Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

zakupy internetowe

22 minut temu

Budowa domu

26 minut temu

Projekt wnętrza

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

jak odstawic dziecko od piersi???

12 paź 2009 - 10:14:53

dziewczyny proszę o pomoc!!! mój synek ma już 17 miesięcy i chciałabym go odstawic od piersi. Mam mleko i uwielbiam go karmić ale chodzi o to ,ze strasznie mnie gryzie przy jedzeniu i to robi się już meczące. tak poza tym to już je wszystkie "dorosłe " posiłki,
Jak wy oduczałyście się karmić??
I podawać mu wtedy inne mleko??

żadna z mam nie miała takiego problemu??



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-09 20:59 przez moderator.

jak odstawic dziecko od piersi???

12 paź 2009 - 11:02:38

Ja odstawiłam swojego synka w 11-tym miesiącu. Najpierw przestałam dawać Mu pierś w dzień i karmiłam Go wyłącznie w nocy,kiedy się obudził (a budził się dwa razy w nocy). Następnie zamieniłam Mu pierś na mleko sztuczne i dawałam butlę kiedy się budził. U nas okres odstawiania trwał bardzo krótko i przyznam szczerze,że nie miałam z tym żadnych problemów. Bardzo szybko zapomniał o cycuniu. Być może spowodowane było to tym,że był stosunkowo mały. Ponadto nigdy nie zaakceptował smoka (ale bywa,że dzieci potrzebują takiego zamiennika po odstawieniu od piersi).
A co do Twojego pytania odnośnie podawania innego mleka po odstawieniu,to Twój synek rośnie,a Jego organizm (m.in. i kości) potrzebuje źródła bogatego w wapń i witaminy. Dlatego powinnaś poradzić się pediatry jakie rozwiązanie dla Was będzie najlepsze.
Mój synek oprócz normalnych posiłków dostaje 1-2 butelki mleka (210 ml) dziennie,a często rano na śniadanko wcina kaszkę.

jak odstawic dziecko od piersi???

12 paź 2009 - 11:02:57

Powoli stopniowo coraz mniej przystawiamy do piersi.zamiast pierś dajemy jedzonko.A skoro maluszek sie upiera trzeba go czyms zająć,odwrócić uwagę.no niestety musimy być cierpliwe,to długa i niełatwa praca.Mam trzech synów,pierwszego karmiłam półtora roku i sam pierwszy powiedział że cycia be...drugiego karmiłam niestety aż trzy i pół roku.Musiałam się niezle napocić.Pomógł dopiero płyn przeciw obgryzaniu paznokci.Skraplałam na brodawki ,początkowo syn się denerwował aż w końcu udało się oduczyć.Trzeci ma 19 mcy i własnie mam zamiar oduczyć go tym sposobem gdyż widzę że inne sposoby nie poskutkują :-) Jest smakoszem i w nocy sam obsługuje bar mleczny :-D

jak odstawic dziecko od piersi???

12 paź 2009 - 11:03:07

Mój syn sam odstawił pierś w wieku 10miesięcy,gdy zaczęły mu iść górne zęby. Próbowałam odciągać pokarm i dawać mu z butelki,jednak nie chciał jeść...bardzo chciałam go karmić nadal,bo to taka świetna więź między nami :) Mój syn nie chciał pić żadnego mleka modyfikowanego, wymiotował po każdej próbie podania. Za to uwielbiał kaszkę dla alergików NESTLE SINLAC. W ciągu dnia jadł "dorosłe" jedzonko, a na noc dawałam mu kaszkę i przesypiał calutką noc...

Natomiast moja koleżanka karmiła syna do 2 roku życia,za nic w świecie nie chciał "odejść" od piersi.Dla niej to była katorgia,nocne budzenie się,bo maluch chciał ssać cyca (nie tyle że był głodny,tylko po to żeby poczuć tą bliskość,bo pociągnął 2 razy i zasypiał), bardzo męczące dla niej to było,bo on potrafił budzić się co 2h-3h w ciągu nocy.W trakcie dnia zapominał o "cycu". Pewnego dnia znaleźli się w szpitalu (rotawirus synka) i tam odstawili pierś. Z dnia na dzień zapomniał o "cycu" i od tej pory nawet nie zapytał o cyca :)

jak odstawic dziecko od piersi???

12 paź 2009 - 12:41:39

moja córeczka też sama się odstawiła od cycusia gdy miała 7 miesięcy, dostała na przeziębienie antybiotyk po którym miała mlekowstręt.
nie chciała więc pić przez miesiąc żadnego mleka.
po miesiącu dałam jej mleko od krowy-mieszkam na wsi więc z zakupem takiego mleka nie miałam problemu, ale córka w dzień nie piła wogóle mleka tylko w nocy-wypijała wtedy nawet do 1 litra przez noc :)
a po ukończeniu roczku przestała pić wogóle mleko, od tej pory jada przetwory mleczne-serki, jogurty i budyń.

jak odstawic dziecko od piersi???

12 paź 2009 - 15:42:35

właśnie mój mały nie przepada za serkami i jogurtami i nie wiem czy będzie chciał pić sztuczne mleko

jak odstawic dziecko od piersi???

17 paź 2009 - 15:36:55

Ja jestem własnie w trakcie odstawiania.Na poczatku przestałam karmic w dzien tylko w nocy dostawał cycy (potrafił budzic sie 5 razy).I w koncu nadszedł ten dzien kiedy stwierdziłam ze najwyzsza pora odstawic(moj synek ma 16 miesiecy).Uwazam ze spełniłam sie jako matka a i mały dostał wszystko to co potrzeba.I tak przeszedł dwie ostatnie noce bez cycy.Co prawda budził sie w nocy i wołał cycy ale ja mu wtedy daje picie(wode) i smoczka.Nie było strasznej tragedii o jakiej ja myslałam ze bedzie bo moj synek cycy kochał najbardziej ze wszystkiego!!!!!!!!!!!!Trzymam kciuki za Ciebie i za wszystkie mamusie ktore sa jeszcze przed odstawieniem!!!!!!Pozdrawiam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-17 15:39 przez kata25.

jak odstawic dziecko od piersi???

