Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

CIEKAWE PRZEPISY

30 mar 2011 - 20:56:50

moja corka ma 10 miesiecy i je wszystko :)w niedziele np.jadala rosolek co tez jest jej ulubiona zupka a potemroladke i kluseczki :)tak samo wszystko podawalam starszemu synowi .wiec moim zdaniem mozecie powoli wszystko im podawac w malych ilosciach ,zebysmakowaly roznych potraw.

CIEKAWE PRZEPISY

30 mar 2011 - 20:58:03

Moje dziecko tez je wszystko:) Tylko bez przypraw;)

CIEKAWE PRZEPISY

30 mar 2011 - 21:08:40

Szczerze mamy taki tryb życia że bardzo mało gotujemy w domu w tygodniu, dopiero w weekend mamy na to czas. Oczywiscie synek ma gotowane codziennnie specjalnie dla niego. Teraz znowu siedzę i myślę co mu jutro ugotować. Brak pomysłów niestety:(:(:(

CIEKAWE PRZEPISY

30 mar 2011 - 21:20:38

moja niunia jada jeszcze np. krupniczek, barszcz biały lub czerwony, i jarzynową zupke którą gotuje z mrożonek. Czasem też na szybkiego gotuje jej np. marchewkę, pietruszkę i zagęszczam zupkę kaszą manną.

CIEKAWE PRZEPISY

30 mar 2011 - 21:25:13

buraczki ugotowane i starte na grubo + masełko i trochę doprawione = hit:)) + ziemniaczki/ryż/kluseczki +mięsko kurze/wieprzowe:))

zupka z warzyw mrożonych "junior" :)) z kaszą kuskus lub makaronem:) pychota

CIEKAWE PRZEPISY

30 mar 2011 - 21:52:56

Mój synek co prawda trochę starszy (19 miesięcy) je wszystko to co my na obiad.Pamiętam że wcześniej uwielbiał makaron z brokułami:) Możesz podawać rybki na przemian mięsko z ziemniakami i surówka,różne zupy ,u nas na topie jarzynowa i pomidorowa:)

CIEKAWE PRZEPISY

30 mar 2011 - 22:05:17

Moja córcia ma 11 miesiecy i wszystko jej daje i ładnie zjada , nawet woli bardziej normalne potrawy niz mleczne.

CIEKAWE PRZEPISY

30 mar 2011 - 22:20:04

Witam mój synek je prawie wszystko tylko mniej przyprawione :
Najczęściej je zupy : rosół, pomidorowa, jarzynowa i ogórkowa
Drugie danie to co my tylko nie smażone ani ostre , uwielbia naleśniki,.piersi z kurczaka , rybę, sosy i gulasz itd.

CIEKAWE PRZEPISY

30 lis 2011 - 12:10:11

Witam

1)Czy któraś z Was ma może prosty, SPRAWDZONY przepis na WZ-tkę? Mój ex bedzie miał urodzinki i kocha Wzetki wiec postanowiłam mu ją upiec. Znalazłam parę przepisów na necie ale nie są sprawdzone. HELP LASKI

A 2 MOJE PYTANIE ODNOŚCIE PIEKARNIKA. jA MAM KUCHENKĘ ELEKTRYCZNA I POWIEM SZCZERZE NIE BARDZO WIEM JAK JĄ USTAWIĆ, ALBO MI EIS SPIEKA GÓRA, ALBO DÓL, A JAK BIORĘ NA JEDNO I DRUGIE TO JUŻ WSZYSTKO SIĘ SPIEKA. więc CZY WY TEŻ MACIE KUCHENKI ELEKTYCZNE? JESLI TAK JAK MACIE JE USTAWIONE GDY PIECZENIE

Z GÓRY DZIEKI:*:*

zweryfikowana
Posty: 1.568
Ostrzeżenia: 1/5

CIEKAWE PRZEPISY

30 lis 2011 - 14:10:05

To i ja swój dodam :)
Kotlety z piersi kurczaka
2 piersi pokroic w kostke
czosnek ( ząbek)
2 łyżki mąki
2 łyzki majonezu
sól pieprz wegeta 15 dag sera( zetrzec na oczkach)
wszystko razem wymieszac formowac w kotlety obtoczyc w bułce tartej i smażyć.

