Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

jak odstawic dziecko od piersi???

12 paź 2009 - 10:14:53

dziewczyny proszę o pomoc!!! mój synek ma już 17 miesięcy i chciałabym go odstawic od piersi. Mam mleko i uwielbiam go karmić ale chodzi o to ,ze strasznie mnie gryzie przy jedzeniu i to robi się już meczące. tak poza tym to już je wszystkie "dorosłe " posiłki,
Jak wy oduczałyście się karmić??
I podawać mu wtedy inne mleko??

żadna z mam nie miała takiego problemu??



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-09 20:59 przez moderator.

jak odstawic dziecko od piersi???

12 paź 2009 - 11:02:38

Ja odstawiłam swojego synka w 11-tym miesiącu. Najpierw przestałam dawać Mu pierś w dzień i karmiłam Go wyłącznie w nocy,kiedy się obudził (a budził się dwa razy w nocy). Następnie zamieniłam Mu pierś na mleko sztuczne i dawałam butlę kiedy się budził. U nas okres odstawiania trwał bardzo krótko i przyznam szczerze,że nie miałam z tym żadnych problemów. Bardzo szybko zapomniał o cycuniu. Być może spowodowane było to tym,że był stosunkowo mały. Ponadto nigdy nie zaakceptował smoka (ale bywa,że dzieci potrzebują takiego zamiennika po odstawieniu od piersi).
A co do Twojego pytania odnośnie podawania innego mleka po odstawieniu,to Twój synek rośnie,a Jego organizm (m.in. i kości) potrzebuje źródła bogatego w wapń i witaminy. Dlatego powinnaś poradzić się pediatry jakie rozwiązanie dla Was będzie najlepsze.
Mój synek oprócz normalnych posiłków dostaje 1-2 butelki mleka (210 ml) dziennie,a często rano na śniadanko wcina kaszkę.

jak odstawic dziecko od piersi???

12 paź 2009 - 11:02:57

Powoli stopniowo coraz mniej przystawiamy do piersi.zamiast pierś dajemy jedzonko.A skoro maluszek sie upiera trzeba go czyms zająć,odwrócić uwagę.no niestety musimy być cierpliwe,to długa i niełatwa praca.Mam trzech synów,pierwszego karmiłam półtora roku i sam pierwszy powiedział że cycia be...drugiego karmiłam niestety aż trzy i pół roku.Musiałam się niezle napocić.Pomógł dopiero płyn przeciw obgryzaniu paznokci.Skraplałam na brodawki ,początkowo syn się denerwował aż w końcu udało się oduczyć.Trzeci ma 19 mcy i własnie mam zamiar oduczyć go tym sposobem gdyż widzę że inne sposoby nie poskutkują :-) Jest smakoszem i w nocy sam obsługuje bar mleczny :-D

jak odstawic dziecko od piersi???

12 paź 2009 - 11:03:07

Mój syn sam odstawił pierś w wieku 10miesięcy,gdy zaczęły mu iść górne zęby. Próbowałam odciągać pokarm i dawać mu z butelki,jednak nie chciał jeść...bardzo chciałam go karmić nadal,bo to taka świetna więź między nami :) Mój syn nie chciał pić żadnego mleka modyfikowanego, wymiotował po każdej próbie podania. Za to uwielbiał kaszkę dla alergików NESTLE SINLAC. W ciągu dnia jadł "dorosłe" jedzonko, a na noc dawałam mu kaszkę i przesypiał calutką noc...

Natomiast moja koleżanka karmiła syna do 2 roku życia,za nic w świecie nie chciał "odejść" od piersi.Dla niej to była katorgia,nocne budzenie się,bo maluch chciał ssać cyca (nie tyle że był głodny,tylko po to żeby poczuć tą bliskość,bo pociągnął 2 razy i zasypiał), bardzo męczące dla niej to było,bo on potrafił budzić się co 2h-3h w ciągu nocy.W trakcie dnia zapominał o "cycu". Pewnego dnia znaleźli się w szpitalu (rotawirus synka) i tam odstawili pierś. Z dnia na dzień zapomniał o "cycu" i od tej pory nawet nie zapytał o cyca :)

jak odstawic dziecko od piersi???

12 paź 2009 - 12:41:39

moja córeczka też sama się odstawiła od cycusia gdy miała 7 miesięcy, dostała na przeziębienie antybiotyk po którym miała mlekowstręt.
nie chciała więc pić przez miesiąc żadnego mleka.
po miesiącu dałam jej mleko od krowy-mieszkam na wsi więc z zakupem takiego mleka nie miałam problemu, ale córka w dzień nie piła wogóle mleka tylko w nocy-wypijała wtedy nawet do 1 litra przez noc :)
a po ukończeniu roczku przestała pić wogóle mleko, od tej pory jada przetwory mleczne-serki, jogurty i budyń.

jak odstawic dziecko od piersi???

12 paź 2009 - 15:42:35

właśnie mój mały nie przepada za serkami i jogurtami i nie wiem czy będzie chciał pić sztuczne mleko

jak odstawic dziecko od piersi???

17 paź 2009 - 15:36:55

Ja jestem własnie w trakcie odstawiania.Na poczatku przestałam karmic w dzien tylko w nocy dostawał cycy (potrafił budzic sie 5 razy).I w koncu nadszedł ten dzien kiedy stwierdziłam ze najwyzsza pora odstawic(moj synek ma 16 miesiecy).Uwazam ze spełniłam sie jako matka a i mały dostał wszystko to co potrzeba.I tak przeszedł dwie ostatnie noce bez cycy.Co prawda budził sie w nocy i wołał cycy ale ja mu wtedy daje picie(wode) i smoczka.Nie było strasznej tragedii o jakiej ja myslałam ze bedzie bo moj synek cycy kochał najbardziej ze wszystkiego!!!!!!!!!!!!Trzymam kciuki za Ciebie i za wszystkie mamusie ktore sa jeszcze przed odstawieniem!!!!!!Pozdrawiam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-17 15:39 przez kata25.

jak odstawic dziecko od piersi???

