Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

gorący temat

sprawdzony stomatolog

4 minuty temu

sklep detailingowy

28 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Studia online

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Katar - jak i czym zwalczyć

21 lis 2010 - 15:37:28

Mąż właśnie był w aptekach niestety nie ma więc zostaje mi na all widziałam za 40 zł

Katar - jak i czym zwalczyć

21 lis 2010 - 15:44:39

No to wyjdzie z przesyłką coś koło tego.:)

Katar - jak i czym zwalczyć

25 lis 2010 - 11:41:01

Mój 5 mies synek ma straszny katar jak odciągam mu gruszką to mało co idzie odciągnąc co chwila leje mu się z noska przezroczyty gęsty katarek miał przez kilka dni ale przeszło az teraz od 3 dni ma z powrotem daje mu nasivin soft ale nic nie daje biedny oddychać mu ciężko jeść kicha oddycha przez buzie a w nosku mu bulgocze co kupić zeby mu szybko przeszło spać nawet nie może pomóżcie

Katar - jak i czym zwalczyć

25 lis 2010 - 11:43:23

U nas zawsze dziala Euphorbium Compositum, homeopatyczny lek, który rozrzedza katar i łatwo go odciągnąć. jest dość drogi, ale bardzo wydajny i łagodny, nie boli jak się go psika do noska- sprawdziłam na sobie.
Tylko nie wiem czy nie jest na receptę, musiałabyś zapytać w aptece.

Katar - jak i czym zwalczyć

25 lis 2010 - 11:44:24

pewnie mamy mnie poprawia bo zapewne zle napisze albo z błedem ale nam pomagała woda morska i nosefrida i to moge polecic

Katar - jak i czym zwalczyć

25 lis 2010 - 11:47:50

Polecam też Euphorbium!!
Nie jest na receptę - możesz śmiało iść do apteki :)

Katar - jak i czym zwalczyć

25 lis 2010 - 11:50:46

no właśnie myślałam nad wodą morską. leje mu się strasznie potrzebuje cos jak mu odciągne żeby zakropić i żeby przeszło bo aż serce mi się kraja jak widze jak się meczy

Katar - jak i czym zwalczyć

25 lis 2010 - 11:52:22

po pierwsze - gruszka do śmieci na zawsze - wyłącznie frida/marimer/inny odciągacz do czyszczenia noska
- zasuwaj do apteki z maluchem (jest zimniutko, bedzie mu sie łatwo oddychac)

po drugie - dokup wodę morską w spreyu - np marimer i psiukaj i odciągaj nawet co 5 min

co do leków, zelów, itd sie nie wypowiadam - od tego jest pediatra, ale katar nie choroba:)
idz przede wszystki po rure do nosa - gruszką to sobie mozna...

aaa, i maluch niech lezy na brzuszku, to samo ładnie spłynie;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-25 11:58 przez netka_an.

Katar - jak i czym zwalczyć

25 lis 2010 - 12:06:53

nitko nasivin,otrivin i tego typu kropelki możesz wpuszczać ale TYLKO 3 pierwsze dni...często jednak wzmagają one katar (to moje zdanie i lekarza)...Euphorbium to lek homeopatyczny i można go podawać bez ograniczeń i niezależnie od wieku i podajesz go do momentu skończenia kataru..on właśnie ogranicza wyciek z noska i to bardzo skutecznie w porównaniu z wyżej wspomnianymi kropelkami.. mój mały tez ma takie częste katary..niestety przy trójce dzieci jedno łapie katar od drugiego...tak jak już wcześniej pisały dziewczyny woda morska w sprayu bardzo często...i potem nie gruszką(która tylko można zrobić krzywdę... FRIDA lub jej polski odpowiednik ale tańszy SOPELEK...choć Frida w/g mnie ma lepszy kształt końcówki...a do spania jeśli śpi w łóżeczku podłóż pod przednie nogi jakieś grubsze książki aby nie podnosić samej poduszki a całe łóżeczko żeby było pod lekkim kątem do podłogi...kiedy dziecko będzie miało wyżej główkę na pewno będzie mu się lżej oddychać....i oklepuj plecki..katar często spływa w większości do środka i żeby zapobiec zaleganiom a potem kaszelkowi oklepuj Go leciutko....pod nosek możesz stosować maść majerankową..pomaga.....powodzenia ..pierwsze dni katarku zawsze są najgorsze...potem już będzie lepiej:)))

mój synek już od ponad pół roku bierze Euphorbium bo to zalecenie jeśli chodzi o schorzenie związane z jego kanalikami i pomocą w udrażnianiu...jest naprawdę w 100% bezpieczny



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-25 12:23 przez iv37.

zweryfikowana
Posty: 439
Ostrzeżenia: 1/5

Katar - jak i czym zwalczyć

25 lis 2010 - 12:11:32

Polecam odciągacz do kataru podłączany do odkurzacza, wiem że brzmi to przerażająco ale jest w 100% bezpieczny i skuteczny :)



