Obecnie rozmawiamy o:

FARBA A UTLENIACZ

gorący temat

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

transport i spedycja

wczoraj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niedobór witaminy D?

29 kwi 2013 - 14:06:06

to juz bedzie zależało od placówki w ktorej wykonasz badanie, idz do swojej przychodni i powiedzą cene takiego badania. ja nic nie płaciłam, bo pediatra zalecił wykonanie badania a ja poszłam po znajomosci je wykonałam ale o cene nie pytalam. ale bardzo ważna jest witamina d, to przez niedobor ciemiaczko sie nie zasklepilo jeszcze. mi również mówiono iż nalezy podawac witamine d z przerwami do 18 roku zycia. na razie jednak ten bobik d musze podawac do 3 lat a pozniej lekarz określi co dalej. jezeli nie masz pewnosci co do lekarza to idz do innego, wiadomo zeprywatny lekarz bardziej zadba o dziecko, ponieważ zalezy mu na reputacji i na odpowiednim zarobku. pojdziesz raz ale pojdziesz i jeszcze kolejny bo bedziesz mieć wiekszą gwarancję, że o dziecko dba.

niedobór witaminy D?

29 kwi 2013 - 15:00:28

Cytat
ktoto1
w każdym mleku jest d3, nie jest możliwe żeby dziecko miało niedobór tej witaminy, przecież występuje też w serkach, maśle, wątrobie, nie przesadzajcie.

NADMIAR JEST BARDZIEJ SZKODLIWY,

MOJA DWÓJKA DZIECI NIE BRAŁA TEJ WITAMINY BO JAK BRAŁY PRZEZ TYDZIEŃ BYŁA TRAGEDIA!!!

Moje dziecko nie je masła, serków, wątroby, bo nie może, więc? Nie musisz na nikogo krzyczeć.

Ale chyba teraz, o takiej porze roku, to ciężko o niedobór? Ja w porze jesienno-zimowej podaję tran.

niedobór witaminy D?

29 kwi 2013 - 15:09:44

Cytat
magdalena1
lekarze wciskają tą witamine niepotrzebnie, w innych krajach dzieci nie dostają tej witaminy w kroplach. Przecież witamina d3 jest w mleku-kobiecym lub tym sztucznym, a jak dziecko przebywa na słońcu to ma ze słońca tą witamine. nadmiar u mojej córku przejawił się tym że płakała, napinała się, była niespokojna, nie chciała pić mleka,najlepiej wode piła. W przychodni określiliby to jako kolka. Ale trafiłam na dobrego specjaliste, który zresztą twierdzi że nie ma czego takiego jak kolka, i on kazał odstawić tą witamine. I to się stało kiedy dawałam córeczce przez 5 dni po jednej kropli D3. Gdy minęło kilka miesięcy i zaczęłam jej dawać co dzień po jednym małym danonku przez tydzień-to wysąpiło to samo, bo danonki są nafaszerowane sztuczną witaminą D3. w tej chwili ja mam większy uraz do tej witaminy niż moja córka :)

nieprawda , ja mieszkam we Francji i tutaj podaje sie dziecku codziennie po 4 kropelki witaminy D do 3-ego roku zycia

niedobór witaminy D?

29 kwi 2013 - 15:39:58

Cytat
jednaona
nieprawda , ja mieszkam we Francji i tutaj podaje sie dziecku codziennie po 4 kropelki witaminy D do 3-ego roku zycia

Dużo. Latem tak samo? Jak jest ostre słonce? Przecież wystarczy wyjść z dzieckiem na godzinny spacer i wystarczy. No, ale co kraj to obyczaj. Tej witaminy, która wytwarza się pod wpływem słońca nie da się przedawkować, natomiast takiej syntetycznej bym się nie odważyła aż tyle podawać.

niedobór witaminy D?

30 kwi 2013 - 12:26:40

każdy ma inne zdanie na temat podawania witamin, zależy od pediatry. i nie wystarczy wyjsc na slonce z dzieckiem. bardzo ważne jest podawanie witaminy d nawet gdy jest slonce.

niedobór witaminy D?

14 wrz 2022 - 13:17:30

Warto przeczytać artykuł w temacie za co odpowiada witamina D https://www.edustrada.pl/witamina-d-za-co-odpowiada/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

DELICOL - znacie?