Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wymioty i biegunka

26 lis 2009 - 14:44:24

Rotawirus
Z ręki na rękę

Szczególnie narażone na zakażenie rotawirusem są dzieci od 6. miesiąca do 2. roku życia. W pierwszym półroczu chroni malca niedojrzały jeszcze przewód pokarmowy i przeciwciała, otrzymywane z mlekiem matki. Kilkulatki zwykle przeżywają zakażenie tym wirusem łagodniej niż maluchy.



Gdy wirus atakuje

Na początku choroby dziecko zwykle ma podwyższoną temperaturę (ok. 38°C). Potem następują gwałtowne wymioty i biegunka - nawet ponad 10 stolców na dobę. Są one luźne, wodniste, zielonożółte, tryskające i poza zupełnie wyjątkowymi sytuacjami nie zawierają krwi ani śluzu. Dziecko traci ogromne ilości płynów i elektrolitów, staje się słabe, senne.

Bardzo szybko może dojść do groźnego dla zdrowia odwodnienia. Jego objawy to: zapadnięte ciemiączko, suche, spierzchnięte, karminowe usta, zapadnięte gałki oczne, zgaszone, matowe oczy, płacz bez łez. Jeśli w dodatku niemowlę nie zmoczyło od trzech godzin pieluszki (zaś starsze dziecko nie zrobiło siusiu od 6 godzin), a uchwycona dwoma palcami skóra na jego brzuchu tworzy fałd, który się nie rozprostowuje nie ma wątpliwości, że to odwodnienie.

Ja na twoim miejscu pojechałabym do szpitala jak na mój gust za mało pije i sie odwodni lepiej spanikować aniżeli potem żałować bo może coś złego się stać

Wymioty i biegunka

26 lis 2009 - 15:13:07

Mój synek teraz ma takie objawy do tego gorączka 38,6 wezwałam lekarza do domu i okazało się że zaraził si od córci i ma grypę tylko mocno ją przechodzi i przepisał mu 2x2,5ml.Clemastyna i 2x5ml.Bactrim a córci dołożył z kolei następny antybiotyk jeśli objawy nie będą łagodniejsze radziłabym iść do lekarza jeszcze raz bo dzieci bardzo szybko się odwadniają jedzenie przy tym nie jest takie ważne ważniejsze jest to żeby pił życzę szybkiego powrotu do zdrowia

zweryfikowana
Posty: 379
Ostrzeżenia: 2/5

Wymioty i biegunka

26 lis 2009 - 15:18:06

Cześć.
Mój synek ostatnio strasznie wymiotował.W aptece kupiłam Diphergan(na receptę),i już po jednej dawce jak ręką odjął.

Pamiętaj tylko że przy wymiotach nie wolno podawać jest ciepłego picia.Mleko odstaw i zastąp np.kleikiem lub kaszką ryżową,na wodzie.Na biegunkę to smekta.
Mój jak wymiotował,to nic nie jadł od kąd zwymiotował drugi raz tzn.od 18 ,to zjadł dopiero rano kaszkę ryżową na wodzie.

Jeśli masz możliwość to skontaktuj się z lekarzem i podpytaj o ten diphergan(difergan0.Polecam bo działa od razu.Przetestowaliśmy go tydzień temu

Wymioty i biegunka

26 lis 2009 - 15:23:59

moja mała miała to samo i wylądowałyśmy w szpitalu i pielęgniarka nam radziła żeby robić jej malutkie porcje kaszki na mleku, takie dla najmłodszych dzieci i dawać co jakiś czas po parę łyżek dosłownie. a pićku też nie całe 100 ml tylko po łyczku albo kilka łyżeczek, wtedy nie powinien wymiotować. mojej małej pomogło

Wymioty i biegunka

26 lis 2009 - 16:00:52

jeszcze tak mi się przypomniało, taki mało znany sposób żeby zobaczyć czy dziecko się nie odwadnia. przyciśnij mu do małego paluszka u rączki do samej opuszki swój palec aż zrobi się biały, jeśli w miarę szybko odzyskuje kolor to wszystko ok, jeśli bardzo powoli to się pakuj i do szpitala bo wtedy niestety konieczna kroplówka. ale nie martw się na zapas, zwykle nawet rota szybko przechodzi. a jeśli masz siedzieć w domu i się martwić to lepiej idz do lekarza, wtedy przynajmniej masz pewność. szybkiego powrotu do zdrowia życzę