Polecam są pyszne :)

CIEKAWE PRZEPISY

19 sty 2012 - 22:28:13

Cytat
Milena84
Słuchajcie dzisiaj, po raz pierwszy zrobiłam placuszki,,PANCAKES,,-Rewelacja!Niestety nie udało mi się kupić syropu klonowego,ale wcinalismy z miodem,marmoladą truskawkową,sosem toffi,twarożkiem z rodzynkami:o)Polecam Tanio,szybko i Pysznie

Przepisów jest pełno,ja robiłam tak:
2 jajka
2szkl mąki
1/3 szkl,oliwy(lub oleju)
3 łyżeczki proszku do pieczenia(ale za drugim razem dam mniej bo za mocno czuć proszek)
3 łyżki cukru
1 cukier waniliowy
1 1/2 szkl maślanki
szczypta soli


Wszystko zmieszac do kupy,zamiksować,smażyć jak naleśniki
Smażyć bez oleju!
Smacznego!

Spróbowałam ten przepis i muszę przyznać, że są bardzo dobre i wyglądają tak jak na zdjęciu (no.. prawie ;)). Zamiast maślanki dodałam szklankę jogurtu waniliowego i pół szklanki mleka. Na słodko - pyychaaa. Polecam!

CIEKAWE PRZEPISY

19 sty 2012 - 23:40:59

takie pyszności że mniam,mnia...

CIEKAWE PRZEPISY

20 sty 2012 - 08:21:38

trojkonty francuskie z warzywami


Składniki
1 cebula
1 mała cukinia
3 łyżki papryki konserwowej
1 łyżka sezamu
3 łyżki jogurtu greckiego lub śmietany 18%
sól, pieprz
sok z połowy cytryny
opakowanie ciasta francuskiego 400-450 g
jajko do posmarowania gotowych kopert

Cebulę kroimy w kostkę i podsmażamy, dodajemy cukinię pokrojoną w kostkę i paprykę. Przyprawiamy. Skrapiamy sokiem z cytryny. Przez chwilę dusimy, żeby wszystkie warzywa zmiękły. Odstawiamy do ostygnięcia.

Cienko rozwałkowane ciasto dzielimy na kwadraty. Na środek każdego kwadratu wykładamy farsz.
Warzywa przykrywamy niewielkim kleksem jogurtu greckiego albo śmietany. Jajko roztrzepujemy i smarujemy brzegi ciasta, aby lepiej się skleiły.

Ciasto składamy po przekątnej. Gotowe trójkąty smarujemy jajkiem i posypujemy sezamem. Pieczemy w temp 200 stopni aż do wyrośnięcia i zrumienienia ciasta. Smacznego. Podajemy na ciepło albo zimno.
Pasta warzywna do chleba:

SKLADNIKI:


20 dag marchwi

15 dag pietruszki

15 dag selera

15 dag pora

10 dag cebuli

5 łyżek oleju

2 łyżki koncentratu pomidorowego

łyżeczka mąki ziemniaczanej

łyżka musztardy

pół łyżeczki cukru

sól,pieprz,papryka,natka piertruszki


Marchew,pietruszkę,seler zetrzeć na tarce na dużych oczkach. Cebulę i jasna część pora drobno pokroić.
Na rozgrzanym oleju krótko podsmażyć warzywa,dodać pieprzu,papryki i soli.
Wlać do podsmażonych warzyw około 3/4 szklanki wrzącej wody,przykryć i dusić do prawie całkowitego odparowania.
Dodać koncentratu pomidorowego oraz mąki ziemniaczanej z dwiema łyżkami zimnej wody,jeszcze zagotować.
Po zestawieniu z ognia paste przyprawić musztardą i cukrem,wystudzić.
Przełożyć warzywa do salaterki,przykryte przechowywać w lodówce.
Pasta jest najsmaczniejsza następnego dnia.
Przed podaniem posypać zieleniną.
Moja ulepszona wersja to taka ,że dodaję do tej pasty ugotowany ryż lub tuńczyka odsączonego z zalewy.
ryz na slodko w piwku:

skladniki:

Ryż w zależności od pojemności zołądka(3/4 woreczka na osobę)
Parówki/kiełbaski - najlepsze są paróweczki grube
1/2 Papryki czerwonej
2x Cebulka - w zależności od wielkości
Piwo - najlepsze w puszce
Ostry Ketchup
przecier pomidorowy
duża patelnia + olej

