ANGIELSKA SAŁATKA COLESLOW

1/2 główki białej kapusty, 1 cebula, 2 marchewki, 1 zielona papryka, 1 łyżka soku cytrynowego.
Sos: 150 g majonezu, 1 łyżka soku cytrynowego, 2 łyżki śmietany, 1 łyżeczka cukru, sól, pieprz.
Z kapusty zdjąć wierzchnie liście. Marchewkę i cebule obrać. Paprykę przeciąć na pół, usunąć gniazda nasienne. Kapustę i marchewkę poszatkować na cieniutkie paseczki długości
4 mm. Paprykę pokroić na cieniutkie paseczki, a cebule drobno posiekac. Pokrojone jarzyny włożyć do miski, lekko posolić, skropić sokiem cytrynowym. Przygotować sos. Majonez wymieszać z sokiem cytrynowym i śmietana. Dodać sól, cukier i pieprz. Wszystkie składniki dokładnie rozetrzeć. Tak przygotowanym sosem zalać jarzyny i wstawić na 1 godz. do lodówki
Parówki inaczej ( f
Parówki inaczej ( f
Parówki inaczej ( f
Parówki inaczej ( f
Parówki ( Fajny sposób na kolacje)


SKŁADNIKI:
Ciasto: 25 dag mąki 125 g masłą 1 żółtko, sól Nadzienie: 4 łyżeczki musztardy 4 łyżeczki katchupu 8 cienkich parówek

Mąkę zagnieść na gładkie i elastyczne ciasto z dodatkiem pokrojonego na kawałki masła oraz z żółtkiem, szczyptą soli i 1 łyżką bardzo zimnej wody. Z ciasta uformować kulę, po czym włożyć ją na ok 1 godz. do lodówki. Po wyjęciu ciasto ponownie energicznie zagnieść i rozwałkować jak najcieniej na stolnicy posypanej mąką. Rozwałkowane ciasto pokroić na 8 kawałków tak aby zawinąć w nie parówki. Połowę kawałka ciasta posmarować katchupem a z drugiej strony wykrojonego kawałka musztardą. Pozostawić wolny brzeg dookoła, tak aby spokojnie zespoić ze sobą. Piekarnik nagrzać do 200 stopni C. Parówki owinięte ciastem położyć koło siebie na natłuszczonej blasze. Blachę wstawić do gorącego piekarnika na ok 25 min, aż ciasto ładnie się zarumieni. Podawać gorące. Jeśli wyjdzie ciasta więcej i nie chcemy robić wszystkich parówek możemy parówki tylko owinąć w ciasto i włożyć do zamrażarki.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-06-21 17:58 przez Ania23071982.

CIEKAWE PRZEPISY

21 cze 2010 - 20:16:03

RAFFAELLO


SKŁADNIKI· 4 - 5 paczek herbatników (40 - 50 dag) np. Petit Beurre lub 2 paczki krakersów ·
MASA· 2 i 1/2 szklanki mleka·3 żółtka· 2 łyżki mąki pszennej·3 łyżki mąki ziemniaczanej·1 paczka cukru waniliowego·1 szklanka cukru·30
dag masła roślinnego (w kubeczku)·około 20 dag wiórków kokosowych·można dodać spirytys do smaku ·wiórki kokosowe do posypania
PRZEPIS
W 1/2 szklanki mleka wymieszać żółtka oraz obie mąki i zmiksować. Pozostałe 2 szklanki mleka zagotować z cukrem i cukrem waniliowym. Dodać zmiksowane żółtka z mąką i ugotować z tego budyń. Masło utrzeć i dodać przestudzony budyń. Na koniec dodać wiórki kokosowe i spirytus. Wymieszać. Formę lub deseczkę wyłożyć papierem do pieczenia i układać ciastka herbatniki. Następnie nałożyć masę i znów herbatniki - tak, aby powstały 4 warstwy. Na wierzch wyłożyć masę i posypać wiórkami kokosowymi. Ciasto lekko przykryć folią aluminiową i włożyć do lodówki

CIEKAWE PRZEPISY

21 cze 2010 - 20:20:38

Sałatka makaronowa

Składniki:

* 1/2 kg makaronu muszelki (można też dać w zamian np. wstążki lub rurki)
* 2 czerwone papryki
* 1 długi ogórek
* puszka kukurydzy
* średnia cebula czerwona
* 200 g wędliny polędwicy w kawałku
* 100 g żółtego sera w kawałku
* 100 g pekinki
* 3 łyżki majonezu
* ząbek czosnku
* łyżeczka oliwy aromatyzowanej cytryną (opcjonalnie), można taką oliwę zrobić w domu.
* papryka czerwona
* sól
* pieprz czarny świeżo mielony

Makaron ugotować w dużym naczyniu we wrzątku zmieszanym z sola i cytrynową oliwą (lub zwykłą), uważając aby nie rozgotować. Pekinkę poszatkować, warzywa pokroić w małą kostkę, tak samo potraktować ser i polędwicę. Cebulę pokroić w krążki. Wymieszać wszystkie pokrojone składniki z osączonym makaronem i kukurydzą.

W osobnej miseczce wymieszać majonez z wyciśniętym ząbkiem czosnku, papryką, pieprzem i szczyptą soli. Wymieszać i skosztować ewentualnie doprawić wd. upodobań.

Gotowym sosem polać sałatkę i wymieszać (sałatka ma być jedynie lekko "otulona" sosem, nie powinno być go zbyt dużo).

Smacznego ;o)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Zagęszczanie mleka