Obecnie rozmawiamy o:

polecany dentysta

38 minut temu

elektryka sklep

44 minut temu

wakacje last minute

59 minut temu

Budowa domu

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

potówki???

11 wrz 2009 - 22:05:17

hej dziewczyny..dzis u mojego maluszka zauwazylam na zgieciach raczek pod pachami i na szyi krostki z taka jakby wydzielina..czy to potowki?jak szybko sie ich pozbyc????skad mam wiedziec ze dziecko jest przegrzane??zakladam mu jedna warstwe ciuchow wiecej niz sobie i caly czas ma zimne raczki wiec myslalam ze jest ok..prosze o rady..dzieki:)

potówki???

11 wrz 2009 - 23:10:54

Nie patrz na raczki, sprawdzaj zawsze karczek - jesli ma cieply to jest ok, jesli zimny tzn, ze trzeba ogrzac malucha. Jak ubierac to wszystko zalezy ile maluszek ma miesiecy i czy w domu jest cieplo. Jak jest malutki to wiadomo, ze sie malo rusza ale z drugiej strony nie znaczy, ze marznie. Ubierz w jedna warstwe np bluzke czy body na dlugi rekaw, niech nie krepuje mu ruchow i nie w zbyt obcisle. Z reguly w domu powinien byc lekko ubrany. Jesli ma raczki zimne a karczek cieply to poprostu ogrzej raczki obejmujac je wlasnymi.

potówki???

11 wrz 2009 - 23:17:40

Juz wiem, ze jest malusi:-) W domu na pewno masz cieplo wiec jedna warstwa ubranka na dlugi rekawek wystarczy. Okryj do pach cienkim kocykiem nie pomijajac plecow - to wazne by plecy byly zakryte. Na pewno nie zmarznie:-) A potowki same znikna jak poczuja przewiew:-)
Powodzenia i gratuluje:-)

potówki???

11 wrz 2009 - 23:30:06

te okrycie mialam na mysli podczas snu:-)))

potówki???

12 wrz 2009 - 07:09:49

Ja kapalam malego w fiolecie i po kilku razach wszystko zeszlo :)

potówki???

12 wrz 2009 - 08:20:11

u mojego piotrusia tez sie pojawiły jak jechaliśmy samochodem w te upały,ale tylko na pleckach -tak jak leżał w foteliku,bo ogólnie był lekko ubrany (tylko w bodziaka na krotki rekaw)....kąpiel w krochmalu pomaga (tzn mące kartoflanej jak ktoś nie wie )!trzy razy wykąpałam maluszka i po sprawie! (oczywiście jak dalej nie bedziesz przegrzewać)!

potówki???

12 wrz 2009 - 08:28:18

a moj starszy jak był malutki tragedia,maly podmuch albo jak tylko ktoś na niego dmuchnął to czkawka! myślałam ze mu zimno! niestety za grubo go ubierałam i okrywałam i póżniej jak tylko zaleciał mu wiaterek na spoconą szyjke zaraz czkawa ! nasz pediatra radzi :lepiej troszkę lżej ubrać niż przegrzac...

potówki???

12 wrz 2009 - 08:42:09

tak jak Joanna-K tez kapałam we fiolecie

potówki???

12 wrz 2009 - 09:52:12

Kochanie rączki może mieć zimne to zależy od krążenia krwi i metabolizmu organizmu. Najlepiej sprawdzaj kark dzieciątka. Jeśli czujesz że jest ciepły bądź gorący to znaczy że na zbyt ciepło, jeśli jest zimny to ma zbyt chłodno. Jak odróżniać kiedy noworodkowi jest zbyt ciepło, lub przeciwnie – za zimno, ubieraj go tak, jak Tobie samej byłoby komfortowo, gdybyś leżała bez ruchu. Śpiące dziecko niewiele się rusza, a więc nie rozgrzewa się i trzeba to zrekompensować za pomocą ubrania.

Co to za temperatura?
Jak sprawdzić, czy dziecko nie płacze, bo mu zbyt zimno lub za gorąco? Dotknij karczek maleństwa. Jeżeli jest rozgrzany i spocony zmień ubranko na suche i cieńsze. Sprawdź, czy w domu nie jest za gorąco (optymalna temp. to 20 - 22C w dzień, a w nocy 18C). Pamiętajmy, że tylko noworodki wymagają ubrania i okrycia, również podczas karmienia. Większe dzieci ubieramy w domu tak jak samych siebie a na dwór zakładamy tylko jedną warstwę więcej. Oczywiście zależy, jakie są warunki na dworze.
Zimny karczek jest znakiem, że twoje maleństwo marznie i trzeba je ogrzać.
Oto kilka sposobów: cieplej ubrać i okryć, podać pierś lub ciepłe picie z butelki, rozcierać rączki i nóżki, można też przytulić nagie dziecko do swojego ciała i okryć się ciepłym kocem. Ja preferuję ostatnią metodę, dziecko natychmiast się uspokaja i ogrzewa. Zimne rączki nie muszą być oznaką wyziębienia!

potówki???

25 wrz 2009 - 13:12:03

Cytat
gato30
u mojego piotrusia tez sie pojawiły jak jechaliśmy samochodem w te upały,ale tylko na pleckach -tak jak leżał w foteliku,bo ogólnie był lekko ubrany (tylko w bodziaka na krotki rekaw)....kąpiel w krochmalu pomaga (tzn mące kartoflanej jak ktoś nie wie )!trzy razy wykąpałam maluszka i po sprawie! (oczywiście jak dalej nie bedziesz przegrzewać)!

Kąpiel w krochmalu należy do domowych sposobów na pozbycie się potówek, także wybrałaś dobry sposób na pozbycie się tej dolegliwości:) Oprócz kąpieli w krochmalu, dobrymi sposobami są także:
";(...) • kąpiel w nadmanganianie potasu – do wanienki dodajemy kilka opiłków nadmanganianu, mieszamy ręką – woda ma być lekko różowa;
• kąpiel w krochmalu i nadmanganianie potasu łącznie;
• kąpiel w wodzie z dodatkiem emulsji do kąpieli Oilatum;
• przecieranie potówek 70-procentowym spirytusem. (...)"

Ela, redaktorka Mamopedii

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kiedy pije to się krztusi