Obecnie rozmawiamy o:

Wakacje w Hiszpanii.

gorący temat

Dobry barber w Rzeszowie

2 minuty temu

Drukarnia

34 minut temu

Samochód.

51 minut temu

najtańsza apteka

wczoraj o 20:20

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

KOLKA :(

28 lis 2010 - 07:46:18

Wiem że znajomej córeczka też miała kolkę i po kilku zabiegach laserem na brzuszek ustąpiło jak ręką odjął. Pozdrawiam

KOLKA :(

28 lis 2010 - 09:16:03

Mój synek nigdy nie miał kolki (na szczęście!), ale koleżanki mówiły, że u ich maluszków pomogły probiotyczne krople BioGaia- spróbuj, może akurat przyniosa ulgę. Pozdrawiam.

KOLKA :(

28 lis 2010 - 10:30:40

Kup sobie krople Sab Simplex są niezastąpione i stosuj zgodnie jak na ulotce. Mój mały też miał kolki jak miał ok 3 tygodnie i przez tydzień dostawał właśnie te krople po tygodniu było ok. Oprócz tego polecam: tzw rytuał najpierw kąpiel, po kąpieli delikatny masaż brzuszka i całego ciałka żeby się dziecko rozluźniło w pomieszczeniu musi być ciepło potem cyc czy butelka bo nie wiem jak karmisz aha jak karmisz butelką to możesz sobie kupić butelkę dr Browns tez się sprawdza. Oprócz tego noś dziecko tak żebyś miała jego brzuszek na ramieniu i delikatnie masuj mu plecki, suszarka też jest dobra ,ciepłym strumieniem powietrza na brzuszek dziecka ale tak z daleka żeby nie oparzyć dziecka i masuj mu ten brzuszek szum suszarki uspokoi dziecko. Ja też ćwiczyłam z małym na takiej dużej piłce kładłam go na brzuchu trzymałam i turlałam do przodu i do tyłu oraz na boki wtedy to dopiero wszystkich gazów się pozbywał to by było na tyle z moich doświadczeń pozdrawiam

KOLKA :(

28 lis 2010 - 10:42:30

u mnie sprawdził się sab simplex ;))

zweryfikowana
Posty: 674
Ostrzeżenia: 2/5

KOLKA :(

28 lis 2010 - 10:54:22

mój synek na szczęście ani razu nie miał kolki:D ale to pewnie, że bardzo dbalismy by mu się zawsze odbiło i 70% dnia spędzał na brzuszku:)

KOLKA :(

28 lis 2010 - 10:55:28

Polecam Infacol - przed każdym karmieniem, ( u mojej drugiej pociechy akurat nie działał wcale), czasem pomaga Debridat, tak jak pisały dziewczyny powyżej - suszarka( u mnie włączana jest do tej pory - czasem najlepsza "kołysanka" ;)). Przed każdym karmieniem klasc malucha na brzuszek - naprawde pomaga mu sie odgazowac, i karmic mniejszymi porcjami ale czesciej + nasza dieta oczywiscie. czasem kolki sa objawem nietolerancji mleka krowiego i trzeba wyłaczyc nabial z naszej diety ale o tym musi zadecydowac lekarz. I przede wszystkim nasz spokoj, maluch bardzo wyczuwa jak my jestesmy zdenerowane i to dodatkowo nasila jego niepokoj. powodzenia

KOLKA :(

28 lis 2010 - 12:17:49

nowość od niedawna to DELICOL - drogi bo mała buteleczka ok 40 zł ale pomaga bo pacjentki wracają po następne opakowania.

KOLKA :(

09 gru 2010 - 15:54:32

Dziewczyny, kolka to jedna z najczęstszych dolegliwości noworodków i małych niemowląt. Mimo że nie ma pewnych sposobów na kolkę, warto wypróbowywać każdy z nich. Nawet jeśli nie uda się sprawić, że kolki miną, maluch może dzięki naszym staraniom spokojniej je znosić. Co o nich sądzicie?

Aby zapobiegać :
• pamiętajcie, aby po każdym karmieniu potrzymać maluszka tak, by mu się odbiło – to pozwala uwolnić gazy z brzuszka
• kilka razy dziennie masujcie brzuszek malucha, wykonując dłonią okrężne ruchy zgodnie z ruchem wskazówek zegara
• gdy maluch leży, delikatnie zginajcie i prostujcie nóżki, robiąc tzw. rowerek
• jeśli mama karmi piersią, warto wyeliminować z diety ostre przyprawy, orzechy, czekoladę, czy też zastosować dietę bezmleczną

Podczas ataku ulgę może przynieść:
• noszenie malucha brzuszkiem przytulonym do brzucha mamy czy taty, na przykład w chuście, i jednoczesne masowanie plecków
• ciepła kąpiel
• ciepły kompres z tetrowej pieluszki położony na brzuszek (aby rozgrzać pieluszkę, można wyprasować ją żelazkiem)
• ogrzewanie brzuszka ciepłym powietrzem z suszarki
• jazda samochodem
• noszenie, tulenie

Ela
----
Reprezentuję markę Lovela. W przypadku pytań, chętnie pomogę.

KOLKA :(

09 gru 2010 - 15:58:29

Mojej malej kuzynce pomogla herbatka w saszetkach PLANTEX i INFACOL

KOLKA :(

15 sty 2011 - 14:35:56

Czy któraś z Was stosowała krople Sab Simplex(prod.Niemcy)?A co sądzicie o kroplach Delicol?

KOLKA :(

15 sty 2011 - 14:53:41

ja stosowalam lefax nie znam lepszego srodka kupiła mi go ciotka w Niemczech mialam sab simplex ale nie sprawdził sie u nas

KOLKA :(

02 lis 2011 - 11:19:24

jesli masz problem z kolka mam dobry patent na nia...mialam klopoty bo mi mala plakala i znalazlam rozwiazanie

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.620

KOLKA :(

02 lis 2011 - 11:39:21

Jakie rozwiązanie znalazłaś na kolkę?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Allergoff-kto stosował ?