17 paź 2009 - 22:18:59

Dzięki za ten wątek. Ja z odstawianiem jeszcze czekam (synek ma dopiero 7 miesięcy) ale na samą myśl o próbach dostaję gęsiej skórki. A to dlatego, że synek traktuje mnie przez ostatnie 2 miesiące w nocy trochę jak smoczka (a do "prawdziwego" smoka nie może się przekonać). W dodatku śpi z nami bo na początku tak często ssał w nocy, że padałam na nos od wstawania co godz. I tak zostało, że śpimy razem i maluch budzi sie średnio 2-3 razy na ssanko, w tym tylko raz na takie jedzonkowe. Ciekawa jestem czy któraś z Was też tak ma/miała i jak bardzo to utrudniło odstawianie. Jak sobie poradziłyście?

jak odstawic dziecko od piersi???

03 kwi 2010 - 23:20:27

Mój Synek ma juz ponad 7 miesięcy i chciałabym Go odzwyczaić już w wakacje tylko proszę mnie tu nie linczować bo nie chce karmic do kilku lat, to jest jednak uwiązanie a nie wiem może chciałabym wrócić w końcu do pracy... ja wiem że mleko matki jest najzdrowsze ale wydaje mi sie, że takie długie karmienie jest niepotrzebne, niektóre dzieci od razu sa na butelkach i zdrowsze od tych na cycu:) myślę, że później bedzie tylko gorzej z odstawieniem, najbardziej boję się wieczora, Mały zasypia przy cycu- jak poradziłyście sobie z odstawieniem? dodam że mój Synek nie toleruje ani butli ani smoczka,,,

jak odstawic dziecko od piersi???

04 kwi 2010 - 19:47:44

spróbuj wypic melko z czosnkiem,powinno zadziałac:)

jak odstawic dziecko od piersi???

04 kwi 2010 - 21:27:04

Mój synek ma 8,5 mies. i też nie akceptuje smoczka ani butleki wiec Cie rozumie.Też zastanawiam sie nad odstawieniem ale daje mu jeszcze miesiąc czasu na to.Cóeczke też skończyłam karmić piersią jak miała jakieś 9-10 mies. i myślę że to dobra pora,bo pózniej jest coraz trudniej z tego co słyszałam.Ja akurat trafiłam wówczas na dobry moment bo córeczka była przeziębiona i nie chciałą za bardzo mleka.I po kilku nocach zaczeła przesypiać całe noce a o cycusiu zapomniała:)
Obecnie synuś z piersi pije tylko rano po przebudzeniu,potem koło 16-17 też troszke napije sie, noi w nocy 1-2 razy.
Na wieczór daje mu kaszkę ale z reguły koło 2-3 godz. sie kręci w łóżeczku a jak mu dam cyca to zaraz zasypia.Myśle że nie potrzebuje już jeść w nocy,tylko pierś daje mu poczucie bezpieczeństwa.No ale nic nie poradze,muszę go niebawem odstawić.Będzie to napewno dobre dla mnie jak i dla niego:)

jak odstawic dziecko od piersi???

04 kwi 2010 - 23:03:40

ja też tak myślałam początkowo że około 8 miesiąca teraz już mi się odmieniło i tak może 10 byłby najlepszy, jest to dość uciążliwe tym bardziej że bez cyca nie zaśnie, wczoraj byłam w Kościele i dośc długo trwała msza i taki krzyk urządzil po kąpieli podobno nie dało rady Go uśpić bez cyca jak przyjechałam to zasnął, w nocy przebudza się raz i dostaje cyca a w ciągu dnia też staram się nie dawać Mu więcej niż dwa razy no i do snu naturalnie... ale czasem jest tak, że szuka, maca mnie wkłada ręce pod bluzkę szkoda mi Go niesamowicie i już sama nie wiem ale czekać aż sam odstawi mogę się nie doczekać... z jednej strony chciałabym a z drugiej myślę, że im później tym gorzej i sama nie wiem co robić...

jak odstawic dziecko od piersi???

18 paź 2010 - 15:31:37

ja swoja mala odstawilam od piersi po 4 tygodniach gdyz sie nie najadala i musialam siedziec z nia po 2i pół godziny i dla mnie zrobilo sie to meczace .. na poczatku odstawiania kupilam mleko NAN i 2 razy dziennie przez rtydzien karmilam ja piersia a reszte NAN em , po tygodniu zaczelam karmic ja juz tylko raz dziennie a po nastepnym wogle ... chociaz szkoda mi bylo odciagac takie malenstwo od piersi ;(

jak odstawic dziecko od piersi???

18 paź 2010 - 17:27:43

Ja zrobiłam to dokładnie 4 dni temu!:)jestem z siebie dumna bo zaraz syn skonczy roczek i bardzo długo czekałam na odpowiedni moment.Myslałam ze to bedzie straszne ale juz kilka dni wczesniej przestałam dawac mu w dzien a później zastapiłam nocne karmienie herbatka.Po dwóch dniach zamiast herbatki dałam mu wode i dzisiejszej nocy juz wcale nie wstał!:)

jak odstawic dziecko od piersi???

18 paź 2010 - 18:57:56

Moj synek sam sie odzwyczaił w 5 miesiącu:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Mamy Chorych Dzieci Łączmy Się