Wymioty i biegunka

26 lis 2009 - 16:05:04

u nas właśnie wczoraj pojawiła się gorączka 39 st, ale tylko dobę nas trzymałai ból brzuszka, biegunka, obstawiam grypę jelitową, byłyśmy u lekarza, zalecił lakcidofil, smecta a ja podaje lacidolc i nurofen na temp, dzisiaj mała zdrowa. Pierwszy raz przechodziłyśmy tragicznie, a było to wiosną, mała przez ręce leciała ale doiła pierś i to uratowało nas od szpitala. najważniejsze to nawadniać jak trwa dłużej niż trzy dni to lepiej do szpitala lecieć.Bo ja drugi rtaz tego przechodzić bym nie chciała,trzymało małą 7dni. A teraz dzięki Bogu tylko dobę.Wszystko zależy od rodzaju wirusa, i od organizmu dziecka. Mówią, że najgorzej pierwszy raz jak złapie, każdy kolejny łagodniejszy i w naszym przypadku to by się sprawdziło.

Wymioty i biegunka

26 lis 2009 - 16:11:39

Julia nie wymiotowała ale miała ponad 40 gorączki i niczym nie mogliśmy zbić, 2 razy na izbie przyjęć byliśmy w końcu dostaliśmy fajny antybiotyk taką zawiesinę do zrobienia coś na s, kurde nie pamiętam a opakowanie wyrzuciłam ale następnego dnia gorączka spadła do 38

Wymioty i biegunka

26 lis 2009 - 16:25:09

Mój Karol nie ma w ogóle gorączki. pije i to najważniejsze:) już lepiej,tzn przynajmniej nie czysci go ani nie wymiotuje po kazdym piciu.

Wymioty i biegunka

26 lis 2009 - 16:38:09

No to jak pije to najważniejsze.tak jak dziewczyny mówiły po trochu ale bardzo często nawadniaj..a to ,że nie je nie przejmuj się i jak skonczy się choroba to dietka:)czyli malutko,leciutko(ryż,marchwianka)
Wracaj maluchu do zdrowia!

Wymioty i biegunka

26 lis 2009 - 16:40:27

Witaj moja coreczka tez tak miala wpierwszy dzien już została w szpitalu cowypila to wymiotowala.wten samdzien dali jej kroplówke po 3 dniach wyszla do domku

Wymioty i biegunka

26 lis 2009 - 17:30:45

Tez polecam nifuroksazyd i dużo pic ( nawet po łyżeczce co minutę, tak mi kiedyś zalecił lekarz).Życzę zdrówka ;-))

Wymioty i biegunka

26 lis 2009 - 21:45:51

Dziękuję pewnej dziewczynie która poleciła mi dawanie mu pić na spaniu:) sprawdziło sie doskonale.na noc zjadł pare chrupków kukurydzianych i usnął a na spaniu dałam mu pić lek z herbatką wypił 110ml. mam nadzieje ze jutro bedzie już lepiej..:) Dzięki Wam za rady:)

Wymioty i biegunka

28 lis 2009 - 20:13:01

Wiecie co,u mnie wszyscy w domu chorzy-babcia,dziadek,potem teścia i tesciowa łapło a teraz mąż i szwagier tylko on nie ma biegunki tylko miał tak wysoka goraczke ze stracił przytomnosc. to jest jakas paranoja! wszyscy oprócz mnie zdychają i co 5 minut na ubikacji.. ciekawe czy mnie to minie czy dopiero przede mną.

A synek poczucie humoru ma super,zywy jak zawsze tylko nie chce jesc a kupkę dzis 7 zrobił. nic kompletnie nie chce-zaciska buzie i nie otworzy.

Wymioty i biegunka

28 lis 2009 - 20:56:24

Typowa wirusowka. Malemu podtykaj cos co zawsze lubil, moze sie skusi?:-) deserek, danonka. Najwazniejsze, ze doszedl do siebie i pije:-) 3mam kciuki za Ciebie bys sie uchronila od wirusa!:-) Pozdrawiam.

Wymioty i biegunka

28 lis 2009 - 21:08:42

próbowałam wszystko co zawsze chętnie jadł.nie chce nic. a ja już nie mam sił po prostu..

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Gronkowiec złocisty