Obecnie rozmawiamy o:

dieta przy cukrzycy

dzisiaj o 19:27

motywacja na diecie

dzisiaj o 18:53

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Krostki na główce

16 wrz 2009 - 13:09:17

Witam drogie Mamy, może Wy mi pomożecie, mój Synek, w piątek będzie miał 4 tygodnie, w niedzielę zauważyłam na Jego głowce- we włosach dziwne krostki, takie czerwone z białymi czubkami, nie wiem czy to mogą być potówki, bo właśnie tym mnie zbywają wszyscy ale nie przegrzewam Go, kaftanik i spioszki, na dworek czapeczka i kocyk- wydaje mi się, że przegrzany nie jest, a mimo to one nie znikaja, na twarzy też ma. Może któraś z Was miała taki problem, dodam może jeszcze, że w ciągu tygodnia już 4 razy mi wymiotował, byłam u lekarza, ale skoro dziecko przybiera na wadze to znaczy, że jest dobrze... Może te krostki są od jedzenia, tzn. może ja coś zjadłam- karmię piersią, a jadłam budyń może to mleko...

Krostki na główce

16 wrz 2009 - 13:45:07

moja mała też miala takie krostki, po prostu dzieciaczkom zdarzaja sie rozne wysypki itp poki dzidzia wyglada na zdrowa, ma bystre oczeta i nie ma innych objawow nie ma co sie martwic.

Krostki na główce

16 wrz 2009 - 18:36:55

a długo Twojej Małej się te krosteczki utrzymywały?? smarowałaś je czymś, czy same zniknęły???

Krostki na główce

16 wrz 2009 - 20:48:25

Hej,moja mała miała okropne krostki na głowce ale wiem że ją przegrzałam ale póżniej jak juz tego nie robiłam przez jakiś czas jeszcze to miała to znikały...a przemywałam jej tak 2-3 razy dziennie glowke nasączonym wacikiem z krochmalem i to naprawde pomogło.

Krostki na główce

16 wrz 2009 - 22:05:08

Moja córcia miala całą buźke opsypana potówkami. nie smarowalam jej żadnymi kremami tylko przemywalam czystą przegotowaną wodą i to bardzo pomogło. Najlepiej nie nakladaj dzidzi przez jakis czas oliwki na wlosy.

Krostki na główce

16 wrz 2009 - 22:11:36

Moja niunia była cala obsypana potówkami. Jeżeli są na buźce to spróbuj pieluszkę namoczoną w cieplej przegotowanej wodzie położyć na sekundkę do buźki i ściągnij. Naprawdę pomaga. Jeżeli to nic nie da , albo da male efekty to kąpiel w krochmalu. Do wanienki dodaj szklanke wody z mąką ziemniaczaną, wykąp dzidziusia (bez mydla) - na 100% pomoże. Na drugi dzień sobie ją dokładnie umyjesz. Żadnych oliwek ani kremów, bo to tylko roznosi potóweczki. Moja miala włoski po tym krochmalu jak po odżywce. hehe ;)

Krostki na główce

16 wrz 2009 - 22:38:00

Wczoraj kąpałam Go w krochmalu, troszkę to zbielało, ale świadoma jestem że od razu nie zniknie:), wypróbuje jeszcze tą wode:) dzięki Dziewczynki:)

Krostki na główce

06 paź 2009 - 15:39:54

aandzik86, mam nadzieję, że problem potówek Twojego synka już nie dotyczy... Gdybyś jednak potrzebowała jeszcze rad jak zwalczyć tę dolegliwość, to proponuję byś zajrzała do naszej encyklopedii, może znajdziesz tam kilka cennych dla Ciebie porad:): http://www.mamopedia.pl/0-3-mies/zdrowie/potowki
Ela, redaktorka

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Nie je JARZYN