Gotowanie, aby zaoszczędzić cenny czas należy zacząć od wstawienia i ugotowania ryżu. W momencie gdy ryż będzie troszkę twardawy należy go odcedzić.
Następnie pokroić 2 paróweczki w drobne kawałeczki i wrzucić na rogrzaną patelnie! Cebulkę i paprykę pokroić jeszcze drobniej i dorzucić do smażących się paróweczek. Jeśli ktoś lubi ostre potrawy to będzie to idealny moment na doprawienie, najlepiej ostrą papryką w torebce lub pieprzem krajeńskim (tylko nie przesadzajcie - czkawka murowana)
Gdy cebulka już nam zmięknie a paróweczki nabiorą ładngo kolorku (ładny to nie spalony), będzie to pora na wrzucenie ryżu! Gdy już ryż będzie w środeczku należy dodać przecieru pomidorowego (nie za dużo),następnie wszysko ładnie wymieszać i odczekac az ryż nabierze soczystego koloru. Można również jeszcze wszystko doprawić tym co mamy pod ręką,słodka papryka lub inne ostre przyprawy.W między czasie można dolewać sukcesywnie piwka na patelnie az ryż wsiąknie piwko...smażyć ryż należy około 3-5 minut, jeśli w tym czasię nie dodacie całego piwka należy je jak najszybciej wypić żeby poprawić trawienie załądka (można np podczas jedzenia ryżu)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-20 08:25 przez aniolekkk777.

CIEKAWE PRZEPISY

12 kwi 2012 - 13:35:09

ŁOPATKA DUSZONA W CEBULI - przepyszny soczysty pomysł na niedzielny obiad !

SKŁADNIKI: na 4-6 porcji
* ok 800 g łopatki wieprzowej
* 800 g cebuli
* 10 plastrów boczku wedzonego
* 4 ząbki czosnku
* majeranek
* sól i pieprz


PRZYGOTOWANIE:
Mięso kroimy w nie za cienki plastry. Czosnek w płatki.
Mięso doprawiamy z obu stron solom i pieprzem, obkładamy czosnkiem, posypujemy dość sporą ilością majeranku.
Przekładamy do naczynia i zostawiamy w lodówce na ok 1 h
Cebule kroimy w piórka.
Brytfankę do pieczenia wykładamy od spodu boczkiem, przykrywamy warstwą mięsa wcześniej doprawionego.
Posypujemy warstwa cebuli.( Tutaj możemy dodać trochę kolorowego pieprzu w ziarnach.)
Układamy znów mięso, zasypujemy resztą cebuli, posypujemu majerankiem, przykrywamy boczkiem.
Zakrywamy brytfankę pokrywą i wkładamy do piekarnika rozgrzanego do 160st C na 1h.
Pod koniec podnosimy trochę temperaturę i smacznego !

P.S Łopatkę można zastąpić karczkiem :)

CIEKAWE PRZEPISY

17 kwi 2013 - 23:33:24

Dzielę sie tym przepisem, bo niedawno dopiero dowiedziałam sie, że coś takiego można sobie samemu w domu zrobić.

* 75 ml syropu typu paola (jeśli chcemy otrzymać różowe słodkości- malinowy, czerwone- wiśniowy, truskawkowy itd.)
* 30 g wody (ok.30 ml) + 3 łyżki
* 12- 15 g żelatyny
* 170 g cukru
* odrobina cukru z wanilią lub ekstraktu :)
* szczypta soli
Mieszamy żelatynę z 3 łyżkami wody i łączymy. Syrop, wodę, cukier zagotowujemy. Do gorącej mieszanki dodajemy sól i ekstrakt lub cukier z wanilią, wlewamy ją do żelatyny i miksujemy przez 5-10 minut. Potem przelewamy do formy wyłożonej papierem do pieczenia i spryskanej tłuszczem w sprayu (lub mąką ziemniaczaną [dość dużo]). Odstawiamy na ok.2 godziny w chłodne miejsce, a potem tniemy nożyczkami na kwadraty i obtaczamy w mące ziemniaczanej i cukrze pudrze.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Niedobór żelaza u niemowlęcia