Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

odparzenia..

26 wrz 2009 - 20:25:52

hej dziewczynki po raz kolejny zwracam sie do was z prosba o pomoc...maluszkowi wyskoczyly krostki na pupie i ma ja odparzona...nie pomaga wietrzenie smarowanie sudocremem ani zasypywanie maka ziemniaczana...co robic?

odparzenia..

26 wrz 2009 - 20:31:40

wsadz do krochmalu zostaw do wietrzenia i jak coś to zmien pieluchy wiem że krochmal brzmi dziwie ale podobno działa ja tez maiłam z tym problem wietrzyłam pupcie i smarowałam nivea sos i bepanhtenem

odparzenia..

26 wrz 2009 - 21:02:33

tak,nawet smarowanie krochmalem pupy jest dobre

odparzenia..

26 wrz 2009 - 21:39:44

ja synkowi smarowałam pupke LINOMAGIEM i moment przechodziło....:)

odparzenia..

26 wrz 2009 - 22:12:34

Kochana posmaruj maluszkowi pupunie maścią "PENTACREM" Uwierz mi że maść jest rewelacyjna przejdzie mu po 3 dniach (daje za to urwać sobie głowe ;).Koleżanki synowi naprawdę pomogła.Tylko że ja byłam na początku w szoku jak zobaczyłam małego pupę ;( Nie dość że była czerwona to jeszcze lała się krew o_O.Naprawdę masakra. Do tej pory zastanawiam się jak można było doprowadzić do takiego stanu.Z tego co wiem to smarowała mu "sudokremem ";( gdzie dla mnie ten krem to największe badziewie jakie może być na rynku)

odparzenia..

26 wrz 2009 - 22:29:25

ja tez mam złe dświadczenia z odparzeniami i naprawde najlepsze kremy nie pomagały...(mąką tez probowałam i pomagało ale na krótko)
bardzo długo sie to ciagneło i do tego fatalnie wygladało!!! zmieniłam lekarza i dopiero on mi polecił kupno TORMENTIOLU ! juz po kilku użyciach odparzenia znikły! REWELACJA!

odparzenia..

26 wrz 2009 - 22:45:19

Mój synek też miał odparzoną pupkę. Najpierw lekarka przepisała Triderm-po którym nie przeszło. Zaleciła zakładanie w każdej możliwej chwili pieluch tetrowych i możliwie częste wietrzenie pupy oraz zasypywanie maluchowi odparzeń talkiem. Jak również zmianę pieluch jednorazowych na pieluszki z innej firmy.
W moim przypadku to pomogło :-)

odparzenia..

26 wrz 2009 - 23:03:42

Moja mała tez miała krostki i odparzenia. pomogły kapiel w rumianku(zaparzałam kilka torebek i wlewałam do wanienki) i w nadmanganianie potasu. Na przemian. juz po kilku takich kąpielach znikły.

odparzenia..

27 wrz 2009 - 01:06:22

A ja smarowalam sudokremem ale bardzo grubo czasami i czesto i zawsze pomagalo. Na drugi dzien sladu nie bylo po odparzeniu.

niezweryfikowana
Posty: 64
Ostrzeżenia: 1/5

odparzenia..

27 wrz 2009 - 07:39:02

Krem Cutibaza, zadziała w 100%. Na niektórych kremach pisze że są na odparzenia a wcale nie działają, ten krem jest na zmiany skórne.

odparzenia..

27 wrz 2009 - 07:48:24

pomaga tez krem firmy bubchen na odparzenia-jest rewelacyjny!mialam z corka takie problemy po prostu miala tak delikatna skorke ze nawet jp piszesz sudokrem nie dzialal,potem nivea baby,i tak doswiadczenia a kupilam krem na odparzenia firmy bubchen i po 2-3 dniach poprawa.

odparzenia..

12 lis 2009 - 10:15:07

Ja stosuje u mojego malucha maść robioną przepisaną przez pediatrę i jak tylko mu się jakieś zaczerwienienie pojawi posmaruje grubszą warstwą i szybo jest poprawa, dodam że mój malec ma lekko atopową skórę więc jest wrażliwsza a żadnych poważnych problemów do tej pory nie miał... najlepiej spytaj swojego lekarza bo każde dziecko jest inne...

odparzenia..

12 lis 2009 - 10:51:58

krem bambino lub nivea

odparzenia..

12 lis 2009 - 11:15:52

SUDERM- krem polskiego producenta lepszy niz sudokrem stoswany tez u osob z problemami tradzikowymi itp, ale przede wszystkim myc pupke mydlem w okresie zaczerwienienia a nie chusteczkami , wietrzyc mocno i czesto przewijac.. nie umiem zrozumiec osob ktore zmieniaja dziecku pampersa co kilka godzin;/;/

odparzenia..

12 lis 2009 - 11:20:10

Cytat
gato30
ja tez mam złe dświadczenia z odparzeniami i naprawde najlepsze kremy nie pomagały...(mąką tez probowałam i pomagało ale na krótko)
bardzo długo sie to ciagneło i do tego fatalnie wygladało!!! zmieniłam lekarza i dopiero on mi polecił kupno TORMENTIOLU ! juz po kilku użyciach odparzenia znikły! REWELACJA!
Popieram! Tormentiol najlepszy.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

UCZULENIE