17 paź 2009 - 22:18:59

Dzięki za ten wątek. Ja z odstawianiem jeszcze czekam (synek ma dopiero 7 miesięcy) ale na samą myśl o próbach dostaję gęsiej skórki. A to dlatego, że synek traktuje mnie przez ostatnie 2 miesiące w nocy trochę jak smoczka (a do "prawdziwego" smoka nie może się przekonać). W dodatku śpi z nami bo na początku tak często ssał w nocy, że padałam na nos od wstawania co godz. I tak zostało, że śpimy razem i maluch budzi sie średnio 2-3 razy na ssanko, w tym tylko raz na takie jedzonkowe. Ciekawa jestem czy któraś z Was też tak ma/miała i jak bardzo to utrudniło odstawianie. Jak sobie poradziłyście?

jak odstawic dziecko od piersi???

03 kwi 2010 - 23:20:27

Mój Synek ma juz ponad 7 miesięcy i chciałabym Go odzwyczaić już w wakacje tylko proszę mnie tu nie linczować bo nie chce karmic do kilku lat, to jest jednak uwiązanie a nie wiem może chciałabym wrócić w końcu do pracy... ja wiem że mleko matki jest najzdrowsze ale wydaje mi sie, że takie długie karmienie jest niepotrzebne, niektóre dzieci od razu sa na butelkach i zdrowsze od tych na cycu:) myślę, że później bedzie tylko gorzej z odstawieniem, najbardziej boję się wieczora, Mały zasypia przy cycu- jak poradziłyście sobie z odstawieniem? dodam że mój Synek nie toleruje ani butli ani smoczka,,,

jak odstawic dziecko od piersi???

04 kwi 2010 - 19:47:44

spróbuj wypic melko z czosnkiem,powinno zadziałac:)

jak odstawic dziecko od piersi???

04 kwi 2010 - 21:27:04

Mój synek ma 8,5 mies. i też nie akceptuje smoczka ani butleki wiec Cie rozumie.Też zastanawiam sie nad odstawieniem ale daje mu jeszcze miesiąc czasu na to.Cóeczke też skończyłam karmić piersią jak miała jakieś 9-10 mies. i myślę że to dobra pora,bo pózniej jest coraz trudniej z tego co słyszałam.Ja akurat trafiłam wówczas na dobry moment bo córeczka była przeziębiona i nie chciałą za bardzo mleka.I po kilku nocach zaczeła przesypiać całe noce a o cycusiu zapomniała:)
Obecnie synuś z piersi pije tylko rano po przebudzeniu,potem koło 16-17 też troszke napije sie, noi w nocy 1-2 razy.
Na wieczór daje mu kaszkę ale z reguły koło 2-3 godz. sie kręci w łóżeczku a jak mu dam cyca to zaraz zasypia.Myśle że nie potrzebuje już jeść w nocy,tylko pierś daje mu poczucie bezpieczeństwa.No ale nic nie poradze,muszę go niebawem odstawić.Będzie to napewno dobre dla mnie jak i dla niego:)

jak odstawic dziecko od piersi???

04 kwi 2010 - 23:03:40

ja też tak myślałam początkowo że około 8 miesiąca teraz już mi się odmieniło i tak może 10 byłby najlepszy, jest to dość uciążliwe tym bardziej że bez cyca nie zaśnie, wczoraj byłam w Kościele i dośc długo trwała msza i taki krzyk urządzil po kąpieli podobno nie dało rady Go uśpić bez cyca jak przyjechałam to zasnął, w nocy przebudza się raz i dostaje cyca a w ciągu dnia też staram się nie dawać Mu więcej niż dwa razy no i do snu naturalnie... ale czasem jest tak, że szuka, maca mnie wkłada ręce pod bluzkę szkoda mi Go niesamowicie i już sama nie wiem ale czekać aż sam odstawi mogę się nie doczekać... z jednej strony chciałabym a z drugiej myślę, że im później tym gorzej i sama nie wiem co robić...

jak odstawic dziecko od piersi???

18 paź 2010 - 15:31:37

ja swoja mala odstawilam od piersi po 4 tygodniach gdyz sie nie najadala i musialam siedziec z nia po 2i pół godziny i dla mnie zrobilo sie to meczace .. na poczatku odstawiania kupilam mleko NAN i 2 razy dziennie przez rtydzien karmilam ja piersia a reszte NAN em , po tygodniu zaczelam karmic ja juz tylko raz dziennie a po nastepnym wogle ... chociaz szkoda mi bylo odciagac takie malenstwo od piersi ;(

jak odstawic dziecko od piersi???

18 paź 2010 - 17:27:43

Ja zrobiłam to dokładnie 4 dni temu!:)jestem z siebie dumna bo zaraz syn skonczy roczek i bardzo długo czekałam na odpowiedni moment.Myslałam ze to bedzie straszne ale juz kilka dni wczesniej przestałam dawac mu w dzien a później zastapiłam nocne karmienie herbatka.Po dwóch dniach zamiast herbatki dałam mu wode i dzisiejszej nocy juz wcale nie wstał!:)

jak odstawic dziecko od piersi???

18 paź 2010 - 18:57:56

Moj synek sam sie odzwyczaił w 5 miesiącu:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Mamy Chorych Dzieci Łączmy Się