Obecnie rozmawiamy o:

prawidłowa waga

gorący temat

dieta przy cukrzycy

3 minuty temu

motywacja na diecie

37 minut temu

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

jak odstawic dziecko od piersi???

16 sie 2010 - 17:14:28

Pomaga picie szałwi bo hamuje laktacje-moja córcia przyjęła do wiadomości że mleczko w piersiach się skończyło i odbyło się bez histerii :)

jak odstawic dziecko od piersi???

16 sie 2010 - 17:22:28

aż dwa lata...o krcze....nie wyobrażam sobie, że miałabym karmić mojego 16 miesięcznego dużego synka piersią...hehe
A tak poza tym to moja koleżanka oduczyła córcie karmienia piersią zostawiając ją na 4 dni z babcią....zupełnie zapomniała i przeszła na mleko z butelki bez problemu

jak odstawic dziecko od piersi???

16 sie 2010 - 17:55:07

ja córeczkę karmiłam też prawie 2 lata i "konsekwencja" nie dała rady
po tygodniu płaczu histerii i nieprzespanej ani jednej nocy ja dałam spokój
gdy znowu nabrałam siły na oduczanie, posypałam pierś solą- tylko warunek nie może być pogryziona, bo mama z bólu sie zwijać bedzie
moja niunia spróbowała raz i od razu powiedziała cyci bdziam bdziam co oznacza ze niedobry
potem gdy przy zasypianiu zawolala zrobilam to samo
i tak po dwoch probach pozegnalysmy sie z cysiem
na maluszka trzeba znalezc sposob
dla mnie konsekwentne odmawianie nie zawsze jest dobre
male dziecko tez umie byc uparte !!!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-08-16 17:56 przez salatka.

jak odstawic dziecko od piersi???

16 sie 2010 - 19:40:20

ja tez wlasnie odtawilam moja myszke i juz od 3 tygodni zasypiamy bez cycusia.
zrobilam to stopniowo czyli gdy skonczyla rok zabralam jej karmienia w dzien czyli 2- i zostalo tylko na noc i tak po 1,5 miesiacu gdu juz sie przyzwyczaila zabralam cycusia na zawsze- nie protestowla, usupialam ja tak jak po poludniu , dostala mleczko w butelce, i lezy kolo mnie na lozku i po10 min zasypia.
Nie powiem pierwszego dnia usupilam ja 1,30 H drugiego rekord 4 h ale kolejne dni to juz codziennie coraz mniej i teraz wystarczy ze jej powiem ze idziemy aaaa a ona juz sie kladzie kolo mnie .:0

natomiast moze pomoze zaklejenie piersi plastrami- u mojej kolezanki sie udalo, powiedziala malej ze cycusie sa chore i maja plasterki i udalo sie :0
zycze powodzenia i wytrwalosci, ale jest jeden podstawowy warunek to TY musisz byc pewna i zdecydowan ze chcesz ja odstawic bo inaczej dziecko to wyczuwa i wykorzystuje. u mnie w obu przypadkach poszlo bezbolesnie. aha a wnocy gdy sie obudzila do karmienia to dalam jej wody z butelki, 2 lyki i spi po 2 nocach z woda juz sie nie budzi i przesypia 12 h

jak odstawic dziecko od piersi???

16 sie 2010 - 19:55:46

jestem pewna na 100 %, ale boje sie ze jak bardzo bedzie plakac to wkoncu ulegne chociaz wiem ze nie powinnam, dzisiaj zaczynam... kupiłam bandaż, mam musztarde, zabandazuje sie i powiem ze cucusie są chore zobaczymy jaki bedzie efekt, butla już przygotowana... mam nadzieje ze nie bedzie tak zle, to madra dziewczynka juz ja stopniowo "przygotowywałam" bo mowiłam ze cycusie sa chore i pojda do lekarza a ona kiwała głową ze ok wiec przedemną 1 próba :)

jak odstawic dziecko od piersi???

16 sie 2010 - 21:12:24

w takim razie powodzenia i czekamy na relację:)

jak odstawic dziecko od piersi???

