Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

KOLKA :(

30 wrz 2010 - 17:05:22

U nas pomogl espunisan :)

KOLKA :(

30 wrz 2010 - 17:07:26

położna kiedyś mi poradziła jeśli nie jestem pewn jedzenia to żebym przed jedzeniem zjadała tzn. połykała 2 łyżeczki kminku - podobno to stary sposób naszych babć

KOLKA :(

30 wrz 2010 - 17:10:33

WSPÓŁCZUJĘ.........znam temat.......
Ja sprawdziłam wszystko z tych specyfików o których dziewczyny pisały na dwóch moich smykach-nic nie pomagało!
zmiana mleka(na bebilon comfotr i na sojowe) tez nie pomogła...
oczywiście można spróbować czegoś nowego a nóż pomoże-ja tez na to liczyłam kupując kolejne i kolejne kropelki((tutaj, w czec hach,w niemczech,hiszpanii....)
.
malutką ulgę dawało noszenie na brzuszku,lezenie na moich kolanach na brzuszku......

cierpliwości,cierpliwości i jeszcze raz cierpliwości...

KOLKA :(

30 wrz 2010 - 17:58:20

Cytat
kaplenz
Cytat
mamazuzi
sab simplex i noszenie dzidzi na przedramieniu, jak znajdę foto to wkleję


Potwierdzam-to noszenie bardzo maluszkowi pomaga przy takich dolegliwościach.Ważne, żeby nasze dłonie jedna na drugiej były ułożone na brzuszku maluszka-wtedy jest lekko uciśnięty. Dobrze trochę pobujać wtedy maluszka do przodu i do tyłu, (zrobić taki jakby samolocik).

U nas tylko takie noszenie,na szczęscie nie czesto mieliśmy takie ataki ale zdarzały sie własnie takie wieczory to tylko noszenie pomagało i kropeki espumisan do tego :o)
Cytat
asiunia2706
Cytat
aganiokk
My uzywaliśmy Debridat w kroplach i dopiero to pomogło, bo nawet te wczesniejsze o których pisały dziewczyny nie pomagały, a mały płakał 2 razy dziennie i trzy razy dziennie do 5 miesiaca.Powodzenia!

My też dawaliśmy Debridat, ale to jest lekarstwo na receptę.

A u nas lekarze zalecają to na problemy z kupą.:-)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-30 18:00 przez goniak.

zweryfikowana
Posty: 154
Ostrzeżenia: 1/5

KOLKA :(

30 wrz 2010 - 18:46:16

kropelki esputikon lub espumisan 3 razy po 3 krople + mleko bebilon comfort

KOLKA :(

30 wrz 2010 - 19:14:13

U NAS POMOGŁY KROPLE GRIPE WATHER(NIE WIEM CZY DOBRZE NAPISAŁAM)

KOLKA :(

30 wrz 2010 - 19:19:12

Cytat
sasha_250
U nas pomogl espunisan :)
U nas też się sprawdził

KOLKA :(

30 wrz 2010 - 19:34:37

Przeżyłam to samo z moją córcią,próbowałam wszystkiego,ale najlepszy sposób na kolki to SAB SIMPLEX jest w stu procentach najlepszy,do każdego karmienia dawaj 15 kropelek,a jak będziesz widziała że z dzidziusiem jest lepiej to podawaj co drugie bądz trzecie karmienie,ja tak robiłam i naprawde to są rewelacyjne kropelki.Teraz kończymy drugą buteleczkę i po kolkach ani śladu:) Tylko są dwa rodzaje SAB SIMPLEX kup te niemieckie bo te czeskie to tandeta jest,lepiej dołożyć kilka złotych a będziesz zadowolona i dzidziuś szczęśliwy:)POZDRAWIAM.

KOLKA :(

30 wrz 2010 - 19:41:54

zgodnie z ulotką sab simplex podaje się 15 kropli do butelki z mlekiem do każdego karmienia, ale przerwy między karmieniami nie mogą być krótsze niż 2 godziny, ja dawałam tak córce przez 2 tygodnie ( pomogło już po 2 dniach), później obniżyłam dawkę do 10 kropli,- dawkę trzeba dostosować do dziecka ( próbowałam 5 kropli, ale było to za mało i kolki wracały), natomiast rano i wieczorem zamiast sab simplexu dawałam do mleka linex baby.

KOLKA :(

30 wrz 2010 - 19:58:17

ja słyszałam o Tummy Tub - wiaderku w którym kąpie się dziecko. Podobno rewela jeżeli chodzi o kolki.

KOLKA :(

30 wrz 2010 - 20:06:02

kropelki Lefax niemieckie

KOLKA :(

30 wrz 2010 - 20:07:12

u nas nic nie pomagało - przetestowaliśmy wszytskie specyfiki z apteki, o których piszą dziewczyny, i babcine sposoby (gorąca pieluszka, masowanie, spanie na brzuszku, suszarka, odkurzacz itp). Był koszmar. Aż szczęśliwym trafem dostałam herbatkę PLANTEX i jak ręką odjął! Polecam w 200%, nawet jeśli mama karmiąca coś zje, to można wypić samemu;););) polecam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-30 20:10 przez babulinka.

KOLKA :(

30 wrz 2010 - 20:12:58

mój syn miał kolki przez 8,5 miesiaca!! więc ja chodziłam już na rzęsach.Zaczynało sie ok 17 a trwało do ok 3 nad ranem różnie to było :-/.
Nie pomagał ani infacol ani inne kropelki,preparaty.Masowałam brzuszek i kładlam ciepłe pieluchy tetrowe które grzałam żelazkiem.Na szczęście mieszkalam u rodziców wiec mama mi pomagała.Jak sobie to przypominam a było już 5 lat temu to nadal jestem po tym zmeczona.Za dwa miesiące bedę mieć dzidzie i mam nadzieje,że tego już nie będe musiala przechodzić
pij tez koper włoski



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-30 20:15 przez maa_dzia.

KOLKA :(

30 wrz 2010 - 17:57:54

mojej córci pomagały czopki viburcol N a tak naprawde rezygnacja z mleka i jego wszystkich przetworów całkiem kolki znikneły

KOLKA :(

30 wrz 2010 - 20:23:36

Cytat
marcelka221
kropelki Lefax niemieckie
o tak LEFAX genialny sab simplex jak dla mnie sie kryje nam tylko to pomoglo ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Allergoff-kto stosował ?