Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Kiedy pije to się krztusi

14 wrz 2009 - 12:19:54

Dziewczyny powiedzcie mi co mam zrobić??? Za każdy razem kiedy próbuje dać mojej córce coś do picia strasznie się krztusi. Ma dopiero 3 miesiące i jest karmiona mlekiem modyfikowanym Bebilon Pepti 1 do którego muszę dodawać zagęszczacz, bo inaczej jest tragedia. Już ręce mi opadają bo przecież mała powinna pić wode lub herbatki jeśli jest sztucznie karmiona. Lekarka nic mi na to nie powiedziała. POMOCY, POMÓŻCIE!!!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-09-14 12:21 przez kamilak86.

Kiedy pije to się krztusi

14 wrz 2009 - 12:42:38

Myślę, że najlepiej poszukaj dobrego pediatry. Nie znam się na tym, ale może to ma związek z wiotkością krtani-to ustępuje ok 4 miesiąca życia. Nie, no koniecznie szukaj dobrego lekarza, jak Cię stać to najlepiej spróbuj prywatnie-oni lepiej słuchają i trafniej stawiają diagnozy (pieniądze jak widać dobrze wpływają na słuch i umiejętność kojarzenia).

Kiedy pije to się krztusi

14 wrz 2009 - 12:50:53

Witaj. Nie wiem czy to ten sam problem co u mojego. Ale mój synek jak jadł mleko modyfikowane bebilon to okropnie się krztusił, do tego miał zły smoczek (wymieniłam na taki odpowietrzaczem). O piciu wody czy herbatki przy starym smoczku tez nie było szans. Mleko wymieniłam na Bebiko, znacznie lepiej je od początku stosowania. Do tego wymieniłam mu smoczek na taki właśnie z odpowietrzaczem, żeby nie musiał ciągle wyciągać smoczka aby nabrać powietrza. A poza tym zaczęłam mu bardziej na płasko podawać, a nie pod katem jak mówią na 90stopni czy ile tam stopni nie pamiętam. Bo w momencie kiedy miał bardziej płasko, to miał własne tempo w jakim mu herbatka czy mleczko leciało. A jeśli to wszystko już próbowałaś, to może warto prywatnie iść do jakiegoś dobrego pediatry, który nie oleje sprawy jak w szpitalu?;)

Kiedy pije to się krztusi

14 wrz 2009 - 13:06:56

Cytat
kamilak86
Dziewczyny powiedzcie mi co mam zrobić??? Za każdy razem kiedy próbuje dać mojej córce coś do picia strasznie się krztusi. Ma dopiero 3 miesiące i jest karmiona mlekiem modyfikowanym Bebilon Pepti 1 do którego muszę dodawać zagęszczacz, bo inaczej jest tragedia. Już ręce mi opadają bo przecież mała powinna pić wode lub herbatki jeśli jest sztucznie karmiona. Lekarka nic mi na to nie powiedziała. POMOCY, POMÓŻCIE!!!
a może masz za duży smoczek,chodzi mi o wielkosc przepływu

Kiedy pije to się krztusi

14 wrz 2009 - 15:11:34

Smoczek jest ok, mleko pije z niego bez problemu. Herbatki próbowałam dawać nawet ze smoczka z mniejszą dziurką, ale efekt jest ten sam ;(

zweryfikowana
Posty: 795
Ostrzeżenia: 2/5

Kiedy pije to się krztusi

14 wrz 2009 - 15:19:03

moze za duza dziurka??? kup butelki z odpowietrzaczem dr brown'a sa rewelacyjne, dziecko niebedzie lykac powietrza imoze to pomoze:))) i racjaposzukaj innego pediatry

Kiedy pije to się krztusi

15 wrz 2009 - 09:36:01

Cytat
kamilak86
Smoczek jest ok, mleko pije z niego bez problemu. Herbatki próbowałam dawać nawet ze smoczka z mniejszą dziurką, ale efekt jest ten sam ;(
Smoczek do mleka i herbatki powinien byc różny.Do Herbaty z najmniejszym przepływem...Jak karmisz to podnoś dziecko jak najwyżej(chodzi mi o główkę)
Mnie również moja córa sie zachłystała,przeszło póżniej samo.
Lecz do lekarza to swoja droga powinnas isć,z takim małym bobasem to nie ma żartów.Pytj pytaj i jeszcze raz pytaj a Lekarz ma zas...obowiązek odpowiadać na nasze pytania!