16 sie 2010 - 21:32:02

tak jest czekamy na wiesci jak poszlo:)

jak odstawic dziecko od piersi???

16 sie 2010 - 21:41:01

mojego synka tez odstawiałam jak miał skonczyc 2 latka,on ssał bardzo czesto,wiec najpierw w dzien nie dostawał ,jak sie przyzwyczaił dopiero wieczorem tez zaprzestałam ,ale zamiast tego oczywiscie butelka z piciem troche płakal ale mówilam ze nie ma juz mleczka w cycusiu i jest picie.protestował ale w koncu zaczal pic z butelki.w pierwszych tygodniach pił po kilka razy w nocy z tej butelki,nad ranem czasem dawałam mu possac ale przez sen takze niewiem czy pamietał ze ciagał ale musiałam bo własnie ze wzgledu na zastój w piersiach . Potem juz pil picie tylko raz o 5 rano,teraz bedzie mial na jesien trzy latka a juz dawno przesypia całe noce bez budzenia sie.odstawilam go delikatnie od piersi ,a laktacja sama ustała,coraz mniej ssał i mleczka coraz mniej było.zycze powodzenia

jak odstawic dziecko od piersi???

16 sie 2010 - 21:46:33

jak narazie jakos idzie, mała jeszcze nie spi wiec boje sie ze przed spaniem bedzie najgorzej, narazie popija z tej butelki bo z męzem jej zachwalamy ze to nowy cycus, posmarowałam musztarda mała mowi fujjj i raz spróbowała i mowi ze ostre... mam nadzieje ze nie bedzie tak zle, pewnie dam jej nad ranem jak bedzie sie domagac przed snem zeby troche zeszło mleka i nie zrobił sie zastoj

jak odstawic dziecko od piersi???

16 sie 2010 - 21:51:07

nie daj jej tylko sama odciagnij. Mi w drugiej dobie po odstawieniu troche mleka naplynelo cycki gorace lekko twarde, ale odciagnelam do szklanki uwaga cale 60 ml hehehe ale to wystarczylo juz wiecej nie musialam z nimi nic robic, a mleczko rano podalam malej w butelce....mniam...mniam. aha a cyce -zrobilam zimny prysznic na nie, i mialam jednego strego liscia kapusty to go pogniotlam i na chwile oblozylam --POMOGLO. nic wiecej nie robilam ,a cycorki wrocily do normy:)

jak odstawic dziecko od piersi???

16 sie 2010 - 22:10:12

no i mała cwaniara pomyslała i kazała mi cyca myć... jak powiedziałam ze już myłam to zaczeła beczeć, teraz maż ją kąpie bo na dodatek chodzi spac ok 23, pewnie jak wyjdzie z wanny to dalej bedzie sie upominać

jak odstawic dziecko od piersi???

16 sie 2010 - 22:12:17

hehehe, nie bedzie lekoo hehehe, ale musisz wytrzymac:):):)
trzymam kciuki:)

jak odstawic dziecko od piersi???

16 sie 2010 - 22:46:50

a nie wiecie jal długo po zaprzestaniu karmiena pokarm powinien się utrzymywać???? bo ja przestałam karmić gdy syn miał 9 miesięcy, teraz ma rok i 4 miesiące a ja nadal mam pokarm. to już ponad pół poku, piersi oczywiście dużo mi zmalały i mie widać ani nie czuć w dotyku że mają pokarm ale gdy zduszę sutek to leci mleczko..... jak długo jeszcze?

jak odstawic dziecko od piersi???

16 sie 2010 - 22:58:10

niby do 6 mcy powinien zaniknac, ale nawet dlugo po tem może cos z nich wypłynąć jak ściśniesz sutka:)

jak odstawic dziecko od piersi???

16 sie 2010 - 22:58:26

niby do 6 mcy powinien zaniknac, ale nawet dlugo potem może cos z nich wypłynąć jak ściśniesz sutka:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Allergoff-kto stosował ?