Obecnie rozmawiamy o:

polecany dentysta

dzisiaj o 19:02

elektryka sklep

dzisiaj o 18:57

wakacje last minute

dzisiaj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

dzisiaj o 18:28

Budowa domu

dzisiaj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Katar - jak i czym zwalczyć

25 lis 2010 - 12:47:18

No własnie ja też słyszałam o tym odciągaczu podłączanym do odkurzacza! hihi sprawdziło się u dziecka, któremu zwykły aspirator nawet nie pomagał... A ten odkurzaczowy jak odciągnął katarek, to na dobrą godzinkę był spokój :)
My również mamy sprawdzone Euphorbium, ale przy katarku takim już ponad 3dniowy, nie działał.
Za to na pewno możemy polecić spacery i wietrzenie! Chłodne powietrze obkurcza naczynka i lepiej się oddycha :-)
Życzymy zdrówka!

zweryfikowana
Posty: 439
Ostrzeżenia: 1/5

Katar - jak i czym zwalczyć

25 lis 2010 - 12:57:45

Mój maluszek dostał kataru jak miał 3 tygodnie i żadnym sposobem nie mogłam go odciągnąć zwykłym sopelkiem i wtedy położna zaproponowała żebym kupiła ten do odkurzacza, przeraziłam się na samą myśl wyciągania kataru odkurzaczem ale katar był dla małego tak uciążliwy że postanowiłam spróbować i już po pierwszym użyciu byłam nie tyle zadowolona co zachwycona , nie do uwierzenia ile tam tego było !!!!!
Mały praktycznie nie reagował na to co się dzieje i czasem nawet robiłam mu to przez sen, oczywiście jak był starszy to protestował ale nie płakał ,bo jest to raczej bezbolesny zabieg trzeba tylko robić to w miarę zdecydowanie , teraz jak nawet starsze dzieci mają katar czasem im go odciągam choć bardzo dobrze umieją same czyścić nosek ale tym odciągaczem można dokładniej i na dłużej oczyścić nosek :) Tak że jeszcze raz POLECAM :)))

zweryfikowana
Posty: 1.353
Ostrzeżenia: 1/5

Katar - jak i czym zwalczyć

25 lis 2010 - 13:04:19

Olejek Olbas polecam...kilka kropli na poduszkę u nas zawsze działa niemalże od razu.

zweryfikowana
Posty: 439
Ostrzeżenia: 1/5

Katar - jak i czym zwalczyć

25 lis 2010 - 13:08:51

Cytat
margaretka77
Cytat
kejsi0782
Olejek Olbas polecam...kilka kropli na poduszkę u nas zawsze działa niemalże od razu

Nie wiem czy on czasem nie jest dla starszych dzieci



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-25 13:10 przez margaretka77.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 114

Katar - jak i czym zwalczyć

25 lis 2010 - 13:16:15

u nas też euphorbium się sprawdza ten olejek olbas też wydaje mi się, że to dla starszych dzieci.

Katar - jak i czym zwalczyć

25 lis 2010 - 13:47:24

ja uzywam jak moj ma katar, rewelacja jak dla mnie, sciaga wszystko to co zalega gdzies tam u gory, naprawde polecam i wcale nie takie straszne to z tym odkurzaczem:D

Katar - jak i czym zwalczyć

25 lis 2010 - 14:35:22

taaaaa mój laryngolog też kazał kupic katarek za 60zł.dałam sobie spokój i zapytałam w aptece o coś innego dali mi sopelek ze 12zł i też jest dobry córka ma 4 lata a od 2,5 roku ma katar cały czas tzw,hroniczny to jest dopiero koszmar nie pomaga jej nic ze sterydami włączjąc porażka totalna czekamy na usunięcie 3 migdała,ale szczerze to boję się tego ale ten katar i choroby które później się z niego rozwijajaą to jest horror.

Katar - jak i czym zwalczyć

25 lis 2010 - 15:46:37

ja mam katarek i jestem bardzo zadowolona, skutecznie usuwa katar na długi czas, niczego nie podrażnia, można już stosować u niemowlęcia od 2 miesiąca życia. Ja stosuje i u starszego synka u którego katar zawsze kończył sie zapaleniem oskrzeli, teraz już nam to nie grozi, katar schodzi idealnie:-) Niestety jest to wydatek ponad 40 zł. ale już mi się dawno zwrócił, bo nie musiałam nic kupować innego. Wcześniej stosowałam ustny odciągacz ale w przypadku małego dziecka które ciągle kręci głową jest to dużo bardziej stresujące, dłużej trwa i efekt jest krótkotrwały. Dlatego polecam KATAREK!:-)

Katar - jak i czym zwalczyć

25 lis 2010 - 16:00:02

ja też mam KATAREK!!! oprócz tego jak mój Michaś miał katar zakrapiałam mu NASIVINE dla niemowląt a pod noskiem smarowałam mu maścią majerankową dzięki czemu mu się nie zatykał:)

Katar - jak i czym zwalczyć

25 lis 2010 - 16:44:01

mojemu 9 m-cznemu synkowi katarek właśnie przeszedł a trwał 8dni stosowałam Nasivin 3xdziennie przez 4dni, Euphorbium i Sterimar na przemian oraz usuwanie wydzielinki jak najczęściej. Ponadto tantun verde i rumianek do popicia a i jeszcze calcium i cebion. Najlepiej jak dziecko często leży na brzuszku i jeżeli jeszcze nie siedzi to niestety trzeba się przemęczyć i nosić dziecko przodem aby wydzielina nie spływała do oskrzelek oraz oklepywanie plecy, maści majerankowej oraz olejków eterycznych nie kazała stosować do roku czasu talie przynajmniej ja miałam zalecenia od swojej doktorki.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-25 16:45 przez Emilka_.

Katar - jak i czym zwalczyć

25 lis 2010 - 17:57:08

mój ma właśnie katar "zębowy" ehh :o(

zweryfikowana
Posty: 165
Ostrzeżenia: 4/5

Katar - jak i czym zwalczyć

05 gru 2010 - 14:43:47

Kobietki co moge podac 2 latkowi na katar ,dziekuje?

Katar - jak i czym zwalczyć

05 gru 2010 - 14:55:01

też sie borykam teraz z tym problemem,zaczęłam podawać krople nasivin ...ale chętnie sie dowiem czym jeszcze ratować maluszka

Katar - jak i czym zwalczyć

05 gru 2010 - 15:12:27

Krople Otrivin, syrop Actifed i olejek Olbas. Poza tym witamina C- np Rutinacea.

Katar - jak i czym zwalczyć

05 gru 2010 - 15:28:58

dziewczyny pamiętajcie, że nasivin to tylko 3-4 dni!!!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Zimno - opryszczka