Kiedy pije to się krztusi

15 wrz 2009 - 12:19:16

Do napojów mam smoczek z malusińką dziureczka, ledwo leci. Te smoczki do mleka są zupełnie inne bo zamiast dziurki mają rozcięcie.

Kiedy pije to się krztusi

15 wrz 2009 - 13:22:03

witam
moja córcia chociaż ma już 14 m-cy mam juz to dzieki bogu za sobą.Od samego początku miała problemy z jedzeniem,cały czas ulewała .krztusiła się ,oczy wychodziły na wierzch ,robiła się cała czerwona nie mogła złapać oddechu.Ja stosowałam butelki dr.browna -sa rewelacyjne i przy okazji dziecko juz nie ma problemów z kolkami,co tez sie pojawia przy nieumiejętnym łykaniu pokarmu lub picia.Stosowałam mleko enfamil AR z zagęszczaczem ale puszka sory 42,00 -troche sporo biorąc pod uwagę że na długo nie starczało ale rewelacyjne też nie było .pediatra polecila mi delikatne przejście na mleko z dodatkiem kleiku.Zawsze taniej.jedzonko zageszczone -nawet jak się ulało to trochę mniej.a z czasem samo przeszło ,a co do picia to zmień butelkę i smoczek.
pozdrawiam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-09-15 15:06 przez iwoneczka1976.

Kiedy pije to się krztusi

15 wrz 2009 - 15:16:54

MY OD POCZĄTKU KORZYSTAMY Z BUTELEK I SMOCZKÓW - AVENT
SĄ ANTY KOLKOWE I DZIECKO MI SIE NIGDY NIE KRZTUSIŁO

Kiedy pije to się krztusi

15 wrz 2009 - 20:13:47

Moja córka ma prawie cztery i od poczatku jest to samo oprócz tego że sie krztusi to jeszcze przytyka się śliną .Odgina wtedy głowę do tyłu i z buzi leci jej pełno piany.Byliśmy u wielu lekarzy ale wszystko jest o. k trzeba poprostu czasu.Wszystko dostaje z zagęszczaczem ale pociesze cię że jest już dużo lepiej niz na początku.

Kiedy pije to się krztusi

16 wrz 2009 - 11:50:02

15 wrz 2009 - 20:13:47

Moja córka ma prawie cztery i od poczatku jest to samo oprócz tego że sie krztusi to jeszcze przytyka się śliną .Odgina wtedy głowę do tyłu i z buzi leci jej pełno piany.Byliśmy u wielu lekarzy ale wszystko jest o. k trzeba poprostu czasu.Wszystko dostaje z zagęszczaczem ale pociesze cię że jest już dużo lepiej niz na początku.


tzn, ze herbatki i wode tez z zageszczaczem??

Kiedy pije to się krztusi

16 wrz 2009 - 14:46:16

dokładnie tak albo podaje jej o.k 20ml przed samym mlekiem a wtedy mleko z zagęszczaczem powoduje że wszystko zostaje w środku do wody mam butelkę Dr.browna i wtedy jedną czwartą łyżeczki zagęszczacza a teraz nawe wcale, a karmię częściej a potrochu

Kiedy pije to się krztusi

16 wrz 2009 - 16:42:18

UWAGA!!! Wiotkość krtani nie ustępuje po 4ym miesiącu!!! Mój syn ma 5lat i nadal ma wiotką krtań!!! Ja zalecam nie tylko zmiane pediatry,ale także wizytę u laryngologa i gastroenterologa!!!

Kiedy pije to się krztusi

16 wrz 2009 - 18:34:36

A czy były jeszcze jakieś inne objawy? Ja z moją małą leżałam 3tyg. w szpitalu i niby wszystko wykluczyli ale czasami zastanawiam się czy czegoś nie przeoczyli miała badania w kierunku refluksu pyloroscenozy a nawet padaczki ale na szczęście wszystko zostało wykluczone więc łudze się że wszystko niebawem ustąpi

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Krostki na główce