Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

odparzenia..

12 lis 2009 - 11:21:16

Cytat
kaplenz
Cytat
gato30
ja tez mam złe dświadczenia z odparzeniami i naprawde najlepsze kremy nie pomagały...(mąką tez probowałam i pomagało ale na krótko)
bardzo długo sie to ciagneło i do tego fatalnie wygladało!!! zmieniłam lekarza i dopiero on mi polecił kupno TORMENTIOLU ! juz po kilku użyciach odparzenia znikły! REWELACJA!
Popieram! Tormentiol najlepszy.


tez fakt- stosowalam u mojego malego- zabki mu ida i troszke sie odparzyl raz- pomaga:)

odparzenia..

12 lis 2009 - 11:21:51

Witajcie Drogie mamy

Ja używam TYLKO TORMENTIOLU, jest rewelacyjny i nie drogi-kosztuje 8,50 zł, poleciła mi go pediatra.

odparzenia..

12 lis 2009 - 11:25:52

Kiedy moja córcia miała może z 2 miesiące (było to 13 lat z okładem temu) również pojawiły się na pupie odparzenia. Zaczęło się niewinnie, a jak skończyło zaraz napiszę. Pudrowałam jej pupę zasypką, krochmalem, smarowałam z tego co pamiętam linomagiem, bepanthenem. Mąż co chwila leciał do apteki po kolejną maść. Nic nie pomagało, pupa wyglądała coraz gorzej. Wietrzyłam, ale był to środek zimy, to ileż mogłam trzymać ją z goła pupcią na wierzchu. Z godziny na godzinę robiło się coraz tragiczniej. Pupa czerwona, świecąca, zaczynało jej się sączyć z tych odparzonych miejsc. Tak się zdenerwowałam. że pobiegłam prywatnie do takiej starszej lekarki, ordynator oddziału noworodkowego w moim mieście. A ona jak zobaczyła, poradziła mi smarowanie pupy maścią Arcalen (o ile dobrze pamiętam). To jest taka maść na siniaki, urazy, stłuczenia, m.in. dla sportowców. W pierwszej chwili myślałam, że kobieta postradała rozum. Ale ona nawet chyba miała tę maść u siebie w gabinecie. Posmarowała kawałeczek sama (sprawdzając czy nie ma córcia uczulenia) i kazała kupić. Zaznaczyła, że one na oddziale w szpitalu tą maścią smarują delikatne pupki noworodków i niemowlaków, kiedy pojawia się odparzenie. Miałam wątpliwości, ale co miałam robić. Kupiliśmy w aptece Arcalen, kosztował grosze w porównaniu z innymi maściami. Po przyjściu do domu posmarowałam córci pupkę i z minuty na minutę stan się poprawiał. Po dwóch dniach na pupie nie było śladów odparzenia i już nigdy ten problem się nie pojawił. Opisałam moje doświadczenia, ale proszę tego nie traktować jak zachętę do smarowania na własną rękę odparzeń akurat tą maścią. Chyba, że po konsultacji z lekarzem



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-11-12 11:29 przez grasob.

odparzenia..

12 lis 2009 - 11:35:21

Ja stosowałam różne kremy na odparzenia dla mojej córki i nic nie pomagało.W końcu dostała takiego odparzenia,że poszliśmy do lekarza i dostała maść(antybiotyk)MUPIROX i pomógł je po 24h.

Naprawdę polecam.

odparzenia..

12 lis 2009 - 11:38:00

A jakich używasz pieluch? Czasem odparzenia są właśnie skutkiem używania tańszych ale nieprzewiewnych pieluch. Poza tym jest taka maść, robiona na receptę o wyglądzie bardzo zbliżonym do musztardy. Stosuje się ją między innymi na odleżyny i odparzenia w szpitalach. Niestety nie znam nazwy ale lekarz powinien wiedzieć. W każdym razie ja smarowałam nią synkowi każde zaczerwienienie i niemal natychmiast widoczna była poprawa.

odparzenia..

12 lis 2009 - 13:24:58

Krem nivea SOS jest b. dobry, zaczerwienienia szybko przechodziły. Zawsze też używam mąki ziemniaczanej do pudrowania pupy. Zgadzam się też z koleżankami, że dużo zależy od stosowanych pieluch. Moim zdaniem nie można na nich oszczędzać!!

odparzenia..

12 lis 2009 - 13:53:24

Witaj,moj synus jak byl maly odparzyl sie az do krwi,nie pomagaly sudokremy,linowagi,zasypki to powodowalo jeszcze wieksze zaognienie ran.Poszlam do apteki i pan polecil mi masc CLOTRIMAZOLUM,kosztuje ok3zl.Pomoglo od tamtej pory nie mam takich sytuacji,polecilam tez to mojej bratowej i skutkuje!!!Ta masc mozna stosowac tylko do wyleczenia a nie do codziennej pielegnacji!!

odparzenia..

13 lis 2009 - 13:50:44

Niusia tydzień temu na cipeczce wyskoczyły czerwone krostki po wypiciu soku. i zaraz sudocrem i nic..wietrzenie,mąka..w sumie minęło 6 dni i nie było poprawy. I wczoraj byłam u kuzynki i ona dała mi swój krem TORMENTIOL i normalnie cud bo dzis nic nie ma..powaga. Pierwszy raz go uzyłam i wogóle pierwszy raz o nim słyszałam ale bardzo mnie zaskoczył na plus oczywiście:-)) Kuzynka mówiła że on nie jest drogi w aptece:-)

niezweryfikowana
Posty: 117
Ostrzeżenia: 2/5

odparzenia..

30 sty 2021 - 00:41:56

Skoro odparzenie dotyczy małego dziecka, jak najszybciej musisz zacząć działaś. Pamiętam, że mojemu synowi nic nie pomagało, a skuteczny okazał się Octenicare.. Jeśli więc chcesz szybko rozprawić się z odparzeniami, użyj właśnie jego.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

tomografia głowy u dziecka