Katarek odciągacz kataru podłączany do odkurzacza
"KATAREK" to innowacyjny na polskim rynku odciągacz kataru, stosowany także w innych krajach UE.
Oryginalnym rozwiązaniem, jest zastosowanie siły ssącej odkurzacza do odciągania wydzieliny z nosa, co gwarantuje skuteczność tego procesu, a czego nie zapewniają produkty oparte o tradycyjne techniki (gruszki, ustne odciągacze).
Poprzez zastosowany w odciągaczu system próżniowy, siła ssąca odkurzacza jest zredukowana do stopnia umożliwiającego skuteczne i bezpieczne usunięcie wydzieliny pochodzenia infekcyjnego i alergicznego.
"KATAREK" można stosować u dzieci (już od 1 miesiąca życia), które nie opanowały umiejętności wydmuchiwania noska, a także u dzieci i osób niepełnosprawnych.
Produkt polecany jest przez lekarzy pediatrów i laryngologów.
Posiada certyfikat TÜV i deklarację zgodności CE.
Zastosowanie:
Niemowlę lub dziecko umieszczamy w pozycji siedzącej lub innej pozycji umożliwiającej łatwe przytrzymanie dziecka.
Końcówkę odciągacza oznaczoną literą C należy szczelnie podłączyć do rury ssącej odkurzacza.
Część odciągacza oznaczona literą A winna być z jednej strony szczelnie umieszczona w części B, a z drugiej strony w otworze nosowym dziecka.
Odciąganie powinno trwać kilka sekund w sposób przerywany aż do całkowitego usunięcia wydzieliny z obu dziurek nosa.
W celu rzetelnego oczyszczenia noska odciągacz należy przemieszczać w otworze nosowym w kierunku góra-dół.
Odciąganie można powtarzać kilka razy dziennie aż do usunięcia wydzieliny.

Zaleca się, aby po każdorazowym zabiegu nawilżyć śluzówkę nosa dzieck

Katar - jak i czym zwalczyć

25 lis 2010 - 12:14:50

aaa, i częste wietrzenie mieszkania, spacer (jesli nie gorączkuje to je po 2 razy dziennie), no i generalnie nizsza temperatura w mieszkaniu (my przy mega, ale to mega katarze - na noc stawialismy koło lózeczka pokrojony czosnek - sadziło jak cholera, ale tez sie malej latwo oddychało:D

Katar - jak i czym zwalczyć

25 lis 2010 - 12:15:06

faktycznie mam maść majerankową w domu własnie poprosiłam mame zeby kupiła Euphorbium

Katar - jak i czym zwalczyć

25 lis 2010 - 12:15:33

widzę, że nie tylko ja mam dobre zdanie o Euphorbium. Ale u nas frida się nie sprawdziła tylko zwykła gruszka z miękką, gumową końcówką za 4 zł z apteki. Ale świetnym rozwiązaniem jest też to urządzenie, które podłącza się do odkurzacza, oczywiście jeśli dziecko nie boi się jego odgłosu. Raz, dwa i nie ma kataru. I z tym książkami też dobry i sprawdzony patent. I nawilżaj mieszkanie, na noc najlepiej mokry ręcznik na barierkę łóżeczka.

Katar - jak i czym zwalczyć

25 lis 2010 - 12:19:46

- masc majerankowa pod nosek,
- wietrzenie pokoiku,
- inhalacje (do dzbanuszka na podgrzewacz wlej trochw wody i kilka kropli olejku do inhalacji lub melisy),
- nawilzanie pomieszczenia

Katar - jak i czym zwalczyć

25 lis 2010 - 12:19:50

margaretka77 nie słyszałam o tym:)))to chyba jakaś nowość..ale chyba nie chciało by mi się za każdym latać po odkurzacz ..FRIDA działa podobnie i chyba dużo szybciej choć Twój pomysł jest dużo lepszy dla mam które miały by obiekcję przy Fridzie i Sopelku zastępować ten odkurzacz..ale z racji że moje brzdące nie przepadają za odgłosem odkurzacza chyba pozostanę przy pierwszym wariancie..poza tym przy katarze i tak dziecko jest na tyle marudne i niespokojne z powodu problemów z oddychaniem że nie chciałabym dodatkowo stresować go szumem odkurzacza ...ale czego to ludzie nie wymyślą...jak 5 lat temu kupowałam Fridę nie było wtedy właściwie innych wyborów..teraz co i rusz na rynek wchodzą nowości
Ilmino u mnie pod łóżeczkiem to Encyklopedie leżą w czasie kataru:))) dzieci douczone będą...:)))ech te nasze pociechy..moje właśnie kończą katar..znowu cała trójeczka



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-25 12:22 przez iv37.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Zimno - opryszczka