Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jakie książki dla przedszkolaka?

25 paź 2012 - 21:20:56

Mój synek po długiej niechęci do książek, zaczyna zmieniać do nich nastawienie :)
Chciałabym uzupełnić trochę biblioteczkę o jakieś nowsze książki, bo klasyków mam całkiem sporo i zaczynają nam się już "przejadać".
Co możecie polecić z tych nowszych wydań/ autorów?
Przeglądałam kilka książek w Empiku i nie mogę się zdecydować tyle tego jest.
Na początek kupiłam "Rymobranie" A. Frączek i ta jest genialna, mały już nas nią zamęcza, ale chciałabym jeszcze mu kilka dokupić, żeby się szybko nie znudził tym nowym zainteresowaniem :)
Naprwdę nikt z Was nie sięga po współczesne książki? Nie wierzę ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-27 22:18 przez kroofy.

Jakie książki dla przedszkolaka?

30 paź 2012 - 14:52:39

Witaj.
Z moim prawie już 5 letnim synkiem bardzo dużo czytamy. Jesteśmy stałymi bywalcami biblioteki - jest to dla mnie najlepsza i najtańsza opcja.
Z moich obserwacji zauważyłam że synek chętniej sięga po książki w których jest dużo ilustracji, lubi również humor w książkach. Oprócz tego staram się wybierać książki które opowiadają o codziennych dylematach dzieci i o tym jak sobie z nimi radzić. Dlatego też polecam gorąco serię książek o Basi http://www.egmont.pl/pl/basia/o_serii_basia/

Często też sięgamy po książki na podstawie bajek - seria o Bobie budowniczym, Smerfy, Clifford.
Polecam także książki Doroty Gellner - Wścibscy, Czekoladki dla sąsiadki

Pozdrawiam :)

Jakie książki dla przedszkolaka?

30 paź 2012 - 15:07:55

Moja córka chodzi do przedszkola skończyła 3 lata i bardzo lubi książeczki z serii Disneya ( nie te kartonikowe tylko zwykłe , jest bardzo duży wybór , niby znane bajki ale napisane w bardzo prosty sposób , jakby streszczone :)) , obecnie czytamy "Najpiękniejsze bajki babuni" wydawnictwo Wilga , książki Doroty Gellner też są fajne , polecam też Anna Sójka "Bajki z krajów Mikołajów"

Jakie książki dla przedszkolaka?

30 paź 2012 - 21:59:38

U mnie w bibliotece, kacik dla maluszków jest niestety mało zachęcający. Byłam raz z małym, ale niestety ponury klimat i specyficzny zapach biblioteki go odstraszył i nic nie wybraliśmy :/
Czytałam dobre recenzje o bajkach z Panem Brummem, te o Basi też widziałam, zapowiadają się fajnie.

Nad Gellner się zastanawiałam, ale w końcu odrzuciłam, bo jednak takich wierszyków już troszkę mamy, a krótkich opowiadań lub mini książek nam brakuje.

Jakie książki dla przedszkolaka?

30 paź 2012 - 23:10:39

tydzien temu w szkole w której ucze był festiwal skandynawski. przyjechała m.in. jedna Pani - tłumaczka ksiązek pisanych przez szwedzkich autorow, opowiadała co nieco i nich i czytała dzieciakom fragment jednej ksiązki... dzieci były zachwycone zresztą ja też! siedzialam jak zaczarowana :) sama poczulam sie jak dziecko i jak juz skonczyla chcialam jeszcze hehe :) była to jedna z częsci ksiązek o chłopcu o imieniu Tsatsiki :) kazda czesc ma inny tytuł a autorką książek jest Moni Nilsson, wydawnictwo Zakamarki - mozna na ich stronie znaleźć te ksiązki ale w empiku za pewne też, na merlin. pl tez są. mysle że dla dziecków 4+ będą hitem!!!

Jakie książki dla przedszkolaka?

31 paź 2012 - 13:20:18

Przypomniałam sobie o jeszcze jednej bardzo ciekawej serii- "Co słychać". Z pewnością przypadnie do gustu każdemu ciekawemu świata maluchowi :)

http://www.aksjomat.com/index.php?s=wyniki&k=dzialy&id=14

Jakie książki dla przedszkolaka?

05 lis 2012 - 22:10:57

Cytat
anessa
tydzien temu w szkole w której ucze był festiwal skandynawski. przyjechała m.in. jedna Pani - tłumaczka ksiązek pisanych przez szwedzkich autorow, opowiadała co nieco i nich i czytała dzieciakom fragment jednej ksiązki... dzieci były zachwycone zresztą ja też! siedzialam jak zaczarowana :) sama poczulam sie jak dziecko i jak juz skonczyla chcialam jeszcze hehe :) była to jedna z częsci ksiązek o chłopcu o imieniu Tsatsiki :) kazda czesc ma inny tytuł a autorką książek jest Moni Nilsson, wydawnictwo Zakamarki - mozna na ich stronie znaleźć te ksiązki ale w empiku za pewne też, na merlin. pl tez są. mysle że dla dziecków 4+ będą hitem!!!

Przeczytałam opisy tych książek i zapowiadają się świetnie :) Chociaż nie wiem czy jeszcze nie są dla niego zbyt "dorosłe".

Póki co zamówiłam sobie Pana Brumma i baśnie Kopalińskiego, podzielę się wrażeniami jak przeczytamy :)

Jakie książki dla przedszkolaka?

06 lis 2012 - 10:17:30

Z tego co zauważylam u nas (synek ma 5lat)
najlepiej lubi gdy mu czytam ksiązki opowiadania o dzieciach w podobnym wieku:)
Na topie byla MARTYNKA
oststnio szalal FRANKILIN
a teraz go ciagnie w stronę MIKOLAJKA i KOSZMARNEGO KAROLKA :)wiec powoli szukam jako prezenty pod choinkę :)

Ooo ta Basia tez pewnie by mu przypadla do gustu :))



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-06 10:19 przez goniak.

Jakie książki dla przedszkolaka?

06 lis 2012 - 22:28:38

Ja jak kupiłam Franklina to nawet nie udało mi się go otworzyć do czytania, od razu był foch, że nie chce tego słuchać. Nudne i tyle. Czytają im to w przedszkolu i niestety Franklin okazuje się być zbyt grzecznym i ułożonym żółwikiem :D

Poczytaj mi mamo to dla mnie klasyk, mam jeszcze całe sterty moich książeczek z tej serii i te są ciągle w obiegu.
Z okazji zimy pewnie "Dziesięć bałwanków" Chotomskiej wróci na czołówkę.
To wydanie mi się średnio podoba, takie małe wydania na 1 opowiadanie były bardziej klimatyczne. I te rysunki w nich, cuda.

A co sądzicie o tej książce dla dzieci , ktoś już czytał ?

http://www.gandalf.com.pl/b/zezia-i-giler/
A na zbliżającą się zimę i święta polecam tą :
http://www.gandalf.com.pl/b/bajki-z-kraju-mikolajow/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-06 23:30 przez Mandragora01.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

fotel IKEA PS LÖMSK PILNE