Obecnie rozmawiamy o:

przyjazne przedszkole

gorący temat

polecany dentysta

dzisiaj o 19:02

elektryka sklep

dzisiaj o 18:57

wakacje last minute

dzisiaj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

dzisiaj o 18:28

Budowa domu

dzisiaj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki

Sposób na PRYSZCZE! :)

23.10 o 14:13

Desmoxan opinie

14.01 o 21:11

Piperine forte opinie

9.07 o 2:34

calominal opinie

30.01 o 21:06

Aktywne użytkowniczki

Zaropiałe oczka

25 wrz 2009 - 18:59:23

Mojej małej zaczęły ropieć oczka podczas snu. Przemywam je systematycznie wacikiem nasączonym ciepłą wodą. Słyszałam o rumianku... Może macie jakiś sprawdzony sposób na to, żeby maluszek nie budził się z posklejanymi oczkami?

Zaropiałe oczka

25 wrz 2009 - 19:13:06

sól fizjologiczna jest dobra zawsze to stosowałam i pomagało

Zaropiałe oczka

25 wrz 2009 - 20:02:08

Kiedy mojemu synkowi ropiały oczka pediatra powiedziała mi,żeby przemywać letnią przegotowaną wodą, herbatą bądź j.w. solą fizjologiczną. Co do rumianku to powiedziała mi,że nie wolno maluszkom przemywać nim oczek (trochę mnie to zdziwiło,bo mnie mama przemywała oczy naparem z rumianku,kiedy byłam mała).
No i podstawa to przemywanie od zewnętrznej części powieki do wewnętrznej,aby nie przenosić "zakażenia" na całe oczko.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-09-25 20:06 przez madziaR78.

Zaropiałe oczka

25 wrz 2009 - 20:32:39

najlepszy i sprawdzony sposób naszych babć to zaparzone ziele świetlika i przemywać wacikiem-mojej córeczce pomogły(a nie pomógł antybiotyk,maść itp) spróbuj i daj znać

Zaropiałe oczka

25 wrz 2009 - 20:48:28

Mojemu Małemu tez ropiały przemywałam Mu moim mlekiem- tak wyczytałam w internecie, czytałam też o soli fizjologicznej a Pani Doktor przepisała mi sulfacetamid i tym zakraplałam Mu kilka razy dziennie i przeszło

Zaropiałe oczka

25 wrz 2009 - 21:16:45

moja córka miała kilka rodzajów kropli, i inne specyfiki a przed pierwszymi urodzinami miała udrażniany kanalik łzowy bo nic wcześniej nie pomogło, zabieg ten był po narkozą :( ciężko było, ale przeżyłyśmy

Zaropiałe oczka

25 wrz 2009 - 22:30:59

Rumiankiem mozna przemywac ale jest podobno uczulajacy. Ja przemywalam i nic sie nie dzialo. Poza tym napar z herbaty. Kazde dziecko jest inne, jednemu pomoga to, innemu cos innego.

Zaropiałe oczka

25 wrz 2009 - 22:34:28

rumianek w połączeniu z zwykłą czarną herbatą, ja tak przemywam starszej od bardzo bardzo dawna i pomoga , na każdego maluszka pomoże co innego:)

Zaropiałe oczka

25 wrz 2009 - 23:01:06

ja tez przemywałam ciepła woda,ewentualnie mialam jeszcze sól fizjologiczną,ale jak to ropienie sie przeciąga koniecznie isc do lekarza.miałam przepisane kropelki i masc na noc!

Zaropiałe oczka

26 wrz 2009 - 08:13:41

Ja przemywałam letnią wodą,ewentualnie rumiankiem(który nie uczulał mojej małej) Jeżeli mocno ropieją to idz do lekarza,bo mojej koleżanki syn budził się i oczu otworzyć nie mógł ,kilka rankow z rzędu...

Zaropiałe oczka

26 wrz 2009 - 09:53:25

Mojej córeczce tez ropiały oczka poszlam do lekarza i powiedziała pani doktor ze maluszkom bardzo często to się zdarza bo zatykają się jakiejś kanaliki,nie pamiętam co zapisała ale właśnie mowila ze rumiankiem nie wolno przemywać,o ile pamiętam dobrze mieliśmy krople i zakraplałam malej 3 razy dziennie oczka po 3 dniach przeszło.

Zaropiałe oczka

26 wrz 2009 - 10:11:19

mojemu synkowi oczka zaczęły ropieć jak miał tydzień,przemywałam mu je solą fizjologiczną nie było rezultatu,kropelki z antybiotykiem które przepisał lekarz niestety też nie pomogły,trzeba było się zgłosić do okulisty na udrażnianie kanalika łzowego,po tym dość nie przyjemnym zabiegu wszystko wróciło do normy,jeśli domowe sposoby nie pomogą zgłoś się do lekarza

Zaropiałe oczka

03 paź 2009 - 10:53:35

Tak więc poszłam z córcią do lekarza i pani doktor przepisała jej krople Sulfacetamidum Polpharma, a ponad to kazała przemywać oczka solą fizjologiczną. Taka kuracja ma trwać 10 dni, a jak jej nie przejdzie, to mam pójść z nią do okulisty. Zobaczymy jak to będzie - mam nadzieję, że jej przejdzie, bo jak nie to czeka ją jakiś paskudny zabieg z igłą... Normalnie aż się sama boję!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-03 10:54 przez annieshquea.

Zaropiałe oczka

03 paź 2009 - 11:41:51

na razie o tym nie myśl!!! będzie dobrze!
u nas juz na drugi dzien była poprawa, a po kilku dniach juz było ok.
mam nadzieje ze u Ciebie również szybko ta dolegliwość sie skonczy !

a propos pozytywnego myślenia: u mojego adasia po kilku dniach od porodu wrastały sie paznokcie u nózek,zanim to zauważylam juz miał zaczerwieniony duzy paluszek i pod ropą .oczywiście zanim poszłam do lekarza nie spałam całą noc,a pózniej zanim wyszłam to ile sie namarudziłam i napłakalm (i oczywiscie pózniej mąż sie ze mnie śmial....),bo oczywiście wizja tego ze bedzie miał zrywany paznokiec przerazila mnie na maksa...
a lekarz przepisał adasiowi maść,kazał smarowac paluszki i TYLE!!!
sie okazuje ze z pozytywnym myśleniem tez mam na bakier szczególnie jak chodzi o zdrowie dzieci....
:))

zweryfikowana
Posty: 697
Ostrzeżenia: 1/5

Zaropiałe oczka

03 paź 2009 - 11:47:25

Cytat
magdalena1
moja córka miała kilka rodzajów kropli, i inne specyfiki a przed pierwszymi urodzinami miała udrażniany kanalik łzowy bo nic wcześniej nie pomogło, zabieg ten był po narkozą :( ciężko było, ale przeżyłyśmy
magdalena1 czy po tym zabiegu juz wszystko było ok?? Pytam bo moja 5 letnia córeczka ma problem z oczkami ropiejacymi od małego,szczególnie tezar w okresie jesiennym,niewiem dlaczego..Jest alergiczką (uczulona na roztocza tak jak i najstarsza corka-odczulam je od kilku lat) i tym sobie to tłumaczę,ale chciałabym jej jakoś pomóc i pozbyć się tego wiec jeśli zabieg był skuteczny to sama bym się na niego zdecydowała....

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

odparzenia..