Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Katar - jak i czym zwalczyć

07 paź 2009 - 10:37:13

Mojemu dziecku też te kropelki nie pomagają, jest po nich jeszcze gorzej. Brzydko mówiąc testowałam je dwa razy i za każdym razem były powikłania ( zapalenie oskrzeli). Teraz stosuje sól morską. Sterimar jest tani. i kropelki Otrivin w sprayu, ale działają tylko jeśli podam je natychmiast, gdy zauważę, że mały zaczyna lekko pociągać noskiem. Jeśli przegapię, to .... no cóż... "katar leczony trwa 7 dni, nieleczony tydzień" ;)

zweryfikowana
Posty: 318
Ostrzeżenia: 1/5

Katar - jak i czym zwalczyć

07 paź 2009 - 10:55:50

nusia 83 dzieki z apomoc,jednak zdecysuje sie na ten aspirator,polece do apteki i kupie bo juz nie moge patrzec jak moj synek sie meczy z katakrkiem.juz biedny ma czerwony nosek od wycierania chusteczkami. A masc majerankowa tez mam smaruje mu na noc.

niezweryfikowana
Posty: 92
Ostrzeżenia: 2/5

Katar - jak i czym zwalczyć

07 paź 2009 - 11:04:19

Nosefrida jest chyba w każdej aptece i nie tylko kosztuje ok 30 zł. Nie jest to może tanie ale warto. w połączeniu z wodą morską jest to rewelacyjny sposób. Przeszłam przez wiele katarów, także z powikłaniami, tj zapaleniem uszu. Przesiedziałam wiele godzin u laryngologów, audiologów i foniatrów. Nie życzę żadnej mamie takich wycieczek.

Katar - jak i czym zwalczyć

07 paź 2009 - 11:21:43

U nas ostatni katar trwał aż 3 tygodnie! koszmar! może nie byl aż tak intensywny, no ale był... najpierw stosowałam Otrivin, potem byłam u lekarza i zapisała Mucofluid ( dobry spray z super aplikatorem, rozrzedził wydzielinę tak, że właściwie sama na wypływała - na szczęście bo przy gruszce i Fridzie Zosia mi na głowie niemal stawała z płaczem :( ). Potem dokupiłam jeszcze maść do smarowania klatki piersiowej, żeby się dzieciowi lepiej w nocy oddychało - Pulmex Baby ( chyba po 6 miesiącu do stosowania). I nie wiem, czy to czas zrobił swoje, czy te wszystkie specyfiki - ważne że przeszło :)

zweryfikowana
Posty: 318
Ostrzeżenia: 1/5

Katar - jak i czym zwalczyć

07 paź 2009 - 11:31:15

Tak sie zastanawiam czy moj synek da przez Nosefrida oczyscic nosek bo gruszki nie toleruje

niezweryfikowana
Posty: 92
Ostrzeżenia: 2/5

Katar - jak i czym zwalczyć

07 paź 2009 - 11:38:03

Drogie panie czytam wasze wypowiedzi i śmiąć mi się chce. Czy wolicie faszerować wasze dzieci farmaceutykami przez długie tygodnie czy przez chwilę posłuchać płaczu waszych pociesz a potem cieszyć się ulgą jaką odczuwają. Patrzę się jak mamy ubierają swoje dzieci i nie dziwi mnie wieczna kolejka u pediatry. Przecież to dopiero początek października a maluchy opatulone jak na mróz. A potem ratunku moje dziecko jest chore. Nie przegrzewajcie i nie trzęście się tak nad dziećmi, a zapewniam że będzie lepiej. Pamiętajcie że maluchy na spacer ubieramy tak jak same się ubieracie + dodatkowa wartwa (np. koc).

i wyszłam na zarozumiałą babę. No cóż chcę tylko doradzić a nie wymądrzać się.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-01-13 08:52 przez moderator.

Katar - jak i czym zwalczyć

07 paź 2009 - 11:42:39

wyrzuc Nasivin to paskudztwo mój syn miał poszeżone naczynka krwionośne lekaż powiedział że to najgorsze krople,najlepsze są Eupforbium kompositum

Katar - jak i czym zwalczyć

07 paź 2009 - 11:44:25

Cytat
nusia83
Ja do wyciągania katarku z noska używam aspiratora NoseFrida i pomaga. Według mnie jest to zdecydowanie lepsze niż gruszka. U mnie synek też złościł się na gruszkę a jak przykładałam mu fride to już nie. Jest też wersja którą wkłada się do odkurzacza i ma wyciągać katar, ale ja jej nie stosowałam, bo dla mnie to już masakra i bałabym się. A tak wyglada frida.

