Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

tomografia głowy u dziecka

13 lis 2009 - 14:26:14

Witam:-)) Jestem nowa mamą na szafce jednak mam problem i może wy będziecie umiały mi pomóc. Czy któraś z was miała robiony tomograf głowy? albo wasze dzieciatko? na czym ono polega i co wam wyszło po nich? Pytam ponieważ rodzinny lekarz stwierdził u Lauruni asymetrię źrenic i dał skierowanie na pilna konsultację z okulistą dziecięcym. Tam wyszło ze niusia ma 1-no oczko juz 3x słabsze od drugiego ale to inna historia,a jeśli chodzi o asymetrię to lekarka stwierdziła ze to nie jest działka bo z oczkami nic się nie dzieje i to musi byc cos z neurologiem wspólnego. Więc kolejne skierowanie do neurologa. Trafiliśmy na specjalistke i po zbadaniu i długim wywiadzie dała skierowanie na oddział do szpitala i zrobienie tomografi główki niusi.

tomografia głowy u dziecka

13 lis 2009 - 14:45:41

Witaj nie musisz się bać tego badania ja byłam ze swoim synkiem musieliśmy się stawić do szpitala zdrowi dzień przed badaniem i na drugi dzień po badaniu już byliśmy w domciu badanie robi się takim małym szkrabkom pod narkozą bo nie uleżały by bez ruchu i trwa zaledwie 10-15min. po tym dziecko jest przewożone na oddział tak zwany po operacyjny w tym czasie dziecko się wybudza trwa to do około 3 godz. w tym czasie mama ma czas dla siebie do podania narkozy i uśnicia dziecka możesz przebywać a potem do momentu wybudzenia już nie ja teraz czekam na rezonans magnetyczny dla synka bo jest dokładniejszy w tomografii komputerowej mojemu synkowi wyszło niedotlenienie mózgu w części czołowej i rezonans ma sprawdzić jak duże jest pozdrawiam i życzę dużo zdrówka

tomografia głowy u dziecka

13 lis 2009 - 14:50:47

A powiedz mi jak trafiliście do szpitala? tzn co się działo ze poszliście na te badanie?

tomografia głowy u dziecka

13 lis 2009 - 15:11:54

życzę zdrowia i oby było ok bo takie badanie to poważna sprawa jeśli lekarz daje takie skierowanie :(

tomografia głowy u dziecka

13 lis 2009 - 15:30:46

Cytat
karola81
A powiedz mi jak trafiliście do szpitala? tzn co się działo ze poszliście na te badanie?
Mój synek ma różne ataki i wykrzywia dziwnie rączki i właśnie przez te ataki trafił do szpitala a skierowanie dostaliśmy od neurologa miał wtedy 11 miesięcy nie jest tak źle tylko po narkozie był jak nakręcony ale to mija po jakimś czasie

tomografia głowy u dziecka

13 lis 2009 - 18:51:20

Dzieki..my mieliśmy szczęście że szybko lekarz to zauwazył i kolejni specjaliści byskawicznie nas przyjmowali.Nawet szpital nie kazał czekać choc wiadomo że na tomograf długo sie czeka. w poniedziałek mamy się stawić rano tak by do 10 zrobic wszystkie badania. Mam nadzieję ze wszystko wyjdzie dobrze.:-)
A wam Kasiuniu zyczę by wyniki były możliwie najlepsze:-)

tomografia głowy u dziecka

13 lis 2009 - 19:28:46

Cytat
karola81
Dzieki..my mieliśmy szczęście że szybko lekarz to zauwazył i kolejni specjaliści byskawicznie nas przyjmowali.Nawet szpital nie kazał czekać choc wiadomo że na tomograf długo sie czeka. w poniedziałek mamy się stawić rano tak by do 10 zrobic wszystkie badania. Mam nadzieję ze wszystko wyjdzie dobrze.:-)
A wam Kasiuniu zyczę by wyniki były możliwie najlepsze:-)

Dziękujemy wam również życzymy tego samego i trzymam kciuki za was daj znać jak już będziecie po badaniach jak poszło :)

niezweryfikowana
Posty: 92
Ostrzeżenia: 2/5

tomografia głowy u dziecka

13 lis 2009 - 19:35:19

Mój synek miał rezonans ponieważ miał i ma bezdechy nocne, trzeba byli sprawdzić czy nic się złego przez to nie dzieje. To nic złego lekka narkoza, mój synek miał 1,10/12 nawet nie wiedział kiedy podłączono mu wenflon

tomografia głowy u dziecka

15 lis 2009 - 09:45:02

We wtorek jak wrócimy ze szpitala to napewno napiszę co i jak..Niusia jak się urodziła to miała niedotlenienie i może to też ma cos wspólnego z jej problemem..No nie wiem.zobaczymy. Nie chce sie martwic na zapas choć wiadomo ze łatwo jest tak powiedziec..

Dziewczyny jutro jedziemy do szpitala podpowiedzcie mi co powinnam ze soba zabrac bo pojęcia nie mam a nie chciałabym nie zabrac czegoś co okaże się potrzebne..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-11-15 19:25 przez karola81.

tomografia głowy u dziecka

09 lis 2022 - 19:22:47

Oczywiście samo wykonywanie takich badań jest świetną opcją i ja jeszcze chcę wam powiedzieć, że dla mnie bardzo ważną sprawą jest to aby wiedzieć również gdzie można wykonać w Blachowni takie badania. Udało mi się ustalić, że właśnie w https://goo.gl/maps/aRajFSXxZksGfrDC7 jesteśmy w stanie wykonać pełną diagnostykę obrazową.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ospa