Teściowa poleciła mi także smarowanie pod noskiem maścią majerankową, która też pomaga. Mi z kolei lekarz przepisał dla Kubusia maść Atecortin i ja stosowałam (nie za długo) mimo ze jest to masc do ucha. Ale nam pomogła, a poza tym podawałam mu syropek panadol.
podobny mam odciągacz kataru na noc się super sprawdza moja mała spi spokojnie

Katar - jak i czym zwalczyć

07 paź 2009 - 12:48:53

hejka,

Niestety zaczął sie taki okres, że dzieciaki ciągle będą miały katar. Jeśli kropelki nie pomogły to lepiej idź raz jeszcze do lekarza. Wiem, że dziecko krzyczy przy ściąganiu gilków z noska ale trzeba to robić bo inaczej może dojść do zapalenia uszu. Mój synek ma prawie 12 miesięcy i ściągam mu gilki Fridą, krzyczy okropnie ale co zrobić.... robię to dla jego dobra. Możesz jeszcz posmarować jej pod noskiem maścią majerankową, najlepiej w trakcie spania to nie będzie tego wycierać. Ja podaje synkowi syrop Clemastinum lub Eurespal ale to jest na receptę i trzeba skonsultować z lekarzem. Powodzenia i zdrówka życzę.

http://www.domzdrowia.pl/42783,aspirator-do-nosa-frida-1-szt.html

Katar - jak i czym zwalczyć

07 paź 2009 - 12:59:43

Cytat
emamcius
Drogie panie czytam wasze wypowiedzi i śmiąć mi się chce. Czy wolicie faszerować wasze dzieci farmaceutykami przez długie tygodnie czy przez chwilę posłuchać płaczu waszych pociesz a potem cieszyć się ulgą jaką odczuwają. Patrzę się jak mamy ubierają swoje dzieci i nie dziwi mnie wieczna kolejka u pediatry. Przecież to dopiero początek października a maluchy opatulone jak na mróz. A potem ratunku moje dziecko jest chore. Nie przegrzewajcie i nie trzęście się tak nad dziećmi, a zapewniam że będzie lepiej. Pamiętajcie że maluchy na spacer ubieramy tak jak same się ubieracie + dodatkowa wartwa (np. koc).
no może wyszłaś na trochę zarozumiałą ;))))) ale masz kochana rację :) jak urodziłam dzidziusia to mama zawsze wpajała mi że dziecko ubiera się tak jak siebie-a w zimne dni o jeden rękawek więcej...i coś w tym jest :) bo odpukać ;) moja cóecia prawie wcale nie choruje :)

zweryfikowana
Posty: 318
Ostrzeżenia: 1/5

Katar - jak i czym zwalczyć

07 paź 2009 - 13:07:25

a jak nosek jest czerwony od wycierania i katarku?to czym najlepiej smarowac by szybko zeszlo

zweryfikowana
Posty: 318
Ostrzeżenia: 1/5

Katar - jak i czym zwalczyć

07 paź 2009 - 13:12:33

i czy sol morska jest tez skuteczna?

Katar - jak i czym zwalczyć

07 paź 2009 - 13:23:44

mojej małej wpuszczałam sól morską w sprayu i odciągałam aspiratorem,ale po kilku razach mała dostawała szału na widok aspiratora wiec często kładłam ją na brzuszku żeby samo ściekało.pomaga tez lezenie na boku, na wyższej poduszce i kilka kropel olejku eterycznego,np olbas

zweryfikowana
Posty: 318
Ostrzeżenia: 1/5

Katar - jak i czym zwalczyć

07 paź 2009 - 13:25:42

Boje sie ze moj tez nie bedzie sie dawal jak zobaczy aspirator,bo jak zobaczy gruszke to odrazu wie o co biega. Biedny;-( Ale to dla jego dobra. Ja wogole mam trudnosci z podaniem mu czego kolwiek.Musze zawsze kobinowac,lub zajac go czyms.

zweryfikowana
Posty: 318
Ostrzeżenia: 1/5

Katar - jak i czym zwalczyć

07 paź 2009 - 13:27:03

Moj maly jest teraz na etapie raczkowania wiec same mu czesto wyciekaja.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ZATKANY KANALIK